5 slavných herců, kteří museli hrát ve filmech proti své vůli

03.06.2019

S hereckým angažmá je to často složitější, než se může na první pohled zdát. Herecké smlouvy hollywoodské hvězdy často zavazují k několika rolím zároveň, a i když během produkce nastanou nějaké zásadní změny či komplikace, je už pozdě z role vycouvat. Herci nakonec často skončí s rolemi, které jim rozhodně nejsou po chuti. Vzhledem k tomu, že se k nim však sáhodlouhými smlouvami s filmovými studii upsali, nemohou z natáčení odejít, aniž by museli zaplatit masivní pokutu.

Někteří herci si však za tuto situaci často mohou sami, jelikož (nejčastěji z kraje kariéry) podepisují zdánlivě výhodné smlouvy, ve kterých se však může skrývat nějaký ten háček. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici herců, kteří museli hrát ve filmech proti své vůli.

Channing Tatum – G. I. Joe

První herec dnešního seznamu se na začátku své kariéry proslavil především třemi filmyCoach Carter, Let’s Dance a G. I. Joe. Proto vás možná překvapí, že natáčení třetího zmíněného snímku absolutně nenáviděl, a to přesto, že jako dítě zbožňoval animovaný seriál, na kterém byl snímek z roku 2009 založený.

Tatum se v rozhlasové show Howarda Sterna (65) moderátorovi svěřil, že kdyby mohl, tak by z natáčení G. I. Joe okamžitě odešel. Jednak se chtěl původně chopit role záhadného ninji přezdívaného Snake Eyes, ale byl mu přidělen hlavní hrdina filmu, ale především mu vadil přihlouplý scénář filmu. Studio Paramount Pictures bylo však ve svých volbách neoblomné, a kvůli smlouvě, kterou s ním Tatum podepsal při filmu Coach Carter, neměl herec moc na vybranou.

Emily Blunt – Gulliverovy cesty

Poté, co se britská herečka Emily Blunt (36) objevila v romantické komedii Ďábel nosí Pradu, se jí mnohá filmová studia snažila „ulovit“ pro vlastní snímky. Dokonce i Marvel se jí snažil obsadit do druhého Iron Mana. Studio Fox, které však stálo za jejím doposud největším hitem, herečku však zdvořile upozornilo, že její smlouva jasně říká, že se musí objevit ještě minimálně v jednom jejich dalším filmu.

Tím byla otřesná a velmi volná adaptace klasického literárního díla Jonathana Swifta s názvem Gulliverovy cesty. Fox tak Blunt donutil, aby se objevila v jednom z největších propadáků roku 2010, který strhala nejen kritika, ale i běžní návštěvníci kin. Ani tak tragicky neúspěšný snímek však naštěstí nedokázal nadějné herečce pohřbít kariéru, a tak se od té doby objevila hned v několika trhácích.

Edward Norton – Loupež po italsku

Pro třetí políčko dnešního seznamu se vrátíme zpátky ke studiu Paramount Pictures. S tím totiž smlouvu na tři filmy podepsal i Edward Norton (49). Prvním z těchto filmů byl úspěšný Prvotní strach, kde si Norton zahrál po boku Richarda Gerea (69). Za tento snímek si na studio rozhodně nemohl stěžovat, jelikož mu nastartoval filmovou kariéru a přinesl první nominaci na Oscara.

Poté však začal přijímat filmy jiných studií a k druhému domluvenému filmu pro Paramount se ne a ne dostat. Proto po sedmi letech došla studiu trpělivost a Norton tak dostal nabídku na ztvárnění hlavního padoucha v nové Loupeži po italsku. Herci se však návrh remaku slavného snímku nepozdával, a tak chtěl roli v něm odmítnout.

Paramount jej však upozornil na jeho smlouvu a přitlačil tak Nortona ke zdi. Norton věděl, že kdyby roli skutečně odmítnul, mohlo by ho studio zažalovat, a tak se do natáčení proti své vůli pustil. Jako poslední část svého vzdoru se však rozhodl, že snímek nebude nijak propagovat a nezúčastnil se tak žádných rozhovorů ani jiných událostí určených k podpoře filmu.

Whoopi Goldberg – Theodore Rex

Úspěch druhé Sestry v akci vystřelil slávu americké herečky Whoopi Goldberg (63) ke hvězdám. Ve svém opojení tak údajně souhlasila s natáčením komedie s názvem Theodore Rex. Když však později zjistila, o čem film je a jak bude vypadat, pokusila se z filmu ze všech svých sil odejít.

Přestože šlo pouze o ústní dohodu, herečka brzy zjistila, že by bylo velmi riskantní natáčení opustit. Obdobně totiž snímek Helena v krabici opustila herečka Kim Basinger (65), jejíž případ se dostal až před soud. Tehdy na ní tvůrci filmu vysoudili obrovský balík peněz, a Goldberg by s největší pravděpodobností čekalo to samé.

Její snaha z natáčení odejít je však velmi pochopitelná, jelikož byl výsledný snímek tak špatný, že jej jeho tvůrci nakonec ani nepustili do kin. Vydali jej přímo do videodistribuce a snažili se jeho samotnou existenci co nejvíce ututlat.

Natalie Portman – Thor: Temný svět

U komiksových filmů jsou smluvní podmínky nejkomplikovanější. Ačkoliv by dnes za roli v jednom z těchto snímků dala téměř každá hollywoodská hvězda klidně jednu ze svých ledvin, v začátcích nebyl úspěch superhrdinských snímků vůbec žádnou jistotou. I když tyto snímky vydělávají opravdový balík peněz, některým hercům přijde hraní v nich zkrátka nedůstojné.

Jednou z takových hereček je například i Natalie Portman (37), která si zahrála v druhém Thorovi s podtitulem Temný svět. Ta se stejně jako většina jejích kolegů upsala ke ztvárnění své role v několika snímcích, ale tuhle část své smlouvy zřejmě přehlédla. Po ztvárnění Jane Foster v prvním Thorovi se totiž snažila ze všech sil vyvléknout z natáčení druhého filmu série.

Do natáčení druhého filmu o severském bohu hromu se jí nechtělo hned z několika důvodů. Zaprvé byla během začátku natáčení těhotná a veřejně prohlašovala, že si chce dát od herectví během svého těhotenství chvilku pauzu. Marvel navíc nahradil režisérku Patty Jenkins (47), kterou Portman pro film doporučila, Alanem Taylorem (54), což herečku také zrovna nepotěšilo. Vzhledem k důležitosti její role v Temném světě se však musela k natáčení vrátit.

(tod)

Fandím
16 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Natalie Portman, Channing Tatum, Emily Blunt, Edward Norton

Filmy:
Theodore Rex, Loupež po italsku, G. I. Joe, Gulliverovy cesty, Thor: Temný svět

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
filmy, americké celebrity, odstoupení od smlouvy, amerčíti herci, sestra v akci, filmové loupeže, channing tatum, filmová studia, Edward Norton filmy, akční herečky, smlouvy, znechucení herci, nechtěné role
TOPlist