5 herců, kteří svými rolemi žijí

04.12.2019

Každý herec ke svým rolím přistupuje jiným způsobem. Někdo se rád vydá do ústraní, kde se s rolí seznámí o samotě, někdo své postavy rád zkouší před ostatními a někdo to prostě zkusí „střelit z fleku“. Existuje však ještě jeden druh herců, který je svým přístupem k rolím velmi zvláštní. Můžete si myslet, že jde o opravdu profesionální přístup a může vám to připadat i za hranou soudnosti, ale jsou i herci, kteří svými rolemi doslova žijí.

Od prvního okamžiku se do těchto rolí „převtělí“ a nevystoupí z nich, dokud není film dokončen. Tento přístup je skutečně obdivuhodný, ale může mít opravdu negativní vliv na osobní život těchto herců. Jejich chování se totiž úplně promění, a pokud je navíc jejich postava šílencem, je tato proměna pro ostatní velmi nepříjemnou záležitostí.

Tomuto přístupu k rolím se odborně říká „method acting“ a Showbiz vám nyní přináší pět herců, kteří jsou právě svým method actingem proslulí.

5. Christian Bale

Britského herce Christiana Balea (44) má většina diváků zafixovaného jako Bruce Waynea z Nolanovy (48) batmanovské trilogie. Ještě předtím, než se z něj však stal maskovaný netopýří bojovník za spravedlnost, už vedl Bale poměrně hodně úspěšnou hereckou kariéru. Mimo jiné je i držitelem Oscara za nejlepšího herce ve vedlejší roli ze snímku Fighter.

Přestože hrál Bale ve filmech už od svého útlého dětství, jeho opravdový talent se začal ukazovat z kraje nového tisíciletí. V roce 2000 například zářil v roli vraždícího psychopata ve filmu Americké psycho. Rolí, která se mu málem stala osudnou, byla jeho postava z filmu Mechanik.

Kvůli ní shodil opravdu hodně kil a ve filmu vypadá skutečně až nezdravě hubeně. Jak už jsme nastínili v úvodu method acting je obdivuhodnou věcí, ale člověk musí znát své meze. Podle snímku Mechanik to ale vypadá, že Christian Bale své meze hodně velkým krokem překročil.

4. Shia LaBeouf

Kariéra dalšího herce na našem seznamu je v současné době v jakémsi útlumu. Dříve totiž Shia LaBeouf (32) zvládal točit i několik snímků ročně, ale od roku 2014 mohou být jeho fanoušci rádi, když se mu za rok podaří natočit alespoň jeden film.

I on spadá do kolonky herců, kteří jsou ochotni se pro své role změnit a dokonce jimi i často žijí. Nejvíce je to vidět na jeho filmech z roku 2013, kdy podnikl dva na herce poměrně extrémní kroky. Během natáčení filmu Charlie musí zemřít několikrát užíval LSD, aby se do role dostal.

Druhý případ s téhož roku se týká filmu Nymfomanka a jeho pokračování, kde se nestyděl pustit se do sexuálních scén. Přestože ve filmu se Stacy Martin (27) doopravdy nespal, byl najatým pornohercům při jejich scénách hodně nablízku. Jeho odhodlání plně se vrhnout do rolí je jednou z překvapivých kvalit tohoto hollywoodského podivína.

3. Al Pacino

Dokonce i představitel Michaela Corleoneho z oscarového Kmotra se do svých rolí ponořuje velmi hluboce. Ano, i Al Pacino (78) je jedním z těch, kteří se označují jako method actors. Pacino dokáže zahrát naprosto cokoliv, od syna italského mafiána, přes kubánského gangstera, tajného poldu až po slepého cynika. Pacino zkrátka zřejmě zvládne vše, co si na něj režiséři vymyslí.

Takový rozsah má především díky svému přístupu k rolím, kterými skutečně žije. I díky tomu je Pacino dodnes jedním z nejslavnějších hollywoodských herců a to i přes některé podivné filmové projekty, ke kterým se v poslední době nechává přemluvit.

2. Joaquin Phoenix

Joaquin Phoenix (43) je jedním z těch herců, kteří se svou rolí dokáží zajít tak daleko, že je vlastní příbuzní nepoznávají. Možná ho znáte z jako císaře z Gladiátora nebo jste obeznámeni s jeho skvělým výkonem v roli Johnnyho Cashe ve filmu Walk the Line, ale jeho metodičnost se nejvíce projevila ve spojení s filmem I’m Still Here.

V tomto filmu totiž hrál sám sebe po svém oznámení konce herecké kariéry v roce 2008. Toto oznámení skutečně přišlo, ale málokdo věděl, že jde pouze o součást filmu a většina veřejnosti byla přesvědčena, že se Phoenix skutečně pomátl. Během natáčení tohoto filmu se totiž účastnil i různých talkshow, kde k rozčilení moderátorů stále zůstával ve své roli.

Tyto videa jsou skutečně bizarní a je proto pochopitelné, že si spousta lidí myslela, že tomuto herci doopravdy přeskočilo. S premiérou filmu I’m Still Here se však vše nakonec vysvětlilo a s hladkým oholením se do světa červených koberců konečně zase vrátil ten starý dobrý Joaquin Phoenix.

1. Jared Leto

Posledním „zvláštním“ hercem, kterého vám dnes představíme, je zpěvák rockové skupiny 30 Seconds to Mars, který se už v roce 1995 rozhodl, že vyzkouší i herecké řemeslo. Je nutno říct, že se toto rozhodnutí Jaredovi Leto (46) skutečně vyplatilo, jelikož je držitelem Oscara za nejlepšího herce ve vedlejší roli díky filmu Klub poslední naděje.

Tento film je jedním z mnohých, kvůli kterým Leto prošel neuvěřitelnou tělesnou transformací. Pro snímek Requiem za sen shodil přes deset kilo, pro Zavraždění Johna Lennona jich 30 přibral, jen aby pro Klub poslední naděje opět shodil.

Leto je navíc jedním z těch, kteří ze své role nevystupují ani ve chvíli, kdy kamery přestanou točit. To se projevilo například při natáčení Sebevražedného komanda, kde Leto ztvárnil vyšinutého Jokera. Svým hereckým kolegům proto posílal různé dárky jako živou krysu, náboje, použité kondomy a další „skvělé“ dary. Jared Leto je jedním z mála oscarových herců, se kterými bychom se opravdu nechtěli přátelit ve skutečném životě.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Christian Bale, Shia LaBeouf, Joaquin Phoenix, Jared Leto, Al Pacino

Filmy:
Requiem za sen, Kmotr, Americké psycho, Mechanik, Batman začíná

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
slavní herci, Al Pacino role, nejlepší herci, Christian Bale filmy, Jared Leto role, Jared Leto filmy, geniální herci, method acting, nejlepší hollywoodští herci, Batman od Nolana, Jared Leto kariéra, Al Pacino filmy, Al Pacino kariéra
TOPlist