Julia Roberts

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 10 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka

Věk: 56 let

Datum narození: 28.10. 1967

Místo narození: USA, Georgia, Smyrna

Výška: 175 cm

Hodnocení Julia Roberts

Přitažlivost
90% (48 hlasů) 4136.místo
Talent
88% (35 hlasů) 9187.místo
Inteligence
89% (35 hlasů) 8096.místo
Vtipnost
88% (32 hlasů) 7713.místo

Fotky Julia Roberts (427)

Julia Roberts nahé fotky (4)

Julia Roberts nahá ve filmech (1)

Životopis Julia Roberts Upravit životopis

Julia Fiona Robertsová (* 28. října 1967, Atlanta, stát Georgie, USA) je americká herečka a bývalá modelka, přezdívaná americká pretty woman, držitelka tří Zlatých glóbů a ceny Americké filmové akademie Oscar. Již od svých 23 let je americkou hereckou superstar. Podle médií patří mezi několik nejlépe placených filmových hereček všech dob.

Životopis

Rodina

Narodila se jako Julie Fiona Roberts 27. října roku 1967 jako 3. dítě, pochází z umělecky založené rodiny, oba její rodiče, otec Walter a matka Betty-Lou, jakož i oba její sourozenci (starší bratr Eric Roberts a sestra Lisa Roberts Gillan) byli a jsou herci (herečkou je i Ericova manželka a Juliina švagrová Eliza Robertsová a Juliina neteř Emma Robertsová). Oba rodiče byli i divadelní pedagogové a scenáristé. Seznámili se v americkém armádním divadle a po odchodu z armády v Atlantě provozovali soukromé divadelní studio a divadelní školu pro místní děti. Tato činnost nebyla příliš výdělečná a proto ji museli neustále podporovat různí místní sponzoři a mecenáši. Mezi žáky jejich divadelní školy byly i děti atlantského pastora Martina Luthera Kinga, který jejich školu také finančně podporoval. Julie se narodila jako třetí a poslední dítě a zdroje uvádí, že manželka Martina Luthera Kinga zaplatila Juliině mamince Betty-Lou na podzim roku 1967 pobyt v porodnici (o několik měsíců později na jaře 1968 byl Martin Luther King zákeřně zavražděn). Manželství jejích rodičů nebylo příliš šťastné ani harmonické, na počátku 70. let skončilo rozvodem, svoji činnost z ekonomických důvodů ukončila i místní divadelní škola.

Dětství

Své dětství prožila se svou matkou Betty-Lou, která se podruhé provdala, zatímco její otec Walter později pracoval jako prodejce vysavačů v jednom z atlantských obchodních domů. Nezažila ale příliš šťastné dětství, protože ani matčino druhé manželství nebylo příliš šťastné a harmonické. Po rozvodu Betty-Lou zůstala ve Smyrně (dnes předměstí Atlanty) s oběma dcerami a podruhé se provdala, kdežto otec Walter se společně s tehdy šestnáctiletým bratrem Ericem odstěhoval do Atlanty, kde ale po 6 letech od rozvodu předčasně zemřel na rakovinu.

Kvůli silným brýlím a velkým ústům narážela často ve škole na posměšky od svých spolužáků, nosila také zubní rovnátka a sama se považovala za "ošklivé káčátko". Později se ovšem rozhodla vzít svůj vzhled do vlastních rukou. Využila svých neobvykle velkých úst, ze kterých si vytvořila něco jako svoji pomyslnou obchodní značku, sundala své silné brýle, místo nichž začala používat kontaktní čočky, které ještě více zvýrazňovaly její kaštanové oči, a využila také své vyšší postavy. Jako malá dívka si dlouho přála stát se veterinářkou. Má ráda koně, což je záliba kterou zdědila po svém dědovi Tomovi Robertsovi, který ji také v dětství naučil na koni jezdit (což později několikrát úspěšně předvedla i ve filmu).

Herecké začátky

Po dokončení střední školy ve Smyrně (dnes součást Atlanty) se rozhodla, že v roce 1985 odjede za svými sourozenci do New Yorku, kde poté společně se sestrou Lisou navštěvovala sokromé herecké kurzy. Zanedlouho podepsala smlouvu s modelingovou agenturou, která jí tehdy zajistila alespoň skromnou existenci. Nicméně začátky zde byly velice těžké. Svoji úplně první epizodní roličku zvárnila v eroticky laděném nizkorozpočtovém snímku Firehouse. Kvůli registraci v organizaci amerických herců si své původní křestní jméno Julie pozměnila na Julia, neboť v tomto registru již byla zapsána herečka téhož jména. Díky svému bratrovi, který byl v té době již známou hollywoodskou hereckou hvězdou, posléze získala svoji první větší roli ve filmu Červené jako krev (zde poprvé a naposledy hrála sourozence společně se svým bratrem Ericem), který ovšem nebyl moc úspěšný, ale díky němu se dostala poprvé do Hollywoodu. V roce 1988 si zahrála ve snímku Satisfaction, kde ztvárnila postavu rockové baskytaristky (před natáčením filmu se na baskytaru učila hrát intenzivně celkem asi 4 týdny).

Osobní život

Vystřídala celou řadu partnerů, mezi její vážné známosti patřil např. Dylan McDermott, Liam Neeson, Kiefer Sutherland (plánovanou svatbu s ním zrušila těsně před jejím uskutečněním), Jason Patric, Matthew Perry a Benjamin Bratt. V polovině 90. let byla asi rok a půl provdána za countryového zpěváka Lyle Lovetta.

V červenci roku 2002 se podruhé provdala za hollywoodského kameramana Daniela Modera, se kterým žije na svém soukromém ranči ve městě Taos v Novém Mexiku nebo v soukromém rodinném sídle v kalifornském Malibu. V listopadu 2004 se jim narodila dvojčata, dcera Hazel Patricia a syn Phinnaeus "Finn" Walter. Jejich třetí dítě, syn Henry Daniel Moder, se narodil 18. června 2007 v Los Angeles.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Julia Roberts (19)

5 dalších chyb, které zůstaly ve filmech

04.05.2020 - Tvorba filmu je náročným procesem, při kterém je nutné myslet na celou řadu věcí.

5 slavných herců, kteří ve filmech hráli sami sebe

05.11.2018 - Naučení nové role může být často opravdovou výzvou.

5 filmových párů, jejichž herci se ve skutečnosti nesnášeli

27.02.2018 - Ve filmu jsou spolu sladcí a dokonalí až k pláči, ale jakmile vypne kamera, nemůžou jeden druhého cítit.

Majitelka nejlepšího filmového úsměvu Julia Roberts představila nový film, hraje mámu

08.11.2017 - O Julii Roberts (50) se mluví jako o majitelce toho nejširšího a nejúžasnějšího filmového úsměvu. Na tiskovce k filmu Wonder to jen potvrdila.

Julia Roberts prý řeší manželskou krizi! Ve skutečnosti má být pěkná stíhačka!

25.05.2014 - Julia Roberts (46) se nedávno objevila v oskarovém filmu Blízko od sebe, ve kterém ztvárnila roli ženy, která řeší manželskou krizi.

Julia Roberts pláče! Její sestra se předávkovala!

11.02.2014 - Veliké neštěstí postihlo rodinu americké herečky Julie Robertsové.

Všechny články o Julia Roberts (19) »
TOPlist