Mike Myers

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Komik, producent, scénárista

Věk: 60 let

Datum narození: 25.05. 1963

Místo narození: Ontario, Kanada, Scarborough

Výška: 173 cm

Hodnocení Mike Myers

Přitažlivost
80% (2 hlasů) 9527.místo
Talent
100% (1 hlasů) 2579.místo
Inteligence
100% (1 hlasů) 2259.místo
Vtipnost
100% (1 hlasů) 2175.místo

Fotky Mike Myers (76)

Mike Myers nahá ve filmech (1)

Životopis Mike Myers Upravit životopis

Mike Myers (* 25. května 1963, Scarborough, Ontario, Kanada) je kanadský herec, komik, scenárista a filmový producent. Byl dlouhou dobu hereckým členem show TV stanice NBC v pořadu Saturday Night Live koncem 80. a počátkem 90. let. Hrál hlavní role ve filmech Waynův svět, filmové série Austin Powers a Shrek.

Mládí

Narodil se a vyrostl v Scarborough, Ontario, Kanada, jako syn Alice E. (Hindové) (* 1926), vedoucí úřadu předtím sloužící u RAF, a Erica Myerse (zemřel v roce 1991), který pracoval v pojišťovnictví a předtím byl kuchařem u Britské armády. Oba jeho rodiče pocházeli z Liverpoolu. Jeho starší bratr Paul Myers je muzikant, zpěvák, textař a moderátor v rozhlase. Má anglické, skotské a irské předky, a vyrostl jako protestant. Navštěvoval Sir John A. Macdonald Collegiate Institute, ale změnil školu a šel do Stephen Leacock Collegiate Institute v Scarborough, Ontario. Myers také navštěvoval Second City v 19 letech. Začal pracovat v reklamě v 8 letech a v 10 letech vystupoval v reklamě pro hydroelektrárnu v Britské Kolumbii s Gildou Radnerovou, která hrála jeho matku. Ve škole byl velmi populární. Během střední školy, kdy bavil holky, se choval jako ve své pozdější roli Wayne Campbella, kterou později proslul ve filmu Waynův svět. V den, kdy konečně skončil střední školu, odešel do Second City. Později, když opustil Second City, se vydal na turné po Angli s komikem Neilem Mullarkeyem.

Film

V roce 1992 společně s komikem Danou Carveyem adaptovali Waynův svět do podoby celovečerního filmu založeném na SNL skečích. Film se stal jeho nejúspěšnějším filmem založeným na principu známém pořadu Saturday Night Live, u filmové kritiky však neuspěl. Přesto se stal jedním z nejúspěšnějších filmů roku. A následující rok bylo natočeno pokračování Waynův svět 2. V témže roce hrál také ve filmu A tak jsem si vzal řeznici. V roce 1997 představil Austina Powerse ve filmu Austin Powers: Špionátor, dále v roce 1999 Austin Powers: Špión, který mě vojel konečně v roce 2002 Austin Powers: Goldmember. Zahrál si obě titulní role a padouchy (a také další role) ve všech třech filmech o Austinu Powersovi. V témžre roce hrál vážnou roli ve filmu Klub 54, kde představoval Steve Rubella, majitele známé New Yorkské diskotéky ze 70. let Klubu 54. Film nebyl úspěšný, ale jeho výkon byl kritiky přijat vlídně. Později parodoval klub jako "Studio 69" ve filmu z roku 2002 Austin Powers: Goldmember.

V červnu 2000 byl obžalován studiem Universal Pictures o 3.8 millionu dolarů za to, že odmítl kontrakt hrát Dietera, roli ze SNL, v jejich filmu. On sám k tomu uvedl, že odmítl honorář za 20 miliónů dolarů, protože nechtěl podvést diváky s nepřílíš dobrým scénářem, který sám napsal. Po několika měsících souhlasil s následnou dohodou, že natočí jiný film pro Universal Pictures. Ten film se jmenoval Kocour, měl premiéru v listopadu 2003 a on v něm hrál hlavní roli. V roce 2001 hrál hlavní roli v animovaném filmu společnosti DreamWorks Shrek . Zopakoval si tuto roli v Shrek 4-D v roce 2003, Shrek 2 (2004), Shrek Třetí a vánoční speciál Shrekoleda oba z roku 2007.

Je členem skupiny Ming Tea společně s kytaristkou a vokalistkou Susanna Hoffs ze skupiny The Bangles a hudebníkem Matthew Sweetem. Natočili písně BBC a Daddy Wasn't There pro filmovou sérii Austin Powers.

V roce 2005 byl zvolen The Comedian's Comedian (komikem komiků), zvítězil nad více než 50 komiky. 29. září podepsal smlouvu na hlavní roli bubeníka Keitha Moona v biografickém snímku o hudební skupině The Who. Film byl produkován Roger Daltreyem, Nigelem Sinclairem a Paulem Gerberem.

Během rozhovoru pro CBS v roce 2007 poznamenal, že normálně si mezi filmy nechává pauzu 3 roky. Strávil jeden rok "žitím svého života" a potom napsal několik scénářů, vymýšlel postavy, zkouší je na příchozích návštěvách, a poté vybírá scénář pro film.

V červnu 2007 obdržel MTV Generation award, stal se druhým Kanaďanem, který ji vyhrál (Jim Carrey byl první v roce 2006), za přínos svým unikátním komediálním stylem na malém i na velkém plátně.

V červnu 2008 se jeho film Guru lásky setkal s negativními ohlasy, vyzývajících ve zprávách kabelové TV MSNBC označujícího Myerse za "nezábavného".

V srpnu 2008 oznámil, že bude hrát Gen. Ed Feneche ve filmu z druhé světové války Quentina Tarantina Hanebný pancharti.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Mike Myers (11)

5 filmových pokračování, které v kinech zastínily první díl

18.01.2024 - Když vznikají filmové série, velmi často je první díl nepřekonatelným klenotem, kterému jeho pokračování nesahají ani po kotníky.

5 hollywoodských herců, kteří si své nejslavnější role zopakovali v reklamách

03.11.2022 - Ačkoliv si hereckou profesi spousta z nás spojuje s obrovskými výplatami, i ty největší hvězdy si musí čas od času přivydělat.

5 slavných záporáků, které si málem zahráli jiní herci

24.02.2022 - Často se říká, že jsou filmy jen tak dobré, jak povedený je jejich hlavní záporák.

TOP 5 nejlepších filmových agentů

22.05.2019 - Pro správné vykonávání profese tajných agentů musí adepti na tyto pozice splňovat hned několik důležitých kritérií.

5 herců, kteří v jediném filmu hráli padoucha i hrdinu zároveň

23.02.2019 - Naučení nové role rozhodně není žádný med.

5 postav, jejichž herce přeměnil filmový make-up k nepoznání

02.12.2018 - Mezi slavnými filmovými profesemi jako je herectví, režie či scenáristika jsou i takové, kterým se celkové slávy zase tolik nedostává.

Všechny články o Mike Myers (11) »
TOPlist