5 překvapivých filmových smrtí

19.10.2018

Náhlá a neočekávaná smrt může filmové diváky opravdu zaskočit. Většina filmů se smrtí zachází opatrně a velmi s ní šetří. Jsou však i snímky, které smrt využívají trochu jinak. Zkrátka ji na vás v nestřežené chvíli „vybalí“ a vám tak naprosto změní zážitek ze sledování filmu.

Občas je to změna k lepšímu, ale často se i stává, že tato překvapivá smrt působí tak nemístně, že je to až k smíchu. Showbiz vám nyní přináší seznam pěti smrtí, které nás při prvním sledování těchto snímků naprosto zaskočily.

Musíme vás ale předem varovat, že dnešní článek bude plný spoilerů, takže pokud jste některý ze zmíněných filmů dosud neviděli, raději to honem napravte!

5. Vetřelec

Začneme pěkně v minulosti, filmem z roku 1979. V tomto roce totiž vyšel snímek, který naprosto změnil hororový žánr. Režisér Ridley Scott (80) totiž vydal svůj kultovní snímek Vetřelec, který ukázal, že kvalitní a nervydrásající horory se mohou odehrávat i ve vesmíru. Dokonce jim toto prostředí velmi prospívá a právě záhadnost vesmíru přináší ono tajemné prostředí, které je k budování strachu tak potřebné.

Fakt, že jde ve skutečnosti o horor, se filmu dařilo skrývat až do momentu velmi brutální smrti Kanea, kterého ve Vetřelci ztvárnil John Hurt. Kaneova smrt přijde během společné večere se zbytkem posádky vesmírné lodi Nostromo. Po krátké chvíli se mu začne dělat nevolno, což se za okamžik promění v nekontrolovatelné bolesti.

Z toho, co zprvu vypadalo jako neškodné zaskočení potravy, se během několika vteřin změní v nekontrolovatelný záchvat, během kterého musí Kanea jeho přátelé silou držet. Když ho položí na stůl, propukne ta nejhorší část Kaneova trápení. Z jeho hrudníku mu totiž vyleze právě narozený mimozemšťan, který v nebožtíkově hrudi zanechá velkou krvácející díru.

4. Pulp fiction: Historky z podsvětí

Pulp fiction je snímek, který rozhodně nikoho nevodí za ručičku. Je to zkrátka film, který se s nikým nepáře a ani jeho hrdinové to nemají snadné. Kultovní film Quentina Tarantina (55) je souborem několika příběhů, které vždy něco spojuje. Ať je to postava nebo prostředí, můžete si být jistí, že každý z příběhů je součástí velké skládačky.

Proto jsou hlavní hrdinové některých příběhů vedlejšími postavami jiných, a tak je vždy nemusí potkat úplně pěkný osud. To bychom ale předbíhali. První překvapivá smrt, kterou Tarantino v nestřeženém okamžiku zaskočí diváka, se týká vedlejší postavy práskače Marvina a jeho skon je vlastně jen nešťastnou náhodou.

John Travolta (64) v roli mafiána Vincenta Vegy mu totiž během společné jízdy autem omylem prožene hlavu kulkou, což tomuto zločinci poměrně výrazně zkomplikuje jeho den. Ještě horší osud však potká Vincenta později, když se ocitá ve vedlejší roli příběhu boxera Butche, kterého si zahrál Bruce Willis (63).

Butch totiž podrazil Vegova šéfa, který poslal mafiány, hlídat boxerův dům s rozkazem tohoto zrádce odstranit. Celá situace se však změní, když se Butch nepozorovaně vplíží do svého bytu. Tam totiž nalezne nejen zbraň, která ho měla připravit o život, ale i nic netušícího Vincenta, sedícího na záchodě. Ve chvíli, kdy Butche vyleká nečekaný zvuk, stiskne spoušť a z ostříleného mafiána se stává prostřílený mafián.

3. Sedm

I psychologický thriller Sedm v sobě skrývá více překvapivých smrtí. O dvou těch nejpřekvapivějších se divák dozví v rámci té samé scény na konci filmu, když se Kevin Spacey (59) v roli psychopatického masového vraha vzdá policii, aby jim prozradil, kdo se ještě měl stát jeho další obětí.

Policisté v podání Brada Pitta (54) a Morgana Freemana (81) mu „sednou na lep“ a souhlasí s tím, že se vrahem nechají zavést na blíže nespecifikované místo, kde jim svůj plán a činy dovysvětlí. K jejich překvapení na toto místo během chvíle dorazí i dodávka zásilkové služby, která jim přinese balík adresovaný na jejich jména.

V krabici se totiž nachází hlava Gwyneth Paltrow (46), která v thrilleru Davida Finchera (56) hrála Pittovu ženu. Tato smrt se odehrála mimo objektivy kamer, ale ta, která přišla záhy po jejím prozrazení, byla poslední vraždou, kterou měl šílený vrah v plánu. Série jeho vražd se totiž zakládala na sedmi smrtelných hříších a Pittův detektiv David Mills v tomto podání ztělesňoval hněv. Po zjištění, že mu vrah zavraždil manželku i jeho nenarozené dítě ho hněv zkrátka přemohl a manipulátorského vraha na místě zastřelil, čímž dokončil jeho zvrácený plán.

2. Útok z hlubin

Předposlední film v dnešním článku rozhodně nepatří mezi klenoty světové kinematografie. Smrt, která v něm však potká roli Samuela L. Jacksona (69) je však tak legendární, že jsme ji na dnešním seznamu překvapivých filmových smrtí zkrátka museli uvést.

Tento hollywoodský veterán ve filmu hraje Russella Franklina, výkonného ředitele společnosti Aquatica, který musí s několika dalšími lidmi přežít útok zmutovaných krvežíznivých žraloků. Jacksonova smrt je tak absurdní, že se na ni musíte podívat sami, abyste vůbec uvěřili, že je možné takovou scénu dát do filmu.

Hrdinný podnikatel totiž zemře v polovině své inspirativní řeči, kterou se snaží zbytek přeživších přesvědčit o tom, že je nejlepší zůstat pohromadě a táhnout za jeden provaz. Bohužel svůj proslov nedokončí, protože jej přednáší vedle výpusti pro ponorku, ze které v nestřežený okamžik vyskočí žralok, který Russela okamžitě stáhne pod vodu.

1. Šestý smysl

Poslední překvapivá smrt, kterou vám chceme dnes připomenout je tím nejhlavnějším zvratem v originálním psychologickém dramatu s názvem Šestý smysl. Pokud jste tedy film ještě neviděli, dáváme vám poslední varování před spoilery, které se v tomto článku dozvíte. Ještě pořád můžete film pustit, aniž byste předem věděli, o čem to celé vlastně bude.

Režisér M. Night Shyamalan (48) je svými neočekávanými zvraty dnes už proslulý. Šestý smysl byl však jedním z jeho prvních filmů, takže v té době jeho charakteristické šokující momenty ještě každý nepředpokládal. A panečku, jaký šok to byl, když jste na konci filmu zjistili, že je postava psychologa Malcolma Crowe v podání Bruce Willise ve skutečnosti už téměř od samého začátku snímku mrtvá.

Když se pak podíváte na film znovu, dojde vám, proč se všechny ostatní postavy chovají k Malcolmovi tak zvláštním způsobem. Jednoduše ho totiž nevidí, jelikož je ve skutečnosti jen duchem. Takhle šokující zakončení tohoto výborného thrilleru v roce 1990 asi čekal jen málokdo.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
John Travolta, Kevin Spacey, John Hurt, David Fincher, Bruce Willis, Ridley Scott, Brad Pitt, Morgan Freeman, Samuel L. Jackson, M. Night Shyamalan, Quentin Tarantino

Filmy:
Sedm, Útok z hlubin, Vetřelec, Šestý smysl, Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
šokující úmrtí, duchařské filmy, Bruce Willis filmy, šokující scény, filmové zvraty, šokující filmové scény, nečekané filmové zvraty, filmové úmrtí, úmrtí ve filmu, sc-fi, Vetřelec videa, Vetřelec ukázky, krimi thrillery, Vetřelec večeře, filmy s duchy
TOPlist