5 superhrdinů, kteří si nedělají starosti se zabíjením svých nepřátel

29.10.2019

Většina komiksových superhrdinů se řídí jedním základním pravidlem, které je odlišuje od zločinců, se kterými bojují. Batman, Superman nebo Spider-Man své nepřátele nezabíjejí, a ačkoliv by bylo často snazší zbavit se svých nepřátel nadobro, vždy raději volí nesmrtící metody zneškodnění.

Existuje však celá řada superhrdinů, kterým nějaké to zabití vrásky rozhodně nedělá. Se svými nepřáteli se často vypořádávají skutečně nevybíravými způsoby a smrtící zbraně volí i v případě, že to situace úplně nevyžaduje. A na přesně takovéto nelítostné superhrdinské zabijáky se v dnešním článku zaměříme.

5. Soudce Dredd

První superhrdina pochází z daleké budoucnosti, kdy kriminalita dosáhla natolik neúnosné úrovně, že musel celý justiční systém projít zásadní změnou. Policisté jsou totiž zároveň soudci a v jistých případech se stávají i katy. Novodobí „soudci“ jsou tak jedinou obranou proti zločinu, který čím dál víc zmítá metropolitním městem s názvem Mega-City One.

Dredd je nejznámějším z těchto soudců a kriminálníci z něj mají oprávněný strach. Dredd totiž nemá s nikým slitování, a jakmile vyhodnotí, že je váš zločin hodný trestu smrti, je váš osud prakticky zpečetěn. K vykonávání trestů mu slouží jeho věrná zbraň s různými módy střelby od klasických nábojů, přes zápalné, explozivní či toxické střely.

Dredd se na filmová plátna dostal poprvé v roce 1995, kdy si jej ve snímku Soudce Dredd zahrál Sylvester Stallone (73). Tento snímek patří mezi ty nejhorší superhrdinské filmy historie a zdálo se, že všechny šance Soudce Dredda na povedený snímek navždy pošlape. Naštěstí tento superhrdina dostal ještě jednu šanci díky filmu Dredd z roku 2012, kdy se role nelítostného muže zákona chopil Karl Urban (47).

4. Punisher

Následující superhrdina se kvůli svým nekompromisním metodám většinou považován spíše za antihrdinu. Ačkoliv trestá jen ty, kteří si to skutečně zaslouží, drží se hesla oko za oko, zub za zub. Frank Castle je mužem, kterému gangsteři zabili rodinu, a on se proto vydává na cestu brutální msty.

Násilí mu rozhodně není cizí. Jako bývalý voják přesně ví, kde má hledat slabiny svých nepřátel a nebojí se je využít naplno. Krev, bolest a střelný prach. Tak nějak by se dal popsat každý příběh nebezpečného Punishera.

Kromě průměrného filmu z roku 2004 s názvem Kat se s Punisherem můžete setkat i v jeho seriálu od internetové streamovací služby Netflix. Na ČSFD jej diváci ohodnotili úctyhodnými 88 %, a Punisher se tak s přehledem řadí mezi jedny z nejpovedenějších projektů této televize. V seriálu jej hraje Jon Bernthal (43), kterého můžete znát i jako Shanea z postapokalyptického Živý mrtví.

3. Blade

Vrána k vráně sedá, psanec loví psance a ze stejné logiky je upír nejlepším zabijákem upírů. Z této myšlenky vycházeli i tvůrci komiksového Bladea, který je křížencem člověka a upíra. Právě proto má nejlepší předpoklady ke stopování a následnému odstraňování krvelačných monster, která se parazitují na lidských životech.

Jako kříženec má Blade výhodu, že mu nevadí sluneční paprsky a může se bez obav dotýkat stříbra. Díky tomu vraždí upíří nepřátele UV lampami a stříbrnými náboji, vůči kterým jsou zranitelní. Bladea si ve všech třech filmech z přelomu tisíciletí zahrál zkušený Wesley Snipes (57). Blade byl jeho nejznámější rolí, ale přinesl mu i značné potíže. Kvůli daňovým únikům spojeným s výdělky z upírské trilogie byl v roce 2008 odsouzen k třem letům vězení.

2. Deadpool

Následující superhrdina v roce 2016 zaskočil filmové fanoušky svým prvním sólovým filmem, který byl ještě mnohem lepší, než všichni doufali. Do role nebezpečného žoldáka s černým smyslem pro humor se převtělil Ryan Reynolds (42), který se jako Wade Wilson představil už v roce 2009 v propadákovém filmu X-Men Origins: Wolverine.

Tento film z Deadpoola udělal prapodivné monstrum a ani Reynoldsův prvotřídní herecký výkon nedokázal kvality snímku zvednout. Chvíli se zdálo, že jsou veškeré naděje na kvalitní snímek o přisprostlém antihrdinovi navždy pohřbeny, ale režisér Tim Miller (49) takovou křivdu nedopustil.

Spojil proto své síly s úspěšným hercem a dali Deadpoolovi novou šanci zazářit. A že se jí chopil pořádně. V mládeži nepřístupném filmu své protivníky rozsekává japonskými meči, střílí ze svých pistolí a svá zabití přitom vtipně komentuje.

1. Wolverine

Nakonec jsme si schovali superhrdinu, který je proslulý nejen kvůli svým ostrým drápům a regeneračním schopnostem, ale i svou výbušnou povahou. Jakmile se na něj jen křivě podíváte, můžete očekávat tvrdou lekci slušného chování, která je ještě umocněna jeho adamantiovými kostmi. Každá rána, kterou svým protivníkům zasadí, bolí ještě dlouho po jejím inkasování. Pokud ji tedy přežijete…

Asi vám došlo, že posledním superhrdinou dnešního článku je jeden z X-Menů, kterému všichni přezdívají Wolverine. Filmový život tomuto mutantovi vdechl Hugh Jackman (51), který se této role poprvé zhostil v roce 2000 ve snímku X-Men. Jako Wolverine působil dlouhých sedmnáct let, ale v roce 2017 definitivně rozhodl svůj superhrdinský kostým pověsit na hřebíček.

Jeho rozloučením s komiksovým světem byl veleúspěšný Logan: Wolverine, ve kterém Jackmanův Wolverine vydechl naposledy. Ačkoliv se jej Reynolds snaží neustále přesvědčit, aby se do role ještě vrátil v příštím Deadpoolovi, Jackman je stále neoblomný. Naděje však umírá poslední a nám nezbývá než doufat.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Wesley Snipes, Hugh Jackman, Jon Bernthal, Ryan Reynolds, Sylvester Stallone

Filmy:
Blade, X-Men, Kat, Dredd

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komiksové filmy, Hugh Jackman filmy, Wolverine, Sylverster Stallone filmy, Wolverine role, komiksoví hrdinové, Wolverine postava, Wolverine komiks, Blade, Blade postava, Blade herec, drsné komiksové filmy, Soudce Dredd komiks, Soudce Dredd postava, Soudce Dredd zajímavosti, Punisher obsazení, Punisher film
TOPlist