5 slavných herců, které už „nebaví“ hrát produkci

15.06.2023

Každé povolání v sobě nese riziko vyhoření a ani herectví na tom není jinak. I ta nejzábavnější práce může časem zešedivět a z dříve milované a různorodé aktivity se tak později stane všední rutina. Každý z nás pak musí sám zhodnotit, jestli mu to každodenní lopotění za tu dřinu stojí, nebo jestli je na čase poohlédnout se po něčem jiném.

V dnešním článku se proto zaměříme na slavné herce, kteří stanuli před stejným problémem. Dnes vám totiž představíme pětici hollywoodských hvězd, které už herectví zkrátka nebaví, a proto se objevují v mnohem menším počtu projektů než dříve.

Gwyneth Paltrow

O Gwyneth Paltrow (50) si můžeme myslet ledasco. Její snaha o vytvoření vlastní řady wellness a lifestylových produktů se stala terčem posměchu celého internetu, ale přesto ve svém „šarlatánství“ značky Goop vytrvává. Když totiž přilepíte obličej slavné herečky na jakýkoliv „luxusní“ produkt, bude se prodávat vždy.

O tom, že je Gwyneth opravdu dobrou herečkou, ale nemůže být pochyb. Dosvědčit jí to může spousta kasovních trháků a hrstka filmových ocenění včetně Oscara za nejlepší herečkuZamilovaném Shakespearovi. Nezapomenutelná byla i v thrilleru Sedm nebo jako Pepper Potts v „marvelovkách“.

Herectví ji už ale nenaplňuje a nejvíc jí prý vadí neustálá pozornost médií. Už ji prý nebaví udržovat si stále jistou image, která jí zajistila angažmá v řadě vysokorozpočtových filmů. Navíc se během své herecké kariéry musela potýkat s několika velmi nepříjemnými šéfy a jedním z nich byl i odsouzený Harvey Weinstein (71). Ať bylo hlavním impulzem cokoliv, Paltrow se rozhodla, že bude svým vlastním šéfem.

Peter Ostrum

Jméno následujícího herce vám možná nebude úplně známé, ale o jeho nejslavnější roli jste už určitě slyšeli. Peter Ostrum (65) si totiž zahrál Karlíka Bucketa v původním Panu Wonkovi a jeho čokoládovně z roku 1971. Tahle role mu přinesla okamžitou slávu a měl dobře našlápnuto stát se nejen dětskou, ale i obecně plnohodnotnou filmovou hvězdou.

K překvapení všech (a především jeho vrstevníků) byla ale původní verze Karlíkovy továrny na čokoládu jediným filmem, ve kterém se Ostrum objevil. Přes chválu kritiky i laické veřejnosti se rozhodl opustit záři reflektorů a stal se veterinářem. Důvody měl hned dva. Prvním bylo jisté procitnutí a zjištění, že život hollywoodských herců není jen tím pozlátkem, které známe z médií, a druhým byl osobní kontakt s jedním zapáleným veterinářem.

Ten mu prý tak nadšeně povídal o své profesi, že se mladý herec okamžitě rozhodl, co chce v dospělosti dělat. Od té doby se objevil v hrstce dokumentů a tu a tam nějakém seriálu, ale jeho hlavní povolání zůstalo navždy u zvířat.

Jack Gleeson

Ani jméno dalšího herce dost možná nebudete znát, ale jeho výkon v jednom z největších seriálů nedávné minulosti, je zkrátka nezapomenutelný. Přestože Jackovi Gleesonovi (31) bylo na začátku natáčení Hry o trůny ani ne dvacet let, i tak ho řada fanoušků tohoto seriálu z hloubi duše nesnášela.

Hrál totiž krvelačného, pomstychtivého a poměrně zásadním způsobem vyšinutého krále Joffreyho, který s oblibou terorizoval své okolí, své poddané, ostatní šlechtické rody a vlastně kohokoliv, kdo mu přišel do cesty. Přestože si Gleeson vytvořil obrovské jméno v herecké komunitě, role ve Hře o trůny byla jeho prozatím poslední.

Sám totiž prohlásil, že je pro něj herectví spíše koníčkem než skutečným povoláním a že se chce v budoucnu věnovat něčemu jinému. „Hraju od osmi let a už mě to prostě nebaví tak jako dřív. Dřív jsem si to vážně užíval, ale když mě to začalo živit, můj pohled se změnil,“ řekl herec časopisu Entertainment Weekly.  

Meg Ryan

Americkou krásku Meg Ryan (61) jste mohli v osmdesátých a devadesátých letech vidět v každém druhém filmu. V jejím vzezření se totiž mísila přirozená krása „holky od vedle“ s vizáží profesionální modelky. Proto ji filmaři vyhledávali při každé příležitosti natáčení nějaké romantické komedie.

Stačí si vzpomenout na Samotáře v Seattlu nebo na Když Harry potkal Sally a je vám hned jasné, co máme na mysli. Současně s tím, jak jí rostla herecká sláva, ale herečka vnímala pokles radosti z herectví. S přelomem tisíciletí už točila maximálně jeden snímek ročně a pomalu se začala vytrácet z hledáčku dychtivých paparazzi.

The New York Times Magazine se svěřila s tím, že herectví nebylo jejím snem a že si chce víc užívat svého života. Od té doby se tu a tam v nějakém snímku objeví, ale je to spíš zázrak, když narazíte na nový film s hvězdou Lásky přes internet.

Angelina Jolie

Lara Croft – Tomb Raider, Mr. & Mrs. Smith, Wanted nebo 60 sekund. To jsou jen některé z mnoha filmů, které spojuje jediné jméno – Angelina Jolie (48). Tahle hollywoodská hvězda pochází ze slavné herecké rodiny a na svém kontě má slušnou řádku velkých filmových rolí. Dokážete si ale vzpomenout na poslední velký film, ve kterém hrála hlavní roli?

Nejspíš půjdete o pěkných pár let dozadu. V posledních letech totiž podle svých let dává přednost práci za kamerou než před ní. Dle svých slov si skutečnost, že ji herectví už nenaplňuje, uvědomila v momentě úmrtí její matky. „Došlo mi, že jsem se jí snažila zprostředkovaně splnit její vlastní sen být herečkou. Měla jsem radost z toho, když jsem mohla pozorovat její úsměv, když mě viděla na filmovém plátně. Od té doby to už není ono,“ svěřila se herečka časopisu People.

Ačkoliv Angelina Jolie svou hereckou kariéru výrazně omezila, neznamená to, že by na ni zanevřela úplně. Teď se ale soustředí především na režírování, a produkci než na herectví.

(tod)

Fandím
37 fanoušků
Nesnáším
6 antifanoušků
Celebrity:
Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Meg Ryan, Peter Ostrum

Filmy:
Zamilovaný Shakespeare, Lara Croft - Tomb Raider, Hra o trůny, Pan Wonka a jeho čokoládovna

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
paparazzi, konec kariéry, slavné herečky, herectví, Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, marvelovky
TOPlist