5 skvělých herců, které filmaři obsadili do špatných rolí

01.07.2023

Říká se, že není malých rolí, jenom malých herců. V případě následující pětice hereckých es ale nemůže být o „malosti“ herců vůbec řeč. Každý z nich je zkušeným filmovým matadorem, jehož filmografie mluví samy za sebe. Rozhodně byste je nemohli označit za špatné herce, ale přesto se najde hrstka filmů, která jim jednoduše „nesedla“.

V dnešním článku se zaměříme na slavné herce, které filmaři obsadili do špatných rolí nebo lépe řečeno rolí, na které se vůbec nehodili. Možná si filmoví tvůrci mysleli, že sláva následujících hvězd pomůže jejich filmu, ale tenhle risk se jim rozhodně nevydařil. Ostatně, posuďte sami.

Cameron Diaz – Gangy New Yorku

Dnešní článek „vykopneme“ senzačním filmem z roku 2002, který kromě obrovské divácké přízně získal i desítku nominací na Oscara. Gangům New Yorku se nakonec nepodařilo proměnit žádnou z nich, ale i tak jde o fantastický počin hodný veškeré slávy, které se mu dostalo.

Daniel Day-Lewis (66) i Leonardo DiCaprio (48) podávají ve svých rolích fantastické výkony. Diváci sledují pomstou posedlého mladíka, který chce ze všeho nejvíc porazit a zabít vůdce znepřáteleného gangu, který zavraždil jeho otce. Souboj mezi těmito dvěma muži však komplikuje mladíkovo zalíbení do mladé kapsářky, kterou si zahrála Cameron Diaz (50).

A právě v roli nevyzpytatelné Jenny Everdane nacházíme první problematickou roli dnešního článku. Jenny je ve filmu z jediného důvodu. Aby si filmové studio odškrtlo kolonku s názvem „romantická zápletka“. Ta přitom ději moc nepřidává, naopak jej v některých ohledech významně oslabuje. Diaz je dobrou herečkou, když dostává adekvátní role, ale Gangy New Yorku jí bohužel nic takového nenabídly.

George Clooney – Batman a Robin

I George Clooneyho (62) můžeme snadno považovat za vynikajícího herce. Každý ale občas šlápne vedle a v případě tohohle amerického filmového svůdníka je to pravda až příliš často. Jeho největším přešlapem však dodnes bezpochyby zůstává komiksový Batman a Robin, který se v kinech objevil v roce 1997.

Za chybu to považuje sám Clooney, který každému na potkání zpětně proplácí vstupenku do kina, pokud si ji na tenhle prohřešek proti komiksové tvorbě koupili. Clooney převzal roli po Valu Kilmerovi (63), který se už k roli netopýřího strážce spravedlnosti nechtěl vracet. Civilní polovinu role – Bruce Waynea – Cloony zvládl ještě poměrně dobře, ale část Batmana byla tak podivně napsaná, že by ji nezvládl sebelepší herec.

Jde totiž o celkově nejhůř hodnocený snímek o Batmanovi, který vznikl jen proto, aby se mohly prodávat hračky s jeho logem. Všechno bylo špatně. Podivný příběh, otřesné kostýmy a trapné vtipy. Právě snímek Batman a Robin byl důvodem, proč si velká část široké veřejnosti (včetně Clooneyho samotného) myslela, že je žánr komiksových filmů mrtev.

Jesse Eisenberg – Batman vs. Superman

U Batmana a superhrdinských filmů ještě chvilku zůstaneme, jen se přesuneme o bezmála dvacet let blíž. Řeč totiž bude o dlouho očekávaném filmu s názvem Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti, kterým chtělo studio DC napodobit úspěchy, které sklízeli Avengers od konkurenčního Marvelu. To se ovšem nepodařilo a fanoušky místo nadšení naplnilo obrovské zklamání.

Zatímco většinu postav filmaři obsadili skvěle, k hodně podivnému rozhodnutí dospěli u představitele úhlavního záporáka a nejslavnějšího nepřítele Supermana – Lexe Luthora. Tohohle plešatého génia si zahrál vlasatý Jesse Eisenberg (39), který postavě propůjčil svou nezaměnitelnou roztržitost, kterou vkládá do každé ze svých rolí.

Filmaři se tuhle ikonickou postavu rozhodli změnit z klidného, ale nebezpečného génianeurotického „ajťáka“ s komplexem méněcennosti. Byl to skutečně odvážný krok, který se v tomto případě skutečně nevyplatil.

Russel Crowe – Bídníci

Jen málokterý příběh se dočkal tolika adaptací, jako slavní Bídníci z pera Victora Huga. Pro potřeby dnešního článku se vrátíme do roku 2012, kdy se v kinech objevila poslední „velká verze“ s Hugh Jackmanem (54) v roli slavného odsouzence poslaného na galeje za krádež chleba.

Jeana Valjeana z Broadwaye bychom tedy měli, kdo ale v tomto muzikálu ztvárnil jeho úhlavního nepřítele, neotřesitelného komisaře Javerta? Russel Crowe (59). A víte, jak Russel Crowe zpívá? Otřesně. Ke stejnému závěru pravděpodobně došel každý divák jinak úspěšného muzikálu.

Tenhle Oscarový herec si v minulosti zahrál ve filmech různých žánrů, ale v roce 2012 narazil na jeden, na který talent nemá. Kdykoliv když se jeho Javert pustil do zpěvu, veškeré napětí, které s sebou jeho postava tradičně nese, nahradily úšklebky a potlačovaný smích.

Emma Watson – Kráska a zvíře

Na konec dnešního článku jsme si nechali herečku, kterou mezi ty největší hvězdy vynesla úspěšná osmidílná série o mladém čaroději a jeho boji proti zlu. Touhle herečkou není nikdo jiný než Emma Watson (33) a jak asi tušíte, každá z jejích rolí nemohla být tak perfektně obsazená jako role Hermiony Grangerové.

Příkladem za všechny je její podání Disney princezny v hrané adaptaci Krásy a zvířete z roku 2017. Ačkoliv je tenhle film jedním z těch povedenějších pokusů o převedení animovaného příběhu do hrané formy, samotné Krásce její příběh a úděl zkrátka nevěříte. Rozhodně to ale není tím, že by Watson neuměla hrát. Mnohem lépe než uvězněné princezny však zvládá soběstačné ženy, které si dokáží poradit v každé situaci.

Sama si své role velmi pečlivě vybírá, ale v případě Krásky a zvířete udělala chybu. Odmítla totiž hlavní roli v La La Landu, která nakonec připadla Emmě Stone (34), která zde naprosto zářila. Je to ale nakonec možná dobře, protože jsme zpěv Emmy Watson měli možnost slyšet i v tomto filmu, a žádný zázrak to nebyl.

(tod)

Fandím
63 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
George Clooney, Cameron Diaz, Jesse Eisenberg, Emma Watson

Filmy:
Gangy New Yorku, Batman a Robin, Bídníci

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
slavní herci, Batman, George Clooney, slavné filmy, emma watson, skvělí herci, obsazení filmů, špatné role
TOPlist