5 nezáhadnějších postav ze seriálů

26.04.2019

Nedávno jsme vám představili pětici nejzáhadnějších postav z filmů, ale dnes jsme se rozhodli zaměřit na jejich seriálové protějšky. I seriály jsou totiž plné netradičních a tajemstvími opředených postav, které se s těmi filmovými mohou nejen poměřovat, ale často jsou díky delšímu formátu televizních i mnohem propracovanější a zajímavější.

Zatímco žebříček těch nejzáhadnějších filmových postav můžete najít na tomto odkazu, pětici těch seriálových vám představíme dnes. Po přečtení článku nám do komentářů napište, jestli s naším výběrem souhlasíte, nebo zda byste na poli seriálů nalezli i tajemnější postavy.

5. Rudý John – Mentalista

Mentalista je seriálem, který můžete dosud zastihnout na českých televizních obrazovkách. Hlavní postavou seriálu je Patrick Jane, speciální konzultant CBI (Kalifornského úřadu pro vyšetřování). Patrick je velmi vnímavým člověkem, který si při různých vyšetřováních všímá každičkého detailu, což jej obvykle jako prvního přivede na stopu pachateli. Přesto však jeden případ nedokáže vyřešit. Případ Rudého Johna.

Rudý John je sériový vrah, který v minulosti zavraždil Janeovu rodinu. Právě on je důvodem, proč se hrdina seriálu rozhodl poskytnout své schopnosti kalifornské policii. Přes veškerou snahu a pomoc jeho kolegů se však Janeovi nedaří identitu sériového vraha odhalit. Jediné, co po něm na místech činu zůstává, jsou rudé smajlíky nakreslené krví na zdech.

Nakonec se však Jane se svým úhlavním nepřítelem přeci jen setká tváří v tvář, ale rozhodně nejde o šťastné shledání. Jen jeden z nich totiž z konce osmého dílu šesté série vyvázne živý.

4. Jacob – Ztraceni

Asi nám nebudete mít za zlé, když seriál Ztraceni označíme za jeden z nejnapínavějších a nejpřekvapivějších seriálových počinů historie. Každá dějová linka je opředena nějakým tajemstvím a velkou zásluhu na tom nesou samotné postavy. Nejzáhadnějšími postavami jsou dva bratři, kteří na ostrově vyrostli – takzvaný „Muž v černém“ a Jacob.

Zatímco o osudu Muže v černém, alias kouřovém monstru se během seriálu dozvíme celou řadu informací, Jacob zůstává jedním velkým otazníkem. Jediné, co o něm víme, je fakt, že má nadpřirozené schopnosti a že je více než 2000 let starý. Jacob byl strážcem ostrova a čas od času na něj se svým bratrem přiváděl nešťastníky, na kterých zkoumal lidskou povahu. I takto nadpřirozenou bytost však nakonec jeho úsudek společně s intriky jeho vlastního bratra zradily a on se tak stal obětí manipulace a lidské závisti.

3. Jaqen H’ghar – Hra o Trůny

Jen těžko bychom si v rámci žebříčku záhadných postav nemohli vzpomenout na seriál, který svou poslední sérií drtí veškerou televizní konkurenci. Samozřejmě máme na mysli Hru o trůny, která v dubnu odstartovala svou osmou a zároveň poslední řadu. Seriál stanice HBO je plný tajemných postav, ale jen s velkými obtížemi byste hledali někoho záhadnějšího, než je Jaqen H’ghar.

Jaqen je tajemným zabijákem, který Arye v počátečních sériích pomáhá s odstraňováním jmen z jejího vražedného seznamu. Je jakousi zlatou rybkou na zabíjení. Stačí, aby mu Arya dala jméno někoho, koho si přeje mrtvého, a Jaqen její přání vyplní. Stejně jako později Arya má i Jaqen schopnost brát na sebe podobu kohokoliv se mu zamane a tak si nemůžeme být jistí, jestli je jeho nejčastější tvář skutečně jeho. Proto nezbývá než říct: „Valar morghulis.“

2. Doktor – Pán času

Pokud existuje hlavní postava seriálu, o které toho diváci vědí méně než o DoktoroviPána času, pak ji rozhodně neznáme. Doktor je mimozemským cestovatelem, který se umí díky svému stroji času ve tvaru britské telefonní budky podívat do minulosti i budoucnosti a to navíc kdekoliv ve vesmíru. Jeho anatomie je podobná té lidské, s tím rozdílem, že má dvě srdce a schopnost regenerace po své smrti. Doktor je navíc vybaven sonickým šroubovákem, jakýmsi univerzálním udělátkem, které může být použit téměř k jakékoliv činnosti.

Zde ale informace o tom to záhadném mimozemšťanovi končí. Vše ostatní, co o něm divák ví, se dozvídá z jeho chování v seriálu, ale vzhledem k tomu, že každá jeho regenerace má jinou osobnost, ani zde nelze vyvozovat nějaké definitivní závěry. Jeho minulost je zahalena v rouchu tajemství, která nechce nikomu za žádnou cenu odhalit. Bojí se toho tolik, že i své skutečné jméno za celou dobu seriálu, který vznikl už v šedesátých letech minulého století, prozradil pouze třem osobám.

1. Muž s cigaretou – Akta X

Od nejzáhadnější hlavní postavy se pro první místo dnešního žebříčku přesuneme k té nejzáhadnější vedlejší. Na prvním místě je kvůli tomu, že o něm nikdo neví zhola nic. Je tou nejtajemnější postavou ze seriálu Akta X, který se může chlubit nespočtem záhadných individuí, nad kterými zůstává hlava stát. Žádná z nich však není tak opředená tajemstvími jako „Muž s cigaretou“.

Kromě toho, že je tou nejtajemnější postavou dnešního žebříčku, je „Muž s cigaretou“ zároveň i tou nejprohnilejší. Je totiž hlavním padouchem celých Akt X. Když vezmete v potaz neuvěřitelný počet různých mutantů a zločinců, kteří se v seriálu objevují, je to docela úspěch. „Muž s cigaretou“ je jedním z hlavních představitelů vládního Syndikátu, který se snaží utajit pravdu o existenci mimozemských civilizací.

Nebojí se proto využívat těch nejdrsnějších metod a prostředků, aby mimozemská invaze zůstala před širokou veřejností v tajnosti. Ačkoliv se v průběhu seriálu fanoušci Akt X o tomto tajemném agentovi dozvídali víc a víc, nikdy těch informací nebylo dost, aby fanoušky uspokojily. S každým dalším odhalením totiž přišlo i nové tajemství.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
David Tennant, Simon Baker, Maisie Williams

Filmy:
Hra o trůny, Akta X, Ztraceni, Pán času, Mentalista

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké seriály, slavné seriály, žebříčky, žebříčky postav, seriálové postavy, záhadné postavy, žebříčky seriálových postav, Mentalista seriál, Akta X postavy, Hry o trůny postavy, Jaqen H’ghar, Rudý John
TOPlist