5 slavných herců, kteří ve filmech hráli sami sebe

05.11.2018

Naučení nové role může být často opravdovou výzvou. Musíte se absolutně vžít do kůže nějaké fiktivní postavy, se kterou nemusíte mít vůbec nic společného, a která se vám může z hloubi duše příčit. Ne vždy vás ale čeká takhle obtížný proces. Občas totiž dostanete roli, se kterou byste zkrátka nemohli mít společného více.

Pokud se totiž hereckému řemeslu věnujete už delší dobu, často se vám podaří vybudovat si status filmové celebrity. Pak se vám může stát, že vás osloví režiséři se zdánlivě jednoduchým úkolem. Hrát sami sebe.

Showbiz vám proto nyní přináší seznam pěti slavných herců, kteří dostali přesně tento úkol. Zajímá vás, ve kterém filmu se objevil sám Bill Murray (68), Bruce Willis (63), nebo dokonce i sám Chuck Norris (78)? Pak se rozhodně začtěte do dnešního článku.

5. Arnold Schwarzenegger – Poslední akční hrdina

Poslední akční hrdina je akční dobrodružný film, který si libuje v takzvaném boření čtvrté stěny (situace, kdy postavy přímo adresují diváka, nebo si uvědomují, že jsou součástí filmu, pozn. red.) snad více než komiksový Deadpool. Hlavním hrdinou je mladý Danny, který přímo zbožňuje filmy. Jeho nejoblíbenějším hrdinou je Jack Slater, prototyp akčního hrdiny.

Díky kouzelné vstupence se Dannymu podaří dostat se do světa filmu, a to navíc právě do světa filmů Jacka Slatera. Po delších peripetiích se Danny i Jack dostanou zpátky do reality, kde Slater konečně zjistí, že je jen filmovou postavou, kterou nehraje nikdo jiný, než Arnold Schwarzenegger (71).

Oba hrdinové navíc musí skutečného Schwarzeneggera zachránit, jelikož by v případě hercovy smrti přišel o život i Jack. A tak dojde na premiéře snímku Jack Slater IV ke konfrontaci dvou Arnoldů v jedné scéně.

4. Bill Murray: Zombieland

Další slavný herec, který si ve filmu zahrál sám sebe, byl Bill Murray, který se v roli sebe sama objevil v hororové komedii Zombieland. Zombieland je snímek z roku 2009 a vypráví příběh dvou mužů, kteří se snaží přežít v postapokalyptickém světě plném nebezpečných zombíků.

Ti se ve své honbě za lidskými mozky nezastaví téměř před ničím, a tak se musí Jesse Eisenberg (35) a Woody Harrelson (57) plahočit přes celé Spojené státy. Jejich cesta je zavede i do domu Billa Murrayho. Ten přežil zombie apokalypsu díky tomu, že se dokáže dokonale přestrojit za skutečnou zombie. To ho však nakonec o život i připravilo.

Herec se totiž rozhodne vystrašit Eisenberga, který je však vyzbrojen brokovnicí. Ten ani na chvilku nezaváhá a slavnému herci tak prožene několik broků hrudníkem.

3. Chuck Norris: Vybíjená

Vybíjená je šílená sportovní komedie s Vincem Vaughnem (48) a Benem Stillerem (52) v hlavních rolích dvou konkurenčních vlastníků tělocvičen. Peter LaFleur je charismatický muž, kterému záleží především na ostatních návštěvnících jeho posilovny, sužuje ho však finanční tíseň. Proto se rozhodne přihlásit sebe a své zákazníky do turnaje ve vybíjené, jehož vítěz si domů odnese 50 000 dolarů.

Jeho konkurenty jsou však členové Globo Gym, fitness centra, které vlastní megalomanský a zakomplexovaný White Goodman. Ten se navíc snaží Peterovu posilovnu už dlouhou dobu zlikvidovat a finanční tíseň jejího vlastníka je tak jedinečnou příležitostí, jak toho docílit.

Na spravedlnost rozhodujícího šampionátu však dohlížejí zkušení rozhodčí, kteří si Goodmanovy levárny rozhodně nenechají líbit. Ještě aby ne, když je jedním z nich sám Chuck Norris. Jeho role je asi tou nejkratší na dnešním seznamu, ale zároveň i tou nejpřekvapivější. Jediné, co ve filmu udělá, je pozvednutí palce, které týmu umožní zúčastnit se finálového souboje o trofej a peněžní výhru.

2. Bruce Willis a Julia Roberts: Dannyho Parťáci 2

Další políčko na našem dnešním seznamu obsadili hned dva herci. Oba se totiž objevili v krimi filmu Dannyho Parťáci 2. Přestože Julia Roberts (51) dostala v prvním filmu série na starost postavu Dannyho přítelkyně Tess, ve dvojce se ujala hned dvou rolí. Jednak se vrátila jako Tess a za druhé si střihla i sama sebe.

Aby se to ještě více zkomplikovalo, je ve filmu i scéna, kdy Roberts hraje Tess, hrající Juliu Roberts. Pokud vám z toho nevybouchla hlava, tak je tato trojrole vcelku zábavná a velmi vtipně provedená. Tess předstírá, že je slavnou herečkou, aby se dostala do hotelu, ve kterém je skryté slavné Fabergého vejce, na které mají Danny a jeho kumpáni zálusk.

Plány jim však zkříží Bruce Willis, který si všimne, že se jeho herecká kolegyně chová podivně. Danny tak musí vymyslet nový způsob, jak se slavného uměleckého díla zmocnit.

1. Steven Spielberg: Austin Powers – Goldmember

Poslední celebrita na našem seznamu sice není hercem, udělal však pro film tolik, že si jeho cameo v komedii Austin Powers – Goldmember rozhodně první místo dnešního žebříčku zaslouží. Jde totiž o Stevena Spielberga (71), který si ve třetím díle šílené komedie s Mikem Myersem (55) v hlavní roli zahrál své režisérské já.

Spielberg se objeví v samém začátku filmu, jelikož stojí za krátkým klipem, kterým je film uveden. Točí totiž film o životě Austina Powerse, v němž si hlavní roli tohoto extrovertního špiona zahrál Tom Cruise (56) a do role jeho odvěkého nepřítele Doktora Evila se převtělil Kevin Spacey (59).

Celý snímek pak má režírovat právě Spielberg, ke kterému má však skutečný Austin Powers několik výhrad. Ty se sice Spielberg snaží rozehnat svým Oscarem, který nosí neustále s sebou, ale Powers si zkrátka stojí za svým.

(tod)

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Bill Murray, Arnold Schwarzenegger, Chuck Norris, Bruce Willis, Julia Roberts, Steven Spielberg

Filmy:
Poslední akční hrdina, Austin Powers - Goldmember, Dannyho parťáci 2, Vybíjená, Zombieland, Deadpool

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Arnold Schwarzenegger filmy, američtí herci, slavní herci, Arnold Schwarzenegger role, akční filmy, Hollywood, Steven Spielberg filmy, akční komedie, slavní američtí herci, film Vybíjená, slavné role, legendy akčního filmu, Bill Murray role, Chuck Norris role, Chuck Norris filmy, Steven Spielberg role, Julia Roberts filmy, Julia Roberts role, sportovní komedie
TOPlist