5 sci-fi remaků pro rok 2020

15.04.2019

Žánr science fiction se většinou pyšní hypermoderním zpracováním, které převyšuje ostatní filmy své doby. Všichni však stárneme, a to se bohužel týká i filmů. Ty, které před padesáti lety vypadaly jako záběry z budoucnosti, by dnes ani mezi snímky s nejmenším rozpočtem pravděpodobně neobstály.

Filmová studia se tak často uchylují k remakům, které úspěšným, ale zastarávajícím filmům dávají slušivý moderní kabátek. My vám proto dnes chceme představit pětici sci-fi filmů, které v příštím roce čeká přesně takový omlazovací proces.

5. Green Lantern Corps

Původní Green Lantern z roku 2011 s Ryanem Reynoldsem (42) v hlavní roli byl jedním z největších zklamání, kterých se fanoušci komiksových filmů dočkali. Snímek se příliš spoléhal na speciální efekty, které ani v době vzniku filmu nestály za moc. Podivné bylo i rozhodnutí vytvořit i superhrdinův oblek za pomoci speciálních efektů namísto klasického kostýmu.

Zdá se však, že se studia DC a Warner Bros., která společně na těchto komiksových filmech pracují, z tohoto průšvihu poučila a nový snímek tak možná bude přesně  tím, v co fanoušci doufali.

Děj filmu, který má jít do kin v roce 2020, se má točit okolo staršího a zkušenějšího Hala Jordana (hrdiny prvního dílu), který pro pozici ochránce vesmíru trénuje svého nástupce. Film se proto snad vyhne otřepanému vyprávění o „zrození“ hrdinů. Zajímavé je, že se s Green Lantern Corps chvíli pojilo i jméno Toma Cruise (56). Teď to však vypadá, že Cruise od projektu odešel, a tak se může stát, že se plánovaná premiéra ještě o kousek posune.

4. Lilo & Stitch

Následující snímek je živoucím důkazem toho, že hrané filmy nejsou jediné, které mohou postupem času zastarávat. V roce 2002 šel totiž do kin animovaný snímek s názvem Lilo & Stitch, který vyprávěl příběh mimozemského živočicha stvořeného k ničení všeho, co mu přijde do cesty. Ten jednoho dne se svou vesmírnou lodí ztroskotá na Zemi, kde se ho ujme malá holčička.

Ta jej svou láskou začne postupně přeměňovat ze stroje na zabíjení v ohleduplného tvora, který se stará o druhé. Lilo & Stitch je další disneyovkou, kterou v příštím roce čeká hraný remake, který by svým vizuálem měl připomínat připravovaného Lvího krále nebo film Pokémon: Detective Pikachu.

Lilo & Stitch je jednou z nejpřehlíženějších disneyovek, kterou v kinech vidělo jen minimum diváků. Následující prodeje filmu na DVD však těmto animovaným hrdinům zajistily poměrně slušnou fanouškovskou základnu, takže je chystaný remake určitě promyšleným tahem studia myšáka Mickeyho.

3. Hvězdná pěchota

Na něčem se dohodneme. Pro potřeby dnešního článku a našeho duševního zdraví budeme předstírat, že byla původní Hvězdná pěchota z roku 1997 jediným snímkem této série. Následující pokračování z let 2004 a 2008 zkrátka neexistují a nikdo nás nepřesvědčí o opaku. Jediné na co jsme ochotni přistoupit, je existence japonského animovaného filmu Hvězdná pěchota: Invaze, který alespoň za něco stojí.

Původní Hvězdná pěchota byla totiž senzačním snímkem, kterému jeho následná pokračování poměrně zásadně pošramotily reputaci. Snímek v sobě mistrně mísil akční scény s až překvapivě chytrým humorem, který byl i poměrně dobře skrytý. Pokud jste si jen chtěli užít akční film, nic vám v tom nebránilo. Pokud jste se však spíše zajímali o společenskou satiru, pak byla Hvězdná pěchota i pro vás.

O remaku úspěšného filmu se uvažovalo už dlouhou dobu, ale nikomu se do něj moc nechtělo. Nyní to však vypadá, že snímek přeci jen vznikne. Tentokrát by se měl více držet knižní předlohy Roberta A. Henleina, ze které si režisér původního snímku bral pouze některé klíčové prvky.

2. Fantastická cesta

Původní Fantastická cesta byla skutečně revolučním snímkem, který v roce 1966 ukázal, kam až může kinematografie zajít. Fantastická cesta byla plná nevídaných efektů, na které do té doby nikdo ani nepomyslel. Dnes už ale všechny tyto trikové záběry působí spíše komicky, a tak se režisér Guillermo del Toro (54) rozhodl, že této sci-fi klasice prodlouží život novým zpracováním.

Do Fantastické cesty se režisér chtěl pustit hned po oscarové Tváři vody, ale zatím to vypadá, že se v přípravě filmu nic moc neděje. Koneckonců novou Fantastickou cestu jsme uvedli i v našem článku o zrušených projektech, které měl del Toro natočit.

Přesto se však k připravovanému remaku nadále připojují další a další filmová jména, a tak svítí alespoň malinká naděje, že by snímek přeci jen svou premiéru stanovenou na rok 2020 mohl stihnout.

1. Duna

Posledním sci-fi filmem je další klasika tohoto žánru, tentokrát založená na knihách amerického spisovatele Franka Herberta. Samozřejmě máme na mysli jeho legendární Dunu, jejíž první filmová verze, které se ujal režisér David Lynch (73), šla do kin v roce 1984. Nové verze, která by měla mít premiéru v listopadu 2020, by se měl ujmout režisér, který má s obnovováním legendárních filmů už poměrně bohaté zkušenosti.

Denis Villeneuve (51) totiž v roce 2017 natočil snímek s názvem Blade Runner 2049, který navazuje na příběhy původního filmu. Jeho připravovaná Duna však s největší pravděpodobností nebude dalším dílem původního filmu, ale jeho remakem. O nic méně zajímavé není ani obsazení, které režisér pro svůj film sehnal.

Mezi herci se totiž mají objevit Oscar Isaac (40), Javier Bardem (50), Josh Brolin (51), Rebecca Ferguson (35) nebo i mladičká Zendaya (22). Pokud znáte Villeneuveovy předchozí filmové počiny, je vám asi jasné, že i připravovaná Duna bude s největší pravděpodobností vypadat překrásně a bude strhující podívanou.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Guillermo del Toro, Tom Cruise, Ryan Reynolds, Denis Villeneuve

Filmy:
Fantastická cesta, Duna, Hvězdná pěchota, Lilo & Stitch, Green Lantern

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nové filmy, připravované filmy, Green Lantern film, plánované sci-fi, Duna remake, remaky, plánované remaky, sci-fi. sci-fi filmy, sci-fi 2020, filmy 2020, nové filmy 2020, nové remaky, Duna remake 2020, Fantastická cesta remake, Hvězdná pěchota remake, Lilo & Stitch remake, Green Lantern Corps remake, Green Lantern hrdina, připravované remaky
TOPlist