5 věcí, kterých si všimnete až při druhém zhlédnutí nových Avengers

10.05.2019

Avengers: Endgame už jsou v kinech více než dva týdny, a tak je čas, abychom si na tento superočekávaný snímek trochu posvítili. Pokud jste jej ještě neviděli a plánujete na něj jít do kin, rozhodně vás musíme varovat před spoilery, kterých bude tento článek plný. Tohle je vaše poslední varování, abychom vám neprozradili něco, co vás pak bude mrzet.

Dnes se totiž podíváme na záležitosti, kterých si všimnete až při druhém zhlédnutí tohoto superhrdinského snímku. Jde o různé detaily, které do nových Avengers jejich tvůrci skryli pouze pro potěchu pozorných diváků, kteří své oblíbené superhrdinské filmy zkoumají prakticky záběr po záběru. Pokud po přečtení tohoto článku nebudete mít zajímavostí o Avengers: Endgame dost, můžeme vám doporučit další, ve kterém jsme například psali o scénách přímo odkazujících k předešlým filmům.

5. Povědomý sluha

Prvního bodu dnešního seznamu jste si možná nevšimli, jelikož jste měli oči plné slz se shledání Tonyho s jeho otcem. Toto setkání bylo skutečně emotivní, jelikož Tonyho nešťastné dětství a jeho chladný vztah k Howardu Starkovi byly jedněmi z hlavních motivací k jeho superhrdinské kariéře. Konečně měl svým výletem do minulosti šanci na alespoň chvilkové usmíření se svým obdobně geniálním otcem.

Možná jste kvůli této srdceryvné scéně nezaregistrovali jméno Howardova sluhy, který mu k odjezdu z armádní základny přistavil limuzínu. Tímto sluhou byl totiž Edwin Jarvis, kterého si zahrál britský herec James D’Arcy (43). Jeho krátké cameo muselo potěšit především fanoušky seriálu Agent Carter, který vyprávěl příhody agentky Peggy Carterové. D’Arcy se totiž do role Jarvise převtělil i v tomto seriálu, kde byl Jarvis jednou z hlavních rolí.

Jarvisova přítomnost byla cítit i ve filmech o Iron Manovi a prvních Avengers, jelikož po něm Tony pojmenoval operační systém svého obrněného obleku. Když se však Jarvis přeměnil v superhrdinu Visiona, musel jej Tony nahradit novou umělou inteligencí, kterou pojmenoval Friday.

4. Nate Pietro Barton

Avengers: Endgame začíná poměrně idylickou scénou, která se okamžitě promění v jeden z nejtragičtějších momentů filmu. Hawkeye si užívá svého superhrdinského důchodu a odpočívá se svou rodinou na svém ranči. Následek Thanosova lusknutí má na Bartonovu rodinu opravdu devastující následky, jelikož zemřou úplně všichni kromě Clinta. Ten se proto vydává na cestu krevní msty, kdy bez slitování vraždí všechny zločince, na které narazí.

Tomuto kariérnímu rozhodnutí však předchází moment, kdy Hawkeye zběsile hledá svou ženu a děti, kteří se v momentě jeho nepozornosti všichni přeměnili na prach. Kromě jména jeho ženy je ve filmu slyšet ještě jméno jeho syna. Komiksovým fanouškům bylo ihned jasné, o koho jde. Nate Pietro Barton je Hawkeyeův syn, kterého pojmenoval částečně o své nejlepší přítelkyni a kolegyni Natashe Romanoff (Black Widow) a mladému hrdinovi, který se pro něj obětoval ve filmu Avengers: Age of Ultron jménem Pietro Maximoff (Quicksilver).

3. „Přišel jsem o toho kluka.“

Pokud vás nerozplakala předchozí scéna, ta následující vám moc dobré nálady nedodá. Dojde k ní v momentě, kdy se Tony s Nebulou po svém ztroskotání ve vesmíru konečně dostanou domů. K žádnému šťastnému shledání však nedochází, jelikož je jejich nedávná drtivá porážka stále čerstvá. Pro někoho více než pro jiné.

Mezi padesáti procenty vesmírné populace se totiž nacházely i oběti, které byly hrdinům velmi blízké. Jednou z nich je i Peter Parker. Tony tuto ztrátu nese ze všech nejhůře a první, co po svém návratu řekne, je: „Přišel jsem o toho kluka.“ Sám byl totiž jakýmsi Peterovým náhradním otcem a přes všechno své předstírání mu mladý Spider-Man přirostl k srdci.

Ti, co viděli snímek Spider-Man: Homecoming ví přesně, jak hrozně se Tony musí cítit. Sám mu totiž při jedné lekci vysvětlil, že pokud zemře, bude si to dávat za vinu. Když se jeho největší obavy proměnily ve skutečnost, bylo jasné, že Iron Man nikdy nebude stejný.

2. Mladý génius

Nyní se přesuneme od začátku filmu k jeho konci a pohřbu Tonyho Starka. Ten se obětoval, aby zhatil Thanosovy ďábelské plány na vyhlazení tentokrát už ne poloviny, ale celého vesmíru. Přestože ho jeho kolegové varovali, že nebude schopen ustát sílu Kamenů nekonečna, rozhodl se, že položí svůj vlastní život za životy všech.

Na jeho pohřbu byla celá řada jeho přátel včetně těch nejbližších spolupracovníků ze superhrdinského týmu. Mezi jeho rodinou a Avengery se však nacházel ještě jeden dospívající chlapec, kterého jste napoprvé pravděpodobně nedokázali identifikovat. Šlo totiž o někoho, kdo se objevil pouze ve třetím Iron Manovi, a to navíc jako školou povinný chlapec.

Jde totiž o Harleyho Keenera, chlapce, který Tonymu pomáhal, když po útoku na jeho vilu nouzově přistál nedaleko Harleyho domu. Za tu krátkou dobu, co se s Tonym znali, se velmi sblížili, a právě proto byl tento teenager pozván i na jeho pohřeb.

1. Cheeseburgery

Pokud jsme vás stále nerozplakali, poslední bod dnešního seznamu to už dokázat musí. Když se totiž Tonyho bodyguard Happy na jeho pohřbu dá do řeči s Tonyho dcerou Morgan, dočká se divák odkazu k úplně prvnímu Iron Manovi z roku 2008. Když se jí Happy zeptá, jestli by si něco nedala, odpoví mu, že by chtěla cheeseburgery.

Stejnou odpověď Happy dostane i v momentě, kdy se Tony v prvním filmu vrátí z pouště, kde byl několik měsíců zajatcem teroristické organizace s názvem Deset kruhů. Happy Morgan prozradí, že cheeseburgery miloval i její táta, a stejně jako jemu slíbí i Morgan, že jí sežene tolik cheeseburgerů, kolik si jen bude přát. Je to hezký odkaz, kterého si všimnou jen ti největší fanoušci superhrdinských filmů od Marvelu.

Jakých detailů jste si v nových Avengers: Endgame všimli vy? Napište nám do komentářů o těch nejzajímavějších, které běžným divákům na „první dobrou“ uniknou.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Chris Evans, James D'Arcy, Robert Downey Jr., Jeremy Renner

Filmy:
Iron Man, Avengers, Iron Man 3

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Právě v kinech, filmy v kinech, komiksové filmy, marvel, Chris Evans filmy, hrdinové Marvel, MCU, Avengers zajímavosti, Avengers postavy, komiksoví hrdinové, Avengers Endgame, Avengers Endgame zajímavosti, série Avengers, hrdinové MCU, Nate Pietro Barton, Jeremy Renner filmy, Iron Man postava, Iron Man zajímavosti
TOPlist