5 postav, jejichž herce přeměnil filmový make-up k nepoznání

02.12.2018

Mezi slavnými filmovými profesemi jako je herectví, režie či scenáristika jsou i takové, kterým se celkové slávy zase tolik nedostává. I když jsou za úžasné výkony těchto mistrů ve svém oboru udělovány i Oscary, jejich jména zůstávají široké veřejnosti poměrně neznámá. Schválně si vzpomeňte, kolik znáte hollywoodských maskérů.

Jejich práce však naštěstí mluví skrze filmy za ně. Občas jsou jejich výtvory tak neuvěřitelně povedené, že přes veškerou snahu nepoznáte herce, který se pod tlustou vrstvou make-upu skrývá. Abychom alespoň my vzdali maskérům hold, přinášíme vám seznam pěti herců, kteří se právě díky make-upu a kostýmům přeměnili k nepoznání.

5. Kirk Lazarus – Tropická bouře

Prvním hercem, kterého budete mít problémy v jeho filmu poznat, není nikdo jiný než sám Iron Man – Robert Downey Jr. (53). Tentokrát však nejde o jeho roli v superhrdinském světě komiksového Marvelu, ale o ztřeštěnou komedii s názvem Tropická bouře.

Downey v ní hraje ambiciózního herce, který pro své role udělá naprosto cokoliv. Vždy se totiž po dobu natáčení přeměňuje ve svou postavu, ze které vystoupí, až když je film hotov. Takoví herci existují i ve skutečnosti, což jsme vám ostatně dokázali v článku o pěti hercích, kteří svými rolemi žijí.

 Role, kterou Downeyho postava dostane v průběhu Tropické bouře je černošským vojákem ve vietnamské válce. Newyorský rodák má proto černou pleť a dokonce poměrně úspěšně přejímá i manýry a stereotypy, které o Afroameričanech kolují. Kdyby jeho proměna nebyla ve filmu ukázána, pravděpodobně by vám ale nedošlo, že se pod vrstvou make-upu skrývá právě Downey. Jeho výkon byl navíc tak přesvědčivý, že mu vysloužil i nominaci na Oscara.

4. Diva Plavalaguna – Pátý element

Pro následující bod se přesuneme k jednomu z nejoblíbenějších kultovních sci-fi. To je tak výstřední, že ho zkrátka nemůžete brát úplně vážně, ale na druhou stranu jde o velmi zábavný film, který vás na začátku chytne a pustí až po skončení titulků. Navíc v něm po boku Bruce Willise (63) hraje ukrajinská krasavice Milla Jovovich (42).

Řeč je samozřejmě o Pátém elementu režiséra Luca Bessona (59). Tento film na speciální efekty a působivé kostýmy klade opravdu velký důraz, ale nikdo se pro film neproměnil tolik jako režisérova manželka, která ve filmu hrála zpěvačku Plavalagunu.

Maiwenn Le Besco (42) má ve filmu celé tělo pokryté pro změnu modrou barvou a z hlavy jí trčí šestice dlouhých chapadel. Kromě toho má ještě protáhlou hlavu, což jí její mimozemský vzhled ještě umocňuje.

3. Voldemort – Harry Potter

Nevíme, proč mají maskéři potřebu neustále měnit slavným hercům barvu jejich kůže, ale platí to i v případě Ralpha Fiennese (55), který si v sérii o Harry Potterovi zahrál záporáka Voldemorta. Dobrá, v jeho případě nezdravě bledou pleť chápeme, jelikož je takovým způsobem jeho vzezření popsané i v knihách, na kterých se filmy zakládají.

Voldemort má kromě bílé kůže také propadlé hadí oči, které jsou navíc v knihách rudě zbarvené. Ve filmech vás ale spíše zaujme jiná část jeho obličeje. Máme na mysli Voldemortův nos, nebo spíše jeho absenci. Kromě soucitu totiž tomuto padouchovi chybí i čichový orgán, což z něj dělá na pohled ještě děsivějšího černokněžníka. Prosvítající žíly na jeho lebce jsou už jen pomyslnou třešničkou na dortu odpornosti.

2. Davy Jones – Piráti z Karibiku

Tak schválně. Tušíte, kdo si zahrál obávaného Davyho Jonese v úspěšné sérii o Pirátech z Karibiku? Celé hercovo tělo je pokryté různými chapadly a jinými části těl mořských živočichů, takže je identifikace této britské celebrity poměrně ztížená, ale když se budete hodně soustředit, možná na to přijdete.

Pokud chcete ještě chvilku hádat, můžeme vám ještě prozradit, že si tento herec zahrál popovou hvězduLásce nebeské, ministra kouzel Harry Potterovi nebo Slartibartfasta ve Stopařově průvodci po galaxii. Teď už je vám asi jasné, že se pod chobotničím vzezřením neskrývá nikdo jiný než Bill Nighy (68).

1. Ray Foster – Bohemian Rhapsody

Poslední film na dnešním seznamu je zároveň tím nejmladším, kterému se dnes budeme věnovat. Jde o úspěšný životopisný snímek s názvem Bohemian Rhapsody. Ten vypráví příběh Freddyho Mercuryho a potažmo celé kapely Queen a stále trhá rekordy v kinech.

Přestože maskéři odvedli skvělou práci na všech členech filmových Queenů, make-up jednoho z herců v této kategorii vyniká. Věděli jste totiž, že si ve filmu zahrál sám „špionátor“? Mike Myers (55) – představitel Austina Powerse nebo hlas animovaného Shreka – ve filmu ztvárnil producenta Raye Fostera, který s Queeny odmítl sponzorovat s tím, že se jejich šestiminutová píseň nikdy nedostane do rádií.

Pod slunečními brýlemi a kudrnatou parukou se opravdu skrývá Mike Myers. Věděli jste ale, že skutečný Rey Foster, nikdy neexistoval? Pokud byste se rádi dozvěděli i další zajímavosti z tohoto veleúspěšného filmu, můžeme vám vřele doporučit náš článek, který se přesně takovými věcmi zabývá!

(tod)                                                                     

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Maiwenn Le Besco, Mike Myers, Robert Downey Jr., Ralph Fiennes, Bill Nighy

Filmy:
Pátý element, Harry Potter a Ohnivý pohár, Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže, Tropická bouře

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist