5 nejvynalézavějších zabití z hororů

25.06.2019

Snímky spadající do hororového žánru mají všechny jedno společné. Téměř vždy v nich jde někomu o život. Hororové filmy jsou proto plné hrůzostrašných zabití, při kterých tuhne krev v žilách. Někteří filmaři však ke smrti v těchto filmech přistupují poměrně originálním způsobem. Nechtějí se spoléhat jen na bezduchá ubodání či další „nudná“ zabití, ale přichází se skutečně vynalézavými vrahy s velikou fantazií.

Dnešní článek určitě nebude pro ty se slabým žaludkem. Pokud se vám tedy dělá při pohledu na krev nevolno, raději si přečtěte náš článek o největších filmových flákačích. Jestli však máte pro strach uděláno, dnes na vás čeká pětice nejvynalézavějších zabití z hororových filmů.

5. Smrt spacím pytlem – Pátek třináctého 7

Dnešní článek začneme pěkně zostra sedmým dílem kultovní hororové série s názvem Pátek třináctého. Obávaným zabijákem těchto filmů je Jason Voorhees, kterého poznáte hned na první pohled díky jeho hokejové masce, kterou neustále nosí na obličeji.

I Jason má za sebou celou řadu poměrně nudných zabití, ale v sedmém díle série předvedl, že dokáže být ve svých brutálních kratochvílích i poměrně inovativní. Ačkoliv je sedmý díl jedním z těch méně oblíbených, obsahuje jedno z jeho nejoriginálnějších zabití. K tomu mu stačil pouze strom, spací pytel a jedena nebohá oběť.

Tentokrát ke své vraždě nepotřeboval žádné ostré předměty či jiné zbraně. Jednoduše popadnul spací pytel s vyděšenou obětí uvnitř, vytáhnul jej ze stanu a praštil s ním o strom. Jeho obrovská síla samozřejmě znamenala, že byla nešťastnice na místě mrtvá.

4. Nabodnutí brokovnicí – Halloween 4: Návrat Michaela Myerse

„Počkat, takhle se přece brokovnice nepoužívá!“ To si možná budete říkat poté, co uvidíte další zabití dnešního seznamu. Když už jsme totiž zmínili Jasona Voorheese, nesmíme zapomenout na jeho největšího konkurenta z hororových filmů, kterým je Michael Myers ze série Halloween.

K následujícímu zabití dojde ve čtvrtém díle série s podtitulem Návrat Michaela Myerse. A že jde o velkolepý návrat. V naší vybrané scéně si, jak už jste asi pochopili, k popravě své oběti vybere brokovnici. Tou však nebohou dívku nezastřelí, ale probodne a přišpendlí ji tak ke zdi. Chvíli to skutečně vypadá, že stiskne spoušť, ale Michael je zřejmě odpůrcem střelných zbraní.

3. Parní válec a automat na limonádu – Vzpoura strojů

Sci-fi horor s názvem Vzpoura strojů je jedním z mnoha snímků založených na povídkách Stephena Kinga (71). Jeho romány inspirovaly mnoho filmařů, ale Vzpora strojů byla v tomto ohledu jakousi výjimkou. Snímek z roku 1986 je totiž jediným filmem, který si slavný spisovatel i sám režíroval.

Vzpoura strojů vypráví příběh o mimozemské civilizaci, která se rozhodla přimět všechny stroje na zemi k tomu, aby se pokusily vyhladit své majitele. Snímek je skutečně tak béčkový, jak to jen jde. Jde o šílenou jízdu plnou neuvěřitelných scén, a můžete ho považovat buď za mistrovské dílo, nebo naopak za totální odpad.

Scéna, díky které se Vzpoura strojů dostala na dnešní seznam, se odehrává na baseballovém hřišti, kde právě proběh zápas. Trenér se proto rozhodne svůj dětský tým odměnit limonádami, které se pokusí koupit v místním automatu. Ten se však vzpouzí, a když se k němu naštvaný zájemce o bublinkové slazené nápoje sehne, odmění ho salvou plechovek, které vystřeluje s ohromnou silou. Těmi pak zaútočí i na hráče, ale ani ti, kterým se podaří uniknout, nemají vyhráno. Za rohem čeká nastartovaný parní válec, který má spadeno na přeživší.

2. Parádní smeč – Smrtící přítelkyně

Používání nástrojů jiným způsobem, než ke kterému byly původně zamýšleny, už je vlastně hlavním tématem dnešního článku a týká se jej i následující bod. Tentokrát však půjde o jednu z nejméně nebezpečných věcí, které se dnes objeví. Jde totiž o vcelku bezpečné sportovní náčiní v podobě basketbalového míče.

K zabití mičudou nastane v jednom z méně známých hororů Wese Cravena s názvem Smrtící přítelkyně. Hlavní postavou tohoto příběhu je přitažlivá dívka, kterou se po její smrti rozhodne oživit její geniální spolubydlící. Navíc ji vylepší různými technologickými vychytávkami, které oživlé Sam poskytují jisté superschopnosti.

Sam kupříkladu disponuje i velikou silou, což předvede v momentě, kdy obyčejným míčem absolutně rozšmelcuje hlavu jedné ze svých obětí. Vypadá to, jako by tvrdý náraz míče na obličej vyvolal vně hlavy nějakou mikroexplozi, jelikož se částečky hlavy oběti tohoto smrtícího hodu rozletí do všech světových stran.

1. Vrh motorovou pilou – Americké psycho

A zvláštním používáním obyčejných nástrojů dnešní článek i zakončíme. Poslední originální smrt dnešního žebříčku totiž zapříčinila motorová pila, která bývá oblíbeným nástrojem nespočtu sériových vrahů. Ti však své pily využívají především nablízko, aby se svým trpícím obětem mohli dívat přímo do očí, zatím co jim život utíká mezi prsty.

Tak to však není případ role Christiana Balea (45) z filmu Americké psycho. Bale v něm hraje psychopata Patricka Batemana, který se vyžívá ve vraždění mladých a krásných žen. Když už to však vypadá, že mu jedna z nich unikne a vražedné běsnění přeruší, dojde i na ni. Jelikož mu však utíká po schodech a zdá se, že ji nemá šanci dostihnout, rozhodne Patrick se pro radikální řešení.

Svou motorovou pilu spustí z točitého schodiště dolů a zběsile utíkající ženu se mu podaří zasáhnout přes poměrně velkou vzdálenost několika pater. Pokud by byl vrh motorovou pilou na cíl olympijským sportem, měl by Patrick určitě na to, stát se absolutním šampionem.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Christian Bale, Wes Craven, Stephen King

Filmy:
Smrtící přítelkyně, Vzpoura strojů, Halloween 4: Návrat Michaela Myerse, Americké psycho, Pátek třináctého 7

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
zabití, horory, šílenci, Christian Bale filmy, krvavé filmy, hororové postavy, hororové žebříčky, hororové filmy, hororové scény, nejlepší hororové scény, horory žebříčky, Stephen King horory, smrt ve filmu
TOPlist