5 rekvizit, které herci ukradli z natáčení svých filmů

11.05.2024

Natáčení filmů může být pro herce dobrodružstvím plným nečekaných zvratů. Někteří z hollywoodských herců si však ze svých filmů odnesou více než jen vzpomínky, a to ne zrovna legální cestou. Po útrapách, které přetrpí během několikadenního natáčení se některé hollywoodské hvězdy rozhodnou, že mají nárok na něco, co jim nepatří.

Proto si někteří přivlastní menší či větší rekvizitu z natáčení. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici příběhů o rekvizitách, které se staly součástí osobních sbírek největších hvězd filmového plátna.

Jamie Foxx a kovbojský klobouk z Nespoutaného Djanga

Jamie Foxx (56) si z natáčení westernového Djanga odnesl kovbojský klobouk, který jeho námezdní lovec nosil ve filmu. Tento stylový módní doplněk mu připomíná nejen jeho úlohu v e stylové westernovce, ale zároveň i jeho historicky první spolupráci s Quentinem Tarantinem (61).

Kromě toho, že jde o slušivou pokrývku hlavy, má tedy odcizený klobouk pro herce i relativně velký symbolický význam. Sám se o svém „loupežnickém“ činu vyjádřil s humorem a v jednom rozhovoru uvedl, že si klobouk odnesl jako „trofej z divokého Západu“. Za nás rozhodně lepší, než kdyby se rozhodl přinést si domů třeba skalp kolegy Leonarda DiCapria (49).

Ryan Reynolds a kostým Deadpoola

Ryan Reynolds (47) si po natáčení filmu Deadpool neodnesl jen tak nějakou maličkost. V jeho sbírce se po poslední klapce objevil kompletní kostým komiksového antihrdiny. Tato ikonická postava se teprve v roce 2016 stala neodmyslitelnou součástí nejen Reynoldsovy kariéry, ale i propojeného světa filmů od Marvelu.

Kostým herci připomíná nejen jeho úspěchy, ale i fanouškovskou lásku ke kontroverznímu superhrdinovi. Reynolds se veřejně přiznal ke své „zločinecké“ činnosti, a kostým si dokonce oblékl při návštěvě nemocnice, aby udělal radost nemocným dětem. Nejspíš bychom ale měli herci tuto „krádež“ odpustit, protože nebýt jeho, nejspíš bychom se žádného Deadpoola ve filmu nikdy nedočkali. To je ale příběh pro jiný článek.

Už 25. července se dočkáme třetího dílu série, který definitivně stvrdí Deadpoolovu existenci mezi současnými hrdiny marvelovského filmového plátna. Pravděpodobně nás ale čeká pořádná jízda, která přivede k životu už několik dávno odepsaných postav.

Jennifer Lawrence a luk z The Hunger Games

Jennifer Lawrence (33) v sérii Hunger Games ztvárnila neohroženou hrdinku Katniss Everdeen, která se kromě svého důvtipu uměla skvěle ohánět i lukem. Právě proto si herečka z natáčení odnesla luk, kterým se prostřílela prakticky celou sérií.

Tento symbol odvahy a odhodlání jí připomíná nejen obrovský úspěch celé filmové série, ale i osobní výzvy a dobrodružství, které v roli Katniss prožila. Lawrence se o svém „souboji“ s rekvizitou vyjádřila s humorem a uvedla, že luk je pro ni důležitou připomínkou síly a odvahy, kterou její postava představuje.

Robert Downey Jr. a kostým Iron Mana

Už jsme tu jeden takový nešvar měli, ale v případě Roberta Downeyho Jr. (59) je přečin o poznání horší než u Ryana Reynoldse. Po deseti letech hraní ikonického Iron Mana si Robert z natáčení uzmul celý kostým svého ikonického superhrdiny, který není pouhým oblekem, ale „mechanickým monstrem“ sestaveným z pohyblivých součástek.

Jeho rozhodnutí vzít si kostým jako suvenýr z natáčení ukazuje na to, že pro něj tato role znamenala mnohem více než jen práci – stala se součástí jeho identity a osobní historie. Byla to první velká šance, kterou dostal po své drogové minulosti a kterou chopil za pačesy. Na internetu se objevily fotografie, jak Downey Jr. překvapil jednoho fanouška v nemocnici, když se objevil v plné kostýmové parádě, což dokazuje, že i miliardář a playboy Tony Stark má srdce ze zlata.

Daniel Radcliffe a brýle Harryho Pottera

Možná byste si mysleli, že si herci ze série Harryho Pottera budou domů nejčastěji nosit kouzelnické hůlky či jiné magické rekvizity. U některých herců to je samozřejmě pravda, ale Daniel Radcliffe (34) si po dokončení natáčení posledního dílu Harryho Pottera odnesl něco tak obyčejného, že byste na první pohled nepoznali, že jde o rekvizitu z fantasy série.

Domů si totiž vzal jedny z ikonických brýlí své postavy, které jsou společně s jeho jizvou na čele jedním ze základních poznávacích prvků Harryho Pottera. Kulaté brýle mu připomínají nejen jeho dlouhou filmovou kariéru, ale i vzrušující dobrodružství, která zažíval jako mladý čaroděj ve světě čar a kouzel.

(tod)

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Robert Downey Jr., Jamie Foxx, Daniel Radcliffe, Jennifer Lawrence

Filmy:
Harry Potter a Kámen mudrců, Iron Man, Hunger Games, Nespoutaný Django

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Robert Downey, hrdinové Marvel, Iron Man, rekvizity z natáčení, krádeže celebrit, krádeže slavných, filmové rekvizity, slavné filmové rekvizity, filmové předměty
TOPlist