5 nejznámějších dětských hvězd, které zemřely předčasně

01.08.2019

Získání slávy v útlém věku s sebou nese několik nesporných výhod, ale zároveň i velká nebezpečenství. Na jednu stranu si můžete být jistí, že vás budou různí režiséři obsazovat i během vašeho dalšího života, máte rychlý přístup k penězům a dalším slavným lidem, ale zároveň jste už od dětství pod neustálým psychickým tlakem, a to nejen ze strany dotěrných fanoušků a neodbytných paparazzi, ale i filmových studií.

Některé dětské hvězdy takový nápor opravdu těžce nesou, a proto čas od času podléhají alkoholu, nebo dokonce tvrdým drogám. Občas to s nimi však může dopadnout mnohem hůře a slavné dětské hvězdy tak umírají předčasně. Za jejich smrtí však nemusí vždy stát závislost, ale může ji přivodit i nemoc, agresivní útočníci či obyčejná nehoda. Dnes se proto podíváme na ta nejtragičtější úmrtí slavných dětských filmových hvězd.

5. River Phoenix – předávkování

Prvního herce dnešního seznamu má na svědomí právě ona zrádná závislost. V říjnu roku 1993 se totiž mladý herec jménem River Phoenix předávkoval v Los Angeles a zkolaboval před klubem, který v té době vlastnil Johnny Depp (56). Ačkoliv byl okamžitě odvezen do nemocnice, po příjezdu jej prohlásili za mrtvého. V jeho krvi lékaři našli smrtelné dávky kokainu a morfia.

Phoenix se proslavil v roce 1986, kdy si zahrál jednu z hlavních rolí ve svém prvním snímku, kterým bylo dobrodružné Stůj při mně. Poté se mu nabídky různých rolí jen hrnuli a River si tak mohl vybírat. Za svou krátkou kariéru stihl dostat nominaci na Oscara a Zlatý glóbus, a dokonce vyhrát cenu pro nejlepšího herce na festivalu v Benátkách za film Mé soukromé léto. Mimo jiné také ztvárnil mladého Indiana Jonese ve třetím díle této série s podtitulem Poslední křížová výprava.

4. Robert Knox – vražda

Britského herce Roberta Knoxe čekala velmi slibná filmová kariéra. Přestože měl na svém kontě pouze dva filmy a několik seriálů, šlo o skutečné hity, které se staly odrazovými můstky pro celou řadu jiných herců. V roce 2004 si zahrál v Králi Artušovi a o pět let později se v jedné z menších rolí objevil i v šestém díle Harryho Pottera.

Bohužel jej však před jedním londýnským barem potkalo opravdové neštěstí. Když chtěl totiž útočník Karl Bishop napadnout hercova mladšího bratra, postavil se mu Robert do cesty. Ozbrojený útočník proto obrátil svůj nůž na něj a Robert skončil s pěti bodnými ranami v hrudi, kterým ve svých osmnácti letech podlehl.

3. Judith Barsi – vražda

Další příběh je jedním z těch nejtragičtějších, které vám v dnešním článku představíme. Týká se teprve desetileté dívenky, která měla celý život před sebou. V různých filmech se Judith Barsi začala objevovat už od svých šesti let a jejím asi nejznámějšími počiny jsou animované snímky s názvy Země dinosaurů a Charlie: Pejskové jdou do nebe, který šel do kin rok po hereččině smrti.

Mladá Judith se totiž stala obětí svého šíleného otce, který na úspěchy své talentované dcery žárlil. Ten psychicky i fyzicky týral nejen Judith, ale i její matku. Osudným dnem se pro obě ženy stal 25. červenec 1988, kdy je József Barsi obě chladnokrevně zavraždil. Obě ženy střelil zbraní do hlavy a o dva dny později je i s jejich domem zapálil. Nakonec sám odešel do garáže, kde zbraň otočil proti sobě.

2. Anton Yelchin – autonehoda

Následujícího herce budete znát především jako mladého pilota vesmírné lodi Enterprise Pavla Andrejeviče Čechova z rebootovaného Star Treku z roku 2009. Anton Yelchin toho však za svůj sedmadvacet let dlouhý život zvládnul natočit mnohem více než jen tři díly této oblíbené sci-fi série. Mezi jeho další herecké úspěchy patří filmy jako Terminator Salvation, Přežijí jen milenci, Bez kormidla nebo Srdce v Atlantidě.

O to tragičtější byla jeho smrt v červnu roku 2016, kdy jej srazilo jeho vlastní zaparkované auto. To se rozjelo po příjezdové cestě k jeho domu zrovna v momentě, kdy stál herec za ním. Obrovské SUV jej narazilo na cihlovou zeď a bezpečnostní bránu, mezi kterými jej rozdrtilo. Nejhorší na celé situaci byl fakt, že za tuto nehodu nemohl sám herec svou nepozorností, ale stála za ní vadná převodovka jeho Jeepu, která později vedla ke stažení tohoto modelu.

1. Heather O’Rourke – Prasklé střevo

Mladičkou Heather O’Rourke můžete znát především z filmové hororové série s názve Poltergeist, ve které si zahrála ve všech třech dílech. Roli v prvním Poltergeistovi získala už ve svých sedmi letech, ale na televizních obrazovkách se v různých reklamách objevovala už od čtvrtého roku svého krátkého života. Bohužel se však dožila pouhých dvanácti let.

Heather totiž trpěla Crohnovou chorobou, což je chronické zánětlivé onemocnění trávicího ústrojí. Když se prvního února roku 1988 chystala do školy, zhroutila se, a ačkoliv jí byla ihned přivolána pomoc, následujícího dne se již nedožila. Při převozu se jí zastavilo srdce a v dětské nemocnici v San Diegu zjistili, že mladé herečce prasklo střevo. Ani okamžitá operace si nedokázala poradit s rozsáhlou infekcí, a tak herečka o několik hodin později zemřela.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Anton Yelchin, River Phoenix, Judith Barsi, Heather O'Rourke

Filmy:
Poltergeist, Indiana Jones a Poslední křížová výprava, Země dinosaurů, Star Trek, Harry Potter a Princ dvojí krve

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
dětské hvězdy, celebrity zajímavosti, slavné dětské hvězdy, úmrtí slavných hvězd, zesnulé filmové hvězdy, mladý Indiana Jones, dětské hvězdy fimů, River Phoenix úmrtí, Judith Barsi úmrtí, Anton Yelchin smrt
TOPlist