5 nejzáhadnějších postav z filmů

24.04.2019

Filmaři se často musí postavit před důležitou otázku, jak udělat tu či onu postavu zajímavou. Udělat ji důležitou pro příběh není žádný velký kumšt, ale aby diváka zaujala, to je už věc druhá. Jedna z nejběžnějších metod, jak filmaři vytvářejí ty nejzajímavější postavy, je opředení těchto postav různými záhadami.

Vzniklé postavy jsou pak extrémně zajímavé a tvůrci si při jejich tvorbě nemusejí zase tolik dávat záležet na jejich budování. Mohou zkrátka jejich minulost nechat nevyřčenou a tím tyto postavy opět udělají záhadnější a tudíž zajímavější. Při tvorbě těchto postav si však musíte dávat pozor, aby nepůsobily lacině. Musíte zkrátka najít tu správnou rovnováhu mezi záhadností a odbytím.

My vám dnes přinášíme seznam pěti nejzáhadnějších postav, které jsou zářným příkladem toho, jak by se s tímto druhem postav nakládat mělo. Moc bychom si o nich přáli vědět víc, ale nepřipadá nám, že by jejich tvorbu někdo „odfláknul“.

5. Ernst Stavro Blofeld – James Bond

Dnešní seznam odstartujeme jedním z nejikoničtějších padouchů, kteří se objevili v sérii o agentovi s krycím jménem 007. Řeč je o plešatém kriminálním géniovi s jizvou na oku a velkou bílou chlupatou kočkou, která mu většinou sedá na klíně. Tímto nezapomenutelným padouchem, který inspiroval nespočet různých parodií, není nikdo jiný než Ernst Stavro Blofeld.

Blofeld se poprvé objevil ve snímku Srdečné pozdravy z Ruska z roku 1963, což byl teprve druhý zfilmovaný příběh o tomto britském špionovi. Jeho přítomnost je však cítit téměř v celé sérii, jelikož je Blofeld často tím, kdo v pozadí tahá za nitky méně důležitých padouchů. Ačkoliv se Bondovi často daří zjistit, že za různými machinacemi stojí právě Blofeld, další informace o tomto geniálním padouchovi se mu „vyšťourat“ nedaří. Blofeld za sebou totiž mistrně zametá stopy a téměř vždy se mu daří Britské tajné službě uniknout.

Věděli jste, že jedním z herců, kteří měli Blofelda ve filmech ztvárnit byl i Jan Werich? Ten si měl Blofelda zahrát ve snímku Žiješ jenom dvakrát, ale tvůrcům nepřišel dostatečně hrozivý. Sami jej označili za někoho, kdo připomíná Santa Clause. Role se proto nakonec ujal Donald Pleasence, který se stal nejznámějším ztvárněním Blofelda.

4. John Coffey – Zelená míle

Od jednoho z nejznámějších padouchů se přesuneme k jedné z nejtragičtějších postav filmové historie. Tou je John Coffey ze Zelené míle, kterého si v tomto filmu zahrál obrovitý Michael Clarke Duncan. Coffey je přes svou mírumilovnou povahu a zázračné léčivé schopnosti obviněn ze znásilnění a vraždy dvou mladých děvčátek.

Kdokoliv, kdo s ním však stráví nějakou chvilku, však moc dobře ví, že by toho tahle dobrosrdečná hora svalů nikdy nebyla schopná. Odkud se však bere jeho až andělská nátura a záhadné schopnosti, je však až do konce filmu velikým tajemstvím. Nakonec je John odsouzen k trestu smrti za zločiny, které evidentně nespáchal a divák se tak nikdy nedozví, co je tento záhadný Afroameričan vlastně zač.

3. Joker – Temný rytíř

Joker je záhadnou postavou nejen ve filmové trilogii Christophera Nolana (48), ale i v komiksech, ze kterých pochází. O původu tohoto nejznámějšího protivníka Batmana existuje nespočet teorií a i komiksy samotné několik verzí jeho „zrodu“ představily. Vždy je však později zametly pod koberec a označily za nepravdivé.

Nikdo neví, kde se Joker vzal, kým byl dříve, kdo je jeho rodina, ani proč působí jako nepříčetný maniakální vrah, přestože je očividně svým způsobem geniální. Jeho záhadnost mu dodává na slávě, jelikož se všichni snaží rozklíčovat tajemství jménem „Joker“. I v Temném rytíři Joker podává několik vysvětlení svého vzezření a svých jizev, ale právě nekonzistentnost těchto tvrzení pokládá otázku, zda je alespoň jedno z nich pravdivé.

2. Keyser Söze – Obvyklí podezřelí

Ernst Stavro Blofeld je sice legendárním padouchem, ale co se záhadnosti týče, nesahá Keyserovi Söze ani po kotníky. Söze je záhadným vládcem zločineckého podsvětí z filmu Obvyklí podezřelí, jehož identita je utajena naprosto všem, včetně jeho nejbližších kolegů a spolupracovníků.

Všichni o něm slyšeli, ale nikdo si není jistý, jestli tento mafián skutečně existuje. Jak je možné, že ho nikdy nikdo neviděl? Ale pokud neexistuje, kdo dává příkazy zaměstnancům tohoto mafiána. V momentě, kdy je Sözeova identita odhalena, je už příliš pozdě na to, jej za jeho zločiny dopadnout. V tu chvíli je totiž už znovu mimo spáry policie a pravděpodobně si už vytváří novou identitu.

1. V – V jako Vendeta

V jako Vendeta je snímek z roku 2005, který byl založen na stejnojmenné komiksové předloze spisovatele a kreslíře Alana Moorea (65). Ten je proslulý svým výstředním chování, které poměrně úspěšně převádí i na postavy svých komiksů. Jednou z těchto zvláštních a záhadných postav je i tajuplný V, který ochraňuje nevinné a snaží se podnítit spoluobčany k revoluci.

Je jednou z mála postav, která během svých filmů svou identitu neodhalí za žádných situací a střeží si ji jako oko v hlavě. Jeho cílem je přimět obyčejné lidi k radikálním krokům, ale aby toho dosáhl, musí působit jako jeden z nich. Nemůže mít proto žádnou konkrétní tvář, ale může být naprosto kýmkoliv. V tom se inspirovalo hackerské hnutí zvané Anonymous, které také využívá světoznámou masku Guye Fawkese, jež ve snímku nosí i V.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Christopher Nolan, Alan Moore, Donald Pleasence

Filmy:
V jako Vendeta, Zelená míle, Obvyklí podezřelí, Srdečné pozdravy z Ruska, Temný rytíř

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
akční filmy, filmové postavy, Joker, Heath Ledger filmy, Joker v Temný rytíř, záhadné postavy, záhadné filmové postavy, Christopher Nolan filmy, Zelená míle postavy, film Zelená míle, dojemné filmy, postava Joker, Heath Ldger postavy
TOPlist