5 největších filmových „nerváků“

03.08.2019

Každý film je plný různorodých postav, které se liší nejen svou vizáží, ale i svými osobnostmi. Sledování rozdílností mezi jednotlivými postavami bývá často tím nejlepším, co filmy nabízí. Na těchto rozdílech bývá totiž stavěna většina příběhů, a to nejen těch filmových. Dobro stojí proti zlu, hrdina čelí padouchovi, a statečnost bojuje zbabělosti.

Mimo tyto hlavní charakterové rysy naleznete v příbězích i celou řadu vedlejších postav, které svou specifičností dobarvují filmové světy. My jsme se dnes rozhodli zaměřit na filmové role, které se nedají označit jinak než nerváci. Jde o postavy, které žijí v neustálém stresu, se kterým absolutně neumí zacházet. Neustále se něčeho bojí a očekávají vždy jen to nejhorší. Filmoví nerváci jsou unikátní v tom, že je až velmi snadné se s nimi ztotožnit.

5. Dr. Leonard „Kostra“ McCoy – Star Trek

Prvním uzlíčkem nervů dnešního článku je palubní doktor z vesmírné lodi Enterprise pod velením kapitána Kirka. Tímto lékařem je Dr. Leonard McCoy, kterému však většina posádky přezdívá Kostra. Kostra se vždy nakonec rozhodne pro hrdinství, ale to, co tomu předchází, je skutečné utrpení. McCoy se totiž strachuje úplně o všem.

Na druhou stranu se však není moc čemu divit. Jeho velícím důstojníkem je kapitán James T. Kirk, který je proslulý svými šílenými plány, které často všechny vystavují zbytečnému nebezpečí. Naštěstí je však v jeho týmu jeden lékař, který slouží jako záchranná brzda, pokud jsou Kirkovy plány až příliš přitažené za vlasy. Kostra je důkazem, že i úzkostliví a opatrní lidé mohou být velmi užiteční.

4. Monika Gellerová – Přátelé

Následující nervák pochází z oblíbeného sitcomu Přátelé z devadesátých let minulého století. Šestice přátel, která spolu žije v centru Manhattanu je skutečně různorodá a každý z nich je něčím specifický. Jsou mezi nimi však dva sourozenci, kteří toho mají společného opravdu hodně. Při rozhodování, jestli je větším nervákem Monika nebo Ross ale nakonec padla volba na nadějnou šéfkuchařku.

Monika je opravdu snaživá a neponechává nic náhodě. To je však zároveň i jejím největším neduhem. Pokud totiž něco nefunguje přesně podle jejích představ, začíná se její sebejistá nátura hroutit a stává se z ní nervózní pološílenec. Monika se dokáže uklidnit až v momentě, kdy vše dostane zpátky do svých kolejí. Tahle touha všechno řídit pravděpodobně stála i za volbou její profese. Z pozice šéfkuchařky má totiž naprostý přehled o tom, co se v její kuchyni děje.

3. Strach – V hlavě

Pro další nervózní postavu se přesuneme k animovaným filmům. Animáky jsou proslulé přeháněním hlavních charakterových rysů svých postav, a pokud se jedna z nich jmenuje Strach, je asi hned jasné, co bude zač.

Strach je jednou z pěti emocí, které ovlivňují dospívající Riley ve filmu V hlavě. Hlavu mladé dívky sdílí Strach s Radostí, Smutkem, Hněvem a Znechucením a dohromady řídí její život. Strach žije celý svůj život ve stavu neutuchající paniky a vždy předpokládá to nejhorší. Přestože by nás měl náš vlastní strach bránit před nebezpečnými situacemi, ten, který je ukázán ve filmu, je vyobrazen jako paranoidní individuum, které je spíše na škodu.

2. Prasátko – Medvídek Pú

Když už jsme se v předchozím bodě obrátili na animáky, musíme v tom následujícím zmínit jednoho z největších animovaných strašpytlů všech dob. Samozřejmě máme na mysli malé růžové Prasátko z Medvídka Pú. Prasátko je jedním z nejmenších zvířat z příběhů spisovatele A. A. Milnea, ale přesto se snaží být opravdovým hrdinou. Problém však je, že se bojí téměř všeho.

Když je však potřeba pomoci některému z jeho přátel, dokáže se Prasátko vzchopit a chovat se jako statečný hrdina. I přes svůj nevelký vzrůst se Prasátko často problémům staví čelem a jeho strach se mu tak nakonec daří překonat.

1. Frodo Pytlík – Pán prstenů

I pro poslední bod dnešního seznamu jsme si nechali bojácného tvora malého vzrůstu, ze kterého se však nakonec vyklubal největší hrdina Středozemě. Jde o nenápadného hobita z příběhů J.R.R. Tolkiena jménem Frodo Pytlík.

Ten má za úkol čelit největší hrozbě, která kdy bájnou Středozem potkala, a ačkoliv má k ruce hned několik zkušených pomocníků, ve finále musí k Hoře Osudu dorazit s minimální pomocí. Jelikož však nezná cestu, je celou dobu ve stresu a bojí se všeho neznámého. Naštěstí mu celou cestu pomáhá jeho věrný přítel Sam, který jej v momentech největšího zoufalství dokáže obrátit na správnou cestu.

Těžké břemeno Prstene moci však musí Frodo nést sám a jako první se k tomuto složitému úkolu přihlásí. Přestože je nezkušeným a ustrašeným hobitem dokáže Frodo pochopit závažnost celé situace a udělat to, co je správné. Neexistuje mnoho hobitů, kteří by byli ochotni opustit svůj rodný Kraj a riskovat svůj život pro dobro celé Středozemě. Frodo je však skutečně výjimečný.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Courteney Cox, Karl Urban, Elijah Wood

Filmy:
Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Star Trek, Medvídek Pú

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
postavy, seriálové postavy, Star trek postavy, Courteney Cox role, Courteney Cox postavy, Karl Urban role, Elijah Wood postavy, Medvídek Pú postavy, Monika Gellerová, postavy seriálu Přátelé, seriál Přátele postava Monika
TOPlist