5 nejlepších scén z nových Avengers, které se odkazují k minulým filmům

08.05.2019

Fanoušci komiksových filmů od studia Marvel právě zažívají hořkosladké období, ve kterém se mísí radost z nového dílu a lítost z ukončení jedné velké éry. Snímkem Avengers: Endgame totiž končí mnoho příběhových linek, které filmaři začali rozvíjet už kolem roku 2008, kdy šel do kin první Iron Man.

Tvůrci nového filmu o nejmocnějších ochráncích planety a vlastně celého známého vesmíru moc dobře věděli, že Endgame musí být odměnou pro věrné fanoušky těchto snímků, kteří je poctivě sledují už přes deset let. Proto se snažili úctyhodně zakončit většinu příběhů a navíc se jim do nového snímku podařilo skrýt i nespočet odkazů na minulé filmy o těchto superhrdinech.

Jelikož vám dnes chceme představit ty nejlepší scény, kterými Joe (47) a Anthony Russoovi (49) v nových Avengers vzdávají poctu předešlým filmům, je potřeba vás varovat před spoilery. Pokud jste ještě neviděli Avengers: Endgame, raději to před přečtením tohoto článku napravte. Dozvíte se zde totiž spoustu věcí, které je nejlepší prožít poprvé na vlastní kůži v kinech.

5. Nalevo!

První scéna, kterou vám chceme představit, přichází téměř na samém konci filmu. Vidíte tedy, že jsme to s těmi spoilery mysleli vážně. Když se totiž zdá vše ztraceno a Kapitán Amerika se snaží z posledních sil postavit Thanosovi, ozve se mu ve vysílačce povědomý hlas jeho přítele, který byl před pěti lety šíleným fialovým obrem rozložen na prach.

Ten hlas patří Samu Wilsonovi, superhrdinovi, který si nechává říkat Falcon. Jediné, co Kapitánovi řekne je: „Nalevo!“ To mohlo spoustu diváků zmást, a to zvlášť v případě, když neviděli snímek Captain America: Návrat prvního Avengera. Stejná slova totiž Kapitán říká Samovi, když spolu běhají v parku u washingtonského Kapitolu.

Sam je ze Stevova neustálého „nalevo!“ frustrovanější a frustrovanější, jelikož jej Steve říká vždy, když Sama předbíhá. Vzhledem k supervojáckému séru, které mu koluje v žilách, je Steve mnohem rychlejší a Sam tak s ním nemá šanci držet tempo. V Endgame má Sam konečně šanci oplatit Steveovi jeho vychloubání, když s sebou na bitevní pole přivede obří posily, které zvrátí průběh bitvy v prospěch Avengers.

4. Anonymní přeživší

U snímku Captain America: Návrat prvního Avengera ještě chvilku zůstaneme, jelikož se k tomuto filmu váže i scéna z první půlky nových Avengers. Ta se odehraje poté, co se po popravení Thanose posune čas o pět let dopředu. Steve vede skupinku přeživších, kteří se scházejí, aby mezi sebou otevřeně mluvili o svých ztrátách, které Thanosovo lusknutí přineslo.

Stejnou roli měl v Návratu prvního Avengera i Sam, který se snažil pomáhat válečným veteránům. Steve tak po svém kamarádovi převzal žezlo terapeutického uklidňování ostatních, ačkoliv se s tragickými událostmi minulých let sám moc nedokázal vyrovnat.

Tato scéna je zajímavá ještě z jednoho aspektu. Mezi truchlícími je v místnosti i muž, který vypráví o svém víceméně tragickém rande. Tento muž vám může být povědomý, pokud se o tyto filmy zajímáte i z jiného ohledu než jen diváka. Hraje ho totiž jeden z bratrské režisérské dvojice – Joe Russo.

3. Steve je hoden

Nyní už od Návratu prvního Avengera ustoupíme, ale u Stevea Rodgerse alias Kapitána Ameriky ještě na chviličku zůstaneme. Následující scéna, ke které dojde během finálového souboje, odkazuje na druhý snímek se jménemAvengers v názvu s podtitulem Age of Ultron.

Tento snímek šel do kin v roce 2015 a začal oslavným večírkem na počest vítězství nad mimozemskou invazí. Večírek probíhal poměrně v poklidu až do chvíle, kdy se hrdinové pokusili zvednout Thorovo kladivo. Jediný, komu se s ním trochu podařilo zahýbat, byl Kapitán Amerika, ale rozhodně se nedá říct, že by jej dokázal zvednout nad hlavu. Na druhou stranu to však nevypadalo, že by se nějak zvlášť snažil.

Když se však v Endgame postaví padouchovi Thanosovi, je Steve schopen ovládat Mjölnir s naprostou lehkostí, a dokonce skrze něj dokáže přivolávat blesky. Zvednutí bájného kladiva bylo jednou z nejepičtějších scén filmu a opravdovou odměnou pro všechny, kdo věřili, že je jej Steve skutečně „hoden“.

2. Bitva ve výtahu?

Anthony a Joe Russoovi stojí kromě za Infinity War a Endgame i za dvěma ze tří filmů o Kapitánu Amerikovi. Právě proto se na tyto snímky Endgame odkazuje nejčastěji. Když se Avengers vrátí do minulosti, aby získali tři Kameny nekonečna, které se v roce 2012 nacházeli v New Yorku, nejdou všechny jejich plány, no… podle plánu.

Všichni tak musí hodně improvizovat, aby jejich cesta do minulosti nebyla zbytečná. Když se Kapitán ocitá ve výtahu společně s agenty organizace S.H.I.E.L.D., kteří jsou však ve skutečnosti agenty zločinecké Hydry, čeká většina fanoušků filmu Captain America: Návrat prvního Avengera epickou bojovou scénu, ve které se Steve vystavuje přesile ve stísněném prostoru výtahu.

Jelikož je však Steve z budoucnosti, velmi dobře ví, co jsou tito agenti zač, a jak je přelstít. Místo očekávaného souboje proto jen pronese: „Hail Hydra“, což padouchy přesvědčí, že je ve skutečnosti jedním z nich.

1. „I am Iron Man

Nakonec jsme se však museli od Kapitána odtrhnout a poslední bod dnešního seznamu věnovat hrdinovi, který za lidstvo položil svůj život. V Avengers: Endgame totiž přijde o život člověk, který filmovou slávu Marvelu odstartoval. Robert Downey Jr. (54) jako Tony StarkEndgame vydechne naposledy při záchraně vesmíru.

Když se zdá, že je vše skutečně prohrané a Thanos má opět na ruce rukavici se všemi kameny, stojí mu v cestě jediný muž. Iron Man se s ním chviličku se s ním přetahuje, ale proti mocné síle Thanose zkrátka nemá šanci. Thanos jej tak odstrčí a lusknutím se pokusí vyhladit veškerý život ve vesmíru. Nic se však nestane, jelikož se Tonymu podařilo Kameny nekonečna z rukavice odstranit a ty se tak nyní nacházejí na jeho ruce.

Lusknutí, kterým odstraní Thanose i jeho armádu je však vražedné i pro Tonyho, který jako obyčejný člověk nedokáže magickou sílu kamenů ustát. Ještě před svou smrtí však prohlásí čtyři slova, která zazněla i na konci jeho prvního snímku z roku 2008. Poslední, co divák od Tonyho uslyší je hrdinské prohlášení: „I am Iron Man.“

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Robert Downey Jr., Joe Russo, Anthony Russo

Filmy:
Iron Man, Avengers, Captain America: Winter Soldier

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komiksy, marvel, Marvel studio, Avengers scény, komiksoví hrdinové, Avengers Endgame, Endgame, Joe Russo filmy, Avengers bitvy, Avengers Endgame zajímavosti, Avengers Endgame v kinech, MCU studio, hrdinové Marvelu
TOPlist