5 slavných herců, kteří vyhrožovali, že odejdou od natáčení

30.01.2019

Tvorba filmů není ani zdaleka tak snadná, jak se může na první pohled zdát. Nejenže jsou do tohoto procesu zapojeny desítky a často až stovky lidí, na každého z nich je při tom vyvíjen určitý tlak. Práce jednoho totiž závisí na práci druhého, a dokud se nedokončí jedna část, práce na té další nemůže ani začít. Když do tohoto „koktejlu“ přimícháte ještě ega všech zúčastněných, je opravdovým zázrakem, že vůbec nějaké filmy vznikají.

Právě ega herců bývají často tím, co produkci filmů brzdí. Občas si totiž vezmou do hlavy, že připravovaný snímek neodpovídá jejich očekáváním a začnou dělat problémy. Nejhorší výhružkou, kterou mohou filmová studia „obdarovat“ je to, že od rozdělaného filmu odejdou. Jejich smlouvy jim za to sice hrozí obrovskou pokutou, ale i tak se herci k těmto rozhodnutím občas uchýlí.

Naštěstí se jim většinou nakonec podaří najít nějaké mírové řešení, které jejich předčasný odchod odvrátí. My jsme si pro vás dnes připravili seznam pěti herců, kteří se k takovýmto výhružkám během natáčení jejich filmů uchýlili.

5. Mike Myers

Prvního herce dnešního seznamu, pravděpodobně znáte jako Waynea z komedie Wayneův svět, jako britského špiona Austina Powerse nebo jako hlas kresleného zeleného zlobra Shreka. Právě první zmíněný snímek, kterým Mike Myers (55) položil základy své filmové kariéry, byl však zároveň tím, ze kterého chtěl tento původem kanadský herec odejít.

Přestože byl celý film založený na jeho vlastním skeči, který předvedl v americkém pořadu Saturday Night Live, Myers neseděl v režisérském křesle. To totiž obsadila režisérka Penelope Spheeris (73), se kterou byl Myers neustále na nože. Zlomový okamžik nastal u jedné z nejslavnějších scén filmu, kdy si Wayne se svými přáteli užívá jízdy jejich autem do rytmu písně Bohemian Rhapsody od slavných Queenů.

Myersovi hodně záleželo na užití právě této písně, ale Spheeris mu zkrátka odmítala vyhovět. Epická píseň Queenů jí totiž přišla jako zvláštní a nelogická volba, a tak neustále přicházela s jinými alternativami. Myers si však nedal říct a prohlásil, že pokud ve filmu nebude Bohemian Rhapsody, nebude v něm ani on. Režisérka nakonec povolila a tak jsme se dočkali nejen legendární scény, ale ikonická píseň Queenů se po téměř dvaceti letech díky filmu vrátila na vrcholky hitparád.

4. Emma Watson

Emma Watson (28) získala svou ikonickou roli nadané čarodějky Hermiony už ve svých devíti letech. Harry Potter ji proto doprovázel po celou dobu jejího dospívání. Její jméno se stalo prakticky synonymem s postavou chytré kouzelnice pocházející z mudlovské rodiny. Když však přišel čas na obnovení její smlouvy pro pátý díl série, zatáhla herečka za „záchrannou brzdu“.

Důvod jejího plánovaného odchodu je naprosto v souladu s tím, co by udělala Hermiona. Z natáčení dalších dílů chtěla odejít, jelikož se obávala, že nedokáže skloubit vyčerpávající práci na filmech se studiem na vysoké škole. Původní harmonogram pro natáčení by jí studium skutečně znemožnil, a tak byla herečka už poměrně pevně přesvědčená, že úspěšnou sérii opustí.

Naštěstí pro ni i pro fanoušky série se jí studio Warner Brothers podřídilo veškeré plány a herečka tak mohla s čistým svědomím nastoupit na Brownovu univerzitu. Kromě toho, že zářila i ve zbylých filmech série, získala i kýžený titul z anglické literatury. Opravdu si nedokážeme představit herečku, která by byla své roli natolik podobná ve všech aspektech jejího života.

3. Michelle Rodriguez

Americká herečka s portorikánskými kořeny Michelle Rodriguez (40) se proslavila až začátkem nového tisíciletí, a to především díky akční automobilové sérii s názvem Rychle a zběsile. Rodriguez v ní hraje Letty, přítelkyni jednoho z dvou hlavních hrdinů, kterého v sérii ztvárnil Vin Diesel (51).

Právě tato ikonická role, která jí odstartovala kariéru, byla však v centru jejího sporu s tvůrci původního Rychle a zběsile. Letty totiž původně měla být jen předmětem milostného trojúhelníku mezi hlavními hrdiny. Rodriguez, která měla v té době ve své filmografii pouze jeden snímek, se proto snažila producenty filmu přesvědčit, aby její postavu přepracovali a dali jí nějakou hloubku a vyhnuli se tak otřepaným klišé.

Ti si však stáli pevně za svým a poměrně nezkušenou herečku se rozhodli ignorovat, čímž ji přiměli k plánovanému opuštění jejich snímku. V momentě, kdy se do situace vložil i Diesel však už museli chtě nechtě poslouchat. Herečce tak nakonec vyhověli a její postava se tak i v osmém pokračování drží na vrcholku divácké oblíbenosti.

2. Jim Carrey

Přestože hraný Grinch z roku 2000 spoustu diváků naprosto zklamal, někteří jej dodnes považují za vánoční klasiku. I když snímek postrádá ono kouzlo dětské knížky Dr. Seusse, mnoho jeho fanoušků na něj nedá dopustit.

To však není případ Jima Carreyho (57), který zelené příšerce, která nesnáší Vánoce, propůjčil svou podobu. Carrey chtěl od natáčení odejít a není se čemu divit. Jeho převlek byl totiž ušitý z drsných a nepříjemných jačích chlupů, složité obličejové masky a obřích žlutých kontaktních čoček, které byly podle hercových slov srovnatelné s jehličkami zabodávanými do očí.

Jen první den natáčení trávil Carrey v maskérně neuvěřitelných 8,5 hodin. Když se pak odebral do svého přívěsu, prokopl do něj díru a režisérovi Ronu Howardovi (64) oznámil, že končí. Způsob, jakým režisér svého hvězdného herce přesvědčil, aby u filmu zůstal, vás asi šokuje. Najal totiž bývalého agenta CIA, který se specializuje na překonávání mučení. Ten Carreyho naučil, jak se s nepříjemným procesem vypořádat a jen díky němu byl schopný snímek dotočit do konce.

1. Brad Pitt

Poslední herec dnešního seznamu je známý pro své obrovské charizma a neskrývavý optimismus. Když se však podíváte na jeden z jeho dřívějších filmů, kterým bylo Interview s upírem, můžete si všimnout, že v něm Brad Pitt (55) nepůsobí svým tradičním pohodářským dojmem.

Když se na povrch dostala recenze časopisu Entertainement Weekly, kde si recenzent všiml, že Pitt vypadá ve filmu příšerně, prohlásil herec, že mu příšerně opravdu bylo. Natáčení totiž probíhalo po celých šest měsíců v temných a stísněných prostorách a podobně jako Carrey v předchozím bodě musel i Pitt nosit nepohodlný kostýmbolestivými kontaktními čočkami.

Pitt si navíc svou postavu upíra Louise zamiloval z knižní předlohy díky jeho zajímavému a propracovanému příběhu, ale když konečně dostal scénář, zjistil, že většina jeho oblíbených momentů v připravovaném filmu naprosto chybí. Jeho role měla ve filmu jediný účel, hrát druhé housle Lestatovi Toma Cruise (56).

Pitt proto jednoho dne, kdy už situaci neunesl, kontaktoval svého agenta, aby se ho zeptal, kolik by ho stálo opuštění natáčení. Když se ale dozvěděl, že by musel zaplatit pokutu ve výši 40 milionů dolarů, rozhodl se všechny nepříjemnosti překousnout a film dotočit do konce.

(tod)

Fandím
63 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Jim Carrey, Brad Pitt, Emma Watson, Michelle Rodriguez

Filmy:
Rychle a zběsile, Grinch, Interview s upírem, Wayneův svět, Harry Potter a Fénixův řád

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Brad Pitt filmy, Emma Watson natáčení, Rychle a zběsile natáčení, Rychle a zběsile obsazení, Emma Watson zajímavosti, Mike Myers skeče, Mike Myers scény, Mike Myers vtipné scény, Mike Myers Bohemian Rapsody, Emma Watson vysoká škola, Jim Carrey natáčení, Jim Carrey Grinch, Jim Carrey zajímavosti, Brad Pitt Interview s upírem, Brad Pitt tvorba
TOPlist