5 připravovaných projektů ze světa Star Wars, o kterých jste neměli tušení

09.11.2018

Od roku 2015, kdy šel do kin první z obnovených filmů ze série Star Wars, se filmy z této vesmírné ságy opět staly jedněmi z těch nejvýdělečnějších. Poměrně zdárně dokáží konkurovat i filmům o komiksových superhrdinech, což už je opravdu velký úspěch. Když navíc stavíte na tak milované sérii jako jsou právě Star Wars, není úspěch zase tak nečekaným překvapením.

Tuto obrovskou slávu se studio Disney, které práva na příběhy z dávných časů a předaleké galaxie vlastní, snaží využít na všech možných frontách. Právě díky tomu existuje dnes spousta videoher, komiksů, seriálů a spin-offových filmů, které se odehrávají v univerzu Hvězdných válek.

Těchto filmů je tolik, že se v nich dá jen těžko vyznat. Navíc se spousta dalších chystá. Showbiz vám proto nyní přináší seznam pěti těch nejzajímavějších připravovaných filmových či televizních projektů ze světa Star Wars, na kterých se právě pracuje. O kolika z nich jste už dříve slyšeli? Nebojte se nám napsat do komentářů.

5. Spin-offová trilogie Riana Johnsona

Režisér Rian Johnson (44), který měl na starosti prozatím poslední vyšlou epizodu Star Wars s podtitulem Poslední z Jediů, se měl původně postarat i o devátý díl, který by měl jít do kin v prosinci příštího roku. Johnson se však rozhodl, že režii posledního dílu trilogie navrátí zpátky J.J. Abramsovi (52), který této sáze vrátil život v roce 2015 snímkem Síla se probouzí.

Režírování dalšího dílu se však nevzdal zadarmo, jelikož ho vyměnil za možnost tvorby vlastní spin-offové trilogie, která se bude ve světě Hvězdných válek odehrávat. Johnson zatím o připravovaných filmech neprozradil téměř nic a po (trochu rozporuplném) úspěchu osmé epizody nemusel Disney ani nabídnout návrh příběhu, aby dalo jeho projektům zelenou.

Jediné, co Johnson chtěl, aby bylo hned na „první dobrou“ všem jasné, je fakt, že se jeho připravovaná trilogie žádný způsobem nebude vztahovat k postavám či událostem hlavní série. Rozhodl se své příběhy zasadit do prozatím neprobádaného kusu vesmíru a využít k tomu kompletně nových postav.

4. Hraný seriál Jona Favreau

Rian Johnson však není jediným režisérem, který má s příběhy ze světa Hvězdných válek své plány. Dalším je například Jon Favreau (52), který režíroval první dva Iron Many a v této sérii dokonce i sám hrál. V marvelkovkách jste ho mohli vidět jako Happyho - bodyguarda Tonyho Starka.

Favreau má však své zkušenosti i se Star Wars. Ve spin-offovém snímku Solo: Star Wars Story dal hlas pašeráckému pilotovi Rio Durantovi a namluvil i jednu z postav animovaného seriálu s názvem Star Wars: Klonové války. Nyní to ale vypadá, že mu dá Disney mnohem větší roli. Má se totiž stát scénáristou a producentem vlastního hraného seriálu.

Disney si zatím snaží držet co nejvíce detailů pěkně „pod pokličkou“, takže se toho o připravovaném seriálu zatím moc neví. Stále se navíc pracuje pouze na psaní scénáře, takže si na připravovaný seriál budeme ještě chvíli muset počkat. Favreau navíc v současnosti pracuje na rebootu Lvího krále, který by měl spatřit světlo světa v příštím roce, takže i on má plné ruce práce.

Některé informace však přeci jen známe. Víme například, že se seriál bude odehrávat sedm let po událostech Návratu Jediho, což je období, kam se zatím žádný filmař nevydal. Když pomineme několik málo komiksů a knížek, tak bude nový seriál Johna Favreau skutečným průkopníkem této éry.

3. Star Wars Resistance

Animované seriály ze světa Star Wars slaví mezi diváky téměř všech věkových kategorií nevídaný úspěch. Mohou se totiž nejvěrněji věnovat různým větším či menším postavám a dějům svých původních filmových předloh a jít tak mnohem více do hloubky. Stačí se podívat na Klonové války nebo Star Wars Povstalci a dozvíte se o svých oblíbených postavách mnohem více, než to, co vám řeknou filmy.

I z toho důvodu právě vzniká nový animovaný seriál s názvem Star Wars: Odboj, který se na televizních obrazovkách poprvé objevil už sedmého října letošního roku. Události nového seriálu se odehrávají těsně před těmi, které jste mohli vidět v Síla se probouzí, a jeho hlavním hrdinou je Kazuda Xiono, pilot, který se stane špionem Odboje.

Seriál se prý bude soustředit především na souboje ve stíhačkách a režisér Odboje se pro tento aspekt údajně inspiroval například ve válečných filmech z druhé světové války. Seriál je navíc kreslený ve stylu japonského anime, což ho zásadně odlišuje od všech dosud vydaných animáků ze světa Star Wars. V Odboji se navíc mají tu a tam objevovat i herci z hlavní filmové série.

2. Film o Boba Fettovi

Už jsme se dočkali sólového filmu o nejslavnějším vesmírném pašerákovi a nyní to vypadá, že se dočkáme i sólového projektu jednoho z jeho největších nepřátel. Po premiéře Solo: Star Wars Story totiž probíhají práce na filmu o námezdním lovci Boba Fettovi.

O možnosti tohoto filmu se začalo spekulovat už dávno a všeobecně se mělo za to, že by se měl Boba Fett podívat do kin přibližně ve stejné době jako další ze spin-offů s názvem Rogue One. Film ale stále nepřicházel, stejně jako chyběly jakékoliv informace, které by se jeho tvorby týkaly.

Nyní se však Boba Fettovi svítá na lepší časy, jelikož má snímek konečně režiséra, kterým je James Mangold (54). Toho proslavil především loňský úspěšný komiksový hit s názvem Logan: Wolverine. Scénáře se ujme Simon Kinberg (45), se kterým Mangold na jeho mutantním snímku spolupracoval. Je proto možné, že bude mít sólový Boba Fett také onen westernový nádech jako Logan? Na tuto odpověď si budeme ještě chvíli muset počkat.

1. Série filmů od tvůrců Hry o trůny

Pokud vám ve Star Wars chybí nějaké opravdové zvraty, nečekaná úmrtí, brutální násilí či sexuální scény, možná pro vás máme dobrou zprávu. David Benioff (48) a D.B. Weiss (47), tvůrci legendárního seriálu Hra o trůny, pracují na sérii filmů ze světa Hvězdných válek.

Samozřejmě je těžké odhadnout, jak bude jejich výsledné snažení vypadat, s největší pravděpodobností ale nebudou jen tak chtít opustit mustr, který jim přinesl tolik úspěchu a slávy ve Hře o trůny. Vzhledem k tomu, že už dříve prokázali, že nemají problém zacházet s obrovským štábem, stovkami postav a ještě větším počtem komplikovaných dějových linek, jsou ideálními kandidáty na post režisérů svých vlastních Star Wars filmů.

Jak už ale dokázali při tvorbě Hry o trůny, také si dokáží držet většinu informací za zavřenými dveřmi. O jejich společném projektu tak bohužel zatím nevíme vůbec nic. Jedno je ale jisté. Ať bude výsledek jejich snažení jakýkoliv, už teď se ho nemůžeme dočkat.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Simon Kinberg, James Mangold, Jon Favreau, David Benioff, Rian Johnson

Filmy:
Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho, Star Wars: Klonové války, Star Wars: Episode VII, Star Wars: Episode VIII

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké sci-fi, připravované filmy, sci-fi filmy, Star Wars, připravované seriály, Star Wars zajímavosti, spin-off filmy, Star Wars novinky, Rian Johnson filmy, Rian Johnson tvorba, svět Star Wars, sci-fi série, Star Wars epizody, Star Wars tvůrci, tvůrci Hry o trůny, připravované spin-off filmy, Star Wars Resistance
TOPlist