John Krasinski

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Režisér

Věk: 40 let

Datum narození: 20.10. 1979

Výška: 191 cm

Hodnocení John Krasinski

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky John Krasinski (77)

Životopis John Krasinski Upravit životopis

John Burke Krasinski (* 20. října 1979, Newton, Massachusetts) je americký herec, režisér a scénárista. Objevil se např. ve filmech Kněz je poděs, Nějak se to komplikuje, Všude dobře, proč být doma, propůjčil svůj hlas postavě Lancelota ve snímku Shrek Třetí, ale největší popularitu mu vynesla role Jima Halperta v seriálu Kancl.

Soukromý život

Narodil se v Newtonu v Massachusetts internistovi polského původu Ronaldu Krasinskimu a Mary Clare, rozené Doyle, irského původu. Má dva starší bratry Kevina a Paula a byl vychováván jako římský katolík. Již od dětství se přátelí se svým kolegou ze seriálu Kancl B.J. Novak, chodili společně na stejnou základní i střední školu.

Před nástupem na vysokou školu rok vyučoval angličtinu v Kostarice. Potom pokračoval na Brown University, kde studoval divadelní umění. Školu absolvoval v roce 2001.

V listopadu 2008 začal chodit s anglickou herečkou Emily Blunt, s níž se v srpnu následujícího roku zasnoubil a v červenci 2010 oženil. Předtím chodil se svou kolegyní ze seriálu Kancl Rashidou Jones.

Kariéra

Po absolvování Brownu se Krasinski přestěhoval do New Yorku, aby se věnoval herectví. Objevil se v reklamách a televizních pořadech, pracoval rovněž jako číšník. Objevil se ve hře What the Eunuch Saw, kterou napsal a režíroval jeho bývalý spolužák. V roce 2000 působil jako pomocný dramaturg v Late Night with Conan O'Brien.

Před kamerou se poprvé objevil v roce 2000 v malé roli ve filmu Velké trable malého města. Následovaly další malé role v seriálech a ve filmech, ale upozornil na sebe až rolí Jima Halperta v seriálu Kancl, v němž začal účinkovat v roce 2005. V roce 2010 jednu epizodu tohoto seriálu i režíroval. Pro seriál rovněž natočil úvodní záběry města Scranton v Pennsylvánii.

V roce 2006 byl uveden film Noví gauneři, kde Krasinski ztvárnil postavu Gideona. Ve stejném roce napsal a režíroval snímek Něco na těch mužích je, jenž byl uveden v roce 2009 na Sundance Film Festival. Jedná se o filmovou adaptaci krátkých povídek Davida Fostera Wallace.

Objevil se také v hlavních nebo vedlejších rolích v několika romantických komediích. V roce 2007 hrál ve filmu Kněz je poděs s Mandy Moore a Robinem Williamsem, o rok později ve snímku Tvrdé palice s Georgem Clooneym a Renee Zellweger, v dalším roce ve filmu Všude dobře, proč být doma s Mayou Rudolph. V roce 2009 se objevil vedle Meryl Streep, Aleca Baldwina a Stevea Martina ve filmu Nějak se to komplikuje režisérky Nancy Meyers.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o John Krasinski (4)

TOP 5 filmů, které kvůli koronaviru odložily svou premiéru

16.03.2020 - Nákaza virem Covid-19, která se častěji označuje jako koronavirus v posledních dnech zmítá celou Českou republikou.

5 zajímavých seriálů, které budou mít letos premiéru

16.07.2018 - Každý rok se seriálový svět rozšíří o několik přírůstků, které by vám rozhodně neměly uniknout.

Emily Blunt a John Krasinski očekávají své první dítě!

12.09.2013 - Britská kráska a americký herec se tři roky po svatbě konečně dočkali a budou chovat!

Tvůj snoubenec, můj milenec: Jak přebrat kámošce přítele těsně před svatbou!

13.05.2011 - V jedné z hlavních rolích americké komedie se objevuje Kate Hudson!

Všechny články o John Krasinski (4) »
TOPlist