5 podivných zákulisních požadavků celebrit

08.06.2018

Když jste rocková hvězda, můžete mít na své zaměstnavatele často až nepochopitelné požadavky. Ať už jde o nekonečné záplavy alkoholu či často až přehnaně specifické požadavky na catering, čím slavnější jste, tím spíše vám vyhoví. Věděli jste ale, že tyhle praktiky využívají i hvězdy filmů a seriálů?

Právě proto vám nyní přinášíme seznam pěti z těch nejpodivnějších požadavků, které seriáloví a filmoví herci měli na své zaměstnavatele.

5. Jennifer Aniston odmítala při natáčení jíst

Seriál Přátelé se po většinu času odehrává jen na hrstce míst. Buď je to proslulá kavárna Central Perk, nebo jeden z bytů, ve kterých šestice newyorských přátel bydlí. To, co mají tyto lokace společného je neustálý přístup ke spoustě jídla. Když tomu ještě přidáme povolání šéfkuchařky Moniky či Joeyho apetit, jídlu se zkrátka nevyhnete.

Tedy alespoň, pokud nejste Jennifer Aniston (49). Ta se totiž rozhodla, že na scéně ani v zákulisí jíst skoro za žádných okolností nebude. To vám možná nemusí připadat tak zvláštní, ale pokud vezmete v potaz, že všichni její herečtí kolegové jedli pospolu, začíná hereččino chování působit trochu namyšleně.

Aniston si proto na natáčení nosila vlastní jídlo, a když už musela vzít za vděk tím, co bylo nabízeno v zákulisí, brala si jídlo s sebou. Přestože je velká část herců Přátel skutečnými přáteli i v reálném životě, Aniston se vždy od této party trochu odlučovala.

4. Gary Busey odmítal natočit scénu z nebe, dokud ji nepřetvoří dle jeho představ

Gary Busey (73) je zvláštní osobnost. Nic o jeho podivínství nesvědčí víc, než jeho požadavky na design jedné ze scén ve filmu Quigly – psí život. Hvězda snímků jako Piraňa 3DD nebo Predátor II se totiž dožadovala, aby bylo filmové nebe předěláno přesně podle jeho instrukcí. Důvod tohoto hnidopišství vás ale pravděpodobně překvapí.

Busey byl totiž v roce 1988 účastníkem velmi vážné nehody na motorce, během které se dle svých slov podíval i do nebe. Busey na sobě v době nehody neměl helmu a lékaři se obávali nejhoršího. Právě proto, že byl herec tak blízko smrti, měl pocit, že musí ve filmu nebe zobrazit skutečně věrně, přesně podle jeho vzpomínek.

Právě proto požadoval, aby byla scéna úplně pozměněna včetně výměny pohovky či odstranění veškerých zrcadel. Jak sám říká, v nebi samozřejmě žádná zrcadla nejsou.

3. Lena Headey a Jerome Flynn nemohli být za žádnou cenu v jedné místnosti

Možná, že pro vás jména Lena Headey (44) a Jerome Flynn (55) nic neznamenají. Co když vám ale prozradíme, že jde o úspěšné herce z ještě úspěšnějšího seriálu s názvem Hra o trůny. Heady v něm hraje arogantní a mstivou královnu Cercei a Flynn neohroženého bojovníka Broma, který dělá bodyguarda postupně oběma ze Cerceiných bratrů.

Možná vás proto zaskočilo, že jste Broma a Cercei nikdy neviděli v jedné scéně. Na druhou stranu je ve Hře o trůny tolik dějových linií, že bychom se nedivili, kdybyste si tohoto faktu nevšimli. Nicméně Heady a Flynn jsou od sebe oddělování záměrně, jelikož tento požadavek mají oba i ve svých smlouvách!

Heady a Flynn spolu totiž dříve chodili, ale jejich vztah byl jedním z těch, který se rozpadl naprosto katastrofálně. Prošli velmi ošklivým rozchodem, na který oba velmi neradi vzpomínají. Přestože se říká, že čas zahojí všechny rány, zdá se, že to v případě těchto herců tak úplně neplatí. Nejenže se nemohou vystát, ale jejich vzájemná nenávist jim zamezuje i v profesionální spolupráci. Snad budou scénáristé Hry o trůny stále nacházet důvody, proč se tyto postavy nemohou před kamerou potkat.

2. Will Ferrell chtěl elektrickou tříkolku a duhu na kolečkách

To, že je Will Ferrell (50) šíleným komikem s naprosto absurdním smyslem pro humor asi nikoho moc nepřekvapí. Koneckonců každá z jeho postav je šílenější než ta druhá. Ať už jde o jeho role ve filmech, jako jsou Zprávař, Zoolander nebo Nesvatbovi, vždy se můžete spolehnout na to, že bude jeho postava naprosto „utržená ze řetězu“.

Věděli jste ale, že je Ferrell obdobně „trhlý“ i ve skutečnosti? Stačí se podívat na požadavky, které měl při své komediální one-man tour nazvané „Skoro-Profík“. Mezi jeho požadavky se totiž objevila elektrická tříkolka, duha na kolečkách, umělý strom nebo pojízdné schody.

Stále nám není jasné, nakolik byly jeho požadavky jen dalším z jeho vtipů, ale přesně na téhle bázi funguje většina jeho humoru. Nikdy zkrátka pořádně nepoznáte, kdy je Ferrell v roli, a kdy je sám sebou.

1. Mike Myers se rozhodl přemluvit celého Shreka

Nejdražší požadavek na našem dnešním seznamu patří britskému herci, který se proslavil v absurdních komediích o Austinu Powersovi. Film, díky kterému je na našem dnešním seznamu, však spadá do jiné série. Do série o zelené příšeře žijící v bažině jménem Shrek. Nejenže stál Myersův (55) požadavek téměř pět milionů dolarů, ale také přišel až ve chvíli, kdy si všichni mysleli, že už je film hotový.

Myers se totiž rozhodl, že přetočí téměř všechny své dialogy v prvním Shrekovi, jelikož mu po natáčení došlo, že tento zelený zlobr potřebuje skotský přízvuk. „Vždycky jsem viděl Shreka jako zástupce pracující třídy a jelikož má Farquaad anglický přízvuk, bylo mi jasné, že Shrek musí mít skotský,“ ospravedlňoval své rozhodnutí Meyers.

Filmaři tomuto absurdnímu rozhodnutí nakonec vyhověli, přestože jim bylo jasné, že je budou Meyersovy vrtochy stát poměrně velké peníze. Jen díky tomuto přetočení však Shrek získal tak osobitý hlas a sympatickou osobnost. Jestli se ale tento tah vyplatil, necháme raději rozhodnout vám.

(tod)

 

Fandím
34 fanoušků
Nesnáším
4 antifanoušci
Celebrity:
Gary Busey, Mike Myers, Will Ferrell, Jennifer Aniston, Lena Headey

Filmy:
Hra o trůny, Shrek

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké hvězdy, hvězdné manýry, filmové hvězdy, seriálové hvězdy, seriálové herečky, kinematografie, filmové osobnosti, vrtochy celebrit, vrtochy osobností, požadavky celebrit, praštěné požadavky, zákulisí natáčení, podivínské požadavky celebrit, Jennifer Aniston požadavky, seriálové celebrity, Shrek natáčení
TOPlist