5 zajímavostí z natáčení Jednotky příliš rychlého nasazení

04.12.2018

O naší lásce k filmové tvorbě režiséra Edgara Wrighta (44) už pravděpodobně víte. Není to tak dávno, co jsme pěli ódu na akční scény v Baby Driverovi nebo vydařený humor v Soumraku mrtvých. Dnes se však budeme věnovat jinému jeho filmu, který paroduje akční filmy a v některých momentech je dokonce překonává.

Řeč je o Jednotce příliš rychlého nasazení, která je v originále známá jako Hot Fuzz. Zajímá vás, jací slavní herci se ve filmu skrývají? Chcete vědět, kdo hrál obávané porotce, kteří přijeli ohodnotit městečko? Nebo vám vrtá hlavou, co museli Wright se Simonem Peggem (48) a Nickem Frostem (46) udělat, aby ukořistili slavného Jima Broadbenta (69)? Pak se pusťte do dnešního článku.

5. Tajná láska profesora Křiklana

Přestože Jim Broadbent není v České republice až tak velkou hvězdou a většina diváků ho zná jen jako profesora Křiklana z filmů o Harry Potterovi, v Británii se těší opravdu velké popularitě. Kromě série o čarodějnickém učňovi je Broadbent slavný díky Atlasu mraků,  Orlovi Eddiem nebo snímku Sejmi prezidenta.

Jak se pak podařilo partičce okolo Edgara Wrighta takto slavného herce přesvědčit, aby si zahrál jednu z rolí v jejich „malé“ akční komedii? Odpověď je nijak. Broadbent si totiž zamiloval Soumrak mrtvých, a tak tvůrce kontaktoval sám, jestli by si nemohl zahrát v jejich chystaném filmu.

Při udílení cen BAFTA za Broadbent přišel za tvůrčím triem a poprosil je, jestli by mu mohli pro jejich příští film sepsat roli. Výsledkem byla role komisaře Franka Buttermana, která byla britskému herci napsána přímo na míru.

4. Rodičovské uznání

Vesnička Sandford, do které je Londýnský policista Nicholas Angel navzdory svým schopnostem přemístěn, je na první pohled idylickým místem, ve kterém byste žádný zločin ani nehledali. To je také součástí onoho vtipu, na kterém příběh celého filmu stojí. Jejím obyvatelům jde především o vítězství titulu Nejlepší vesnice roku, a zajdou opravdu kamkoliv, aby tohoto vítězství dosáhli.

Porotci této prestižní soutěže však přijedou v nejméně vhodnou chvíli a stanou se tak svědky brutální přestřelky, automobilové honičky a několika explozí. Věděli jste však, že představitelé těchto porotců nejsou jen náhodní herci, ale někdo, kdo má plné právo posuzovat výkony Wrighta a Pegga?

Jde totiž o jejich matky a středoškolského učitele herectví. Je až neuvěřitelné, jaké vtipy se dají schovat do castingu.

3. Policejní vesnička

Když už jsme zmínili onu fiktivní vesničku Sandford, nesmíme zapomenout ani na její skutečnou verzi. Ve skutečnosti jde o městečko Wells, ke kterému má režisér velmi blízko. Edgar Wright tu totiž vyrůstal. V postprodukci pak musely být samozřejmě některé ikonické památky města odstraněny, ale není pochyb, že jde právě o Wells.

Jak je to ale s fiktivním názvem Sandfordu? I zde je vidět Wrightův smysl pro detail, jelikož Sandford skutečně existuje, jen nejde o úplně obyčejné místo. Sandford je uměle vytvořenou vesničkou v Cheshireu, kde britští policisté trénují reakce na různé nebezpečné situace.

2. Opravdový kovboj

Ve filmu se objeví i několik záběrů na Angelovo neuvěřitelně obdivuhodné zacházení se zbraněmi. Wright navíc tyto scény sestříhal do krátkých rychlých sekvencí, které mají odkazovat na až absurdní akčnost filmů od režisérů, jako je například Michael Bay (53).

Vzhledem k tomu, že jde o opravdu detailní záběry, na kterých vidíte jen zbraně a rychle se míhající ruce, dá se předpokládat, že jde ve skutečnosti o speciálně vycvičené kaskadéry. Tento postup totiž bývá využíván poměrně často a využívání expertů pro náročné úkoly je ve filmovém prostředí běžnou záležitostí.

Tak tomu ale není v případě Jednotky příliš rychlého nasazení. Ruce, které vidíte ve filmu mistrně točit s revolvery a zacházet s dalšími zbraněmi opravdu patří Simonu Peggovi. Ten si proto kromě scénaristiky a herectví může do životopisu napsat i to, že je v podstatě kovbojem z Divokého západu.

1. Maskované celebrity

O tom, že si ve filmu zahrála spousta slavných herců, vás asi informovat nemusíme. Vedle jednoho z představitelů Bonda se zde objevil například i Bilbo Pytlík nebo Billy MackLásky nebeské. I tak se vsadíme, že je v Jednotce příliš rychlého nasazení i několik slavných jmen, která jste nepostřehli.

Věděli jste například, že si ve filmu zahrála i Cate Blanchett (49)? Poznat jste jí ale mohli jen těžko, jelikož má přes obličej celou dobu nemocniční roušku. Zahrála si totiž Angelovu bývalou přítelkyni Janine, která pracuje jako forenzní expertka, a proto je celá zahalená v kombinéze a modré masce.

Kromě Blanchett se ve filmu objevil například i sám režisér Pána prstenůPeter Jackson (57). Ten si zahrál maskovaného Santu, který na začátku filmu probodne Angelovi ruku.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Peter Jackson, Simon Pegg, Graham Broadbent, Cate Blanchett, Nick Frost, Edgar Wright

Filmy:
Jednotka příliš rychlého nasazení

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
parodie, britští herci, BAFTA, britské komedie, filmové parodie, akční komedie, filmové tipy, krvavé komedie, britské parodie, kultovní komedie, tipy na filmy, Hot Fuzz, anglické komedie, Simon Pegg tvorba, Simon Pegg filmy, Simon Pegg role, Nick Frost role, Nick Frost filmy, Hot Fuzz obsazení, BAFTA ceny, BAFTA ocenění, britská kinematografie, britské filmové parodie
TOPlist