5 snaživých herců, kteří nedokázali získat vysněné role

14.02.2019

Určitě to také znáte. Můžete se snažit ze všech sil a stejně se vám nepodaří docílit toho, co jste si přáli. Selhání je ale jen další součástí života a potkává opravdu všechny, takže si rozhodně nemusíte nic vyčítat. Neúspěchy často potkávají i slavné a hollywoodští herci jsou toho jasným důkazem.

Možná vám tak alespoň trošku zvedneme náladu, když vám představíme pětici herců, kterým jejich vysněná role přes veškerou jejich snahu nakonec unikla. Ačkoliv není pěkné radovat se z cizího neštěstí, vždy je příjemné zjistit, že i ostatní čas od času potká nějaký ten neúspěch.

5. Eddie Redmayne – Star Wars: Síla se probouzí

Oscarového herce Eddieho Redmaynea (37) můžete znát z takových hitů, jako jsou Fantastická zvířata, Dánská dívka nebo životopisná Teorie všeho, za kterou díky svému ztvárnění vědce Stephena Hawkinga získal zlatou sošku za nejlepšího herce v hlavní roli. Ani takové úspěchy vám však v Hollywoodu nemusí zajistit jakoukoliv roli, na kterou si vzpomenete.

Tuto lekci Redmayne dostal, když se snažil o roli v obnovených Hvězdných válkách s podtitulem Síla se probouzí. Britský herec doufal, že si zahraje padoucha nové série Kylo Rena, ale režisér J.J. Abrams (52) měl pro roli jiné plány. Už od začátku totiž věděl, že chce Kylo Rena svěřit Adamu Driverovi (35), kterého ani nepodroboval konkurzu. Než však Driver roli přijal, musely být zvažovány i jiné alternativy, mezi kterými byl i Redmayne.

Ten svůj konkurz popisuje jako poměrně zábavnou událost. Pro takto očekávané filmy nedostávají adepti na role při konkurzech skutečné repliky z filmů, ale scény z jiných snímků, aby se předešlo nějakému nechtěnému úniku informací. Redmayne ale věděl, že se snaží o roli padoucha z Hvězdných válek, a tak všechen svůj text četl jako Darth Vader a to včetně jeho ikonického dýchání. Asi nemusíme zdůrazňovat, že mu tento přístup úplně nevyšel.

4. Ron Perlman – Deadpool 2

Dalším hercem, který se snažil o roli a neuspěl, je Ron Perlman (68), hvězda Hellboye, Knihy života nebo seriálu Zákon gangu. Role, o kterou skutečně stál je jednou hlavních postav druhého Deadpoola a zdá se, že nebyl jediný, kdo chtěl, aby se Cablea zhostil právě on. Vznikaly totiž různé petice, které se dožadovaly Perlmanova obsazení do role kyborga a mutanta z budoucnosti v jedné osobě, ale Cable nakonec připadnul Joshovi Brolinovi (51).

Perlman vypadal zprvu jako ideální kandidát. Se svou komiksovou předlohou částečně sdílel vzhled a díky Hellboyovi a druhému Bladeovi měl i dostatečné zkušenosti z natáčení komiksových filmů. Herec sám nadšení podporoval sdílením fanouškovských obrázků sebe jako Cablea, ale ani to mu k zajištění role nestačilo.

3. Gwen Stefani – Mr. & Mrs. Smith

Možná to ani nevíte, ale známá zpěvačka Gwen Stefani (49) si vyzkoušela i herecké řemeslo. Její cesta k herectví však byla mnohem trnitější, než by si byla bývala přála. K dnešnímu dni má za sebou jen tři filmové role ve snímcích Zoolander, Letec a Trolové. Kdyby však bylo po jejím, rozšířila by se její filmografie minimálně o jeden další film.

Bohužel však zpěvačka stála proti tuhé konkurenci, kterou nebyl nikdo jiný než Angelina Jolie (43). Přesto se však Stefani nevzdávala bez boje. Účastnila se několika konkurzů, kterými chtěla získat roli nájemné vražedkyně v akčním thrilleru Mr. & Mrs. Smith, ale jak známo, role paní Smithové nakonec připadla Jolie.

Tento neúspěch Stefani na dlouhou dobu odradil od jejího filmového snažení a přesvědčil jí, že by se měla věnovat především své hudbě. Výjimku udělala až v roce 2016, kdy se zúčastnila natáčení animované pohádky s názvem Trolové.

2. Tom Hiddleston – Thor

Možná si říkáte, proč je na dnešním seznamu neúspěšných herců Tom Hiddleston (38) a superhrdinský snímek Thor. Britský herec v tomto filmu přeci hraje! Věděli jste však, že se původně nesnažil o boha iluze a falše Lokiho, ale o hlavního hrdinu této filmové série o samotného Thora?

Hiddleston se kvůli této roli ještě před začátkem konkurzů přestěhoval do Los Angeles, protože doufal, že mu jeho známost s režisérem Kennethem Branaghem (58) roli severského boha hromu a blesku zajistí. Byl však zděšen, když mu Branagh oznámil, že má pro Thora lepšího kandidáta. Naštěstí mu však jedním dechem řekl, že by ho chtěl obsadit do role Thorova bratra, takže Hiddleston nemusel hned začít panikařit a zpochybňovat své unáhlené rozhodnutí.

1. Robin Williams - Batman

Na poslední místo dnešního seznamu jsme si schovali legendárního komika, který měl obrovské nadání pro improvizaci a dokázal rozesmát snad každého, koho kdy potkal. Řeč je o Robinu Williamsovi, který si v roce 2014 bohužel sáhnul na svůj život. Přestože byl v každé své roli naprosto nezapomenutelný, jedna role mu neustále unikala.

Ze všech sil se totiž snažil zahrát padoucha v jakémkoliv filmu o Batmanovi. Snažil se například o Jokera v prvním Batmanovi z roku 1989, kde ho však porazil Jack Nicholson (81). Později mu šlo o Riddlera, ale ani to se mu nepodařilo. Své snažení však nevzdával a kontaktoval i Christophera Nolana (49), který dostal na starost novou temnější trilogii o netopýřím muži. Ten však Jokera věnoval Heathu Ledgerovi, který vyšinutého klauna zahrál naprosto bravurně.

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Eddie Redmayne, Ron Perlman, Tom Hiddleston, Robin Williams

Filmy:
Mr. & Mrs. Smith, Batman, Blade 2, Hellboy

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
krásné zpěvačky, američtí herci, slavní herci, sci-fi filmy, Star Wars herci, Star Wars obsazení, Batman herci, Thor herci, Thor role, Batman role, Tom Hiddleston role, Tom Hiddleston Thor, Eddie Redmayne role, Zákon gangu seriál, Gwen Stefani filmové role, Gwen Stefani ve filmu
TOPlist