5 největších chyb, které se objevily v oblíbených seriálech

19.06.2019

Filmové chyby jsou jedním z nejoblíbenějších témat našich čtenářů. Právě proto jsme na toto téma napsali už celou řadu různých článků. Dnes jsme chtěli v tomto tématu pokračovat, ale rozhodli jsme se, že se místo stříbrného plátna zaměříme na menší obrazovky.

Ano, i v seriálech najdete nespočet různýchdějovýcha jiných chyb, které tvůrcům těchto pořadů zkrátka občas uklouznou. Seriály navíc mají často nepoměrně menší rozpočty, takže se tyto chybky dají přehlédnout o dost snadněji. Když navíc točíte příběh, který se rozvíjí v obrovském počtu epizod několika sérií, nedá se myslet úplně na všechno.

Showbiz vám proto dnes přináší pětici těch nejokatějších chyb, kterých jste si ve vašich oblíbených seriálech s největší pravděpodobností nikdy nevšimli.

5. Kávoví nadšenci – Hra o trůny

Dnešní článek začneme chybou, která nás k jeho napsání inspirovala. Je to totiž chybka, které se diváci dočkali teprve nedávno v jedné z epizod poslední série epické fantasy série s názvem Hra o trůny. Pokud jste poslední sérii tohoto seriálu ještě neviděli, raději vás varujeme před spoilery, které se právě chystáme vyzradit.

Když totiž ve čtvrté epizodě osmé série hrdinové společně oslavují vítězství ve válce s Bílými chodci, ne všichni si radovánky úplně užívají. Tím, kdo se skutečně nebaví je Daenerys, která cítí, že ztrácí vliv nad svými poddanými. Co ji však štve možná ze všeho nejvíce, je fakt, že přestože si objednala bylinný čaj, dostala od cateringu Zimohradu kelímek s kávou.

Alespoň tak stanice HBO s humorem omlouvala scénu z těchto oslav, kdy před „Matkou draků“ leží na stole kelímek s kávou. V celém Zápodozemí byste však nenašli jedinou franšízu s kávovými produkty, a tak se zdá, že kelímek na stole zapomněl někdo z natáčecího štábu. Naposledy se ke kauze vyjádřila herečka Sophie Turner (23), která vinu svalovala na svého hereckého kolegu Kita Haringtona (32). Vypadá to proto, že za zapomenutou kávu může jedno ze Starkovic dětí.

4. Zapomenutý kameraman – Buffy, přemožitelka upírů

Každý záběr jakéhokoliv filmu či seriálu je vždy velmi pečlivě promyšlen. Je přesně určeno, pod jakým úhlem se bude natáčet, při jakém světle a i co se v něm objevit má, a co do něj naopak nepatří. V kolonce „nepatří“ většinou najdete filmovou techniku, jako jsou mikrofony či světla, náhodné kolemjdoucí či členy natáčecího štábu. Poslední bod však nejspíše unikl tvůrcům seriálu Buffy, přemožitelka upírů.

Když se v páté sérii probere z kómatu úhlavní protivnice přemožitelky upírů, okamžitě se vydá k Buffy domů, kde se obě ženy začnou prát. V momentě, kdy se jejich souboj přesune na vrcholek schodiště, obě zápasnice se z těchto schodů zřítí. Pozorný divák si však v tomto záběru může povšimnout toho, že soupeřící přemožitelky nesleduje sám, ale společně s kameramanem, který celý souboj natáčí.

Přestože se tvůrci snažili v pozdějších vydáních seriálu na DVD kameramana ze scény odstranit, škoda už byla napáchána a tento člen štábu se nesmazatelně zapsal do dějin Buffy, přemožitelky upírů.

3. Příčina leteckého neštěstí – Ztraceni

Seriál Ztraceni v sobě skvěle mísí akční scény, napětí a prvky science fiction. Jeho dějové linky jsou velmi komplikované a navzájem natolik provázané, že pokud byste jim chtěli naplno porozumět, potřebovali byste nějaký podrobný graf. Tvůrci seriálu také s oblibou naznačovali budoucí dějové linie dalších epizod, či dokonce řad, kterými diváky odměňovali za opakované sledování jejich díla.

Právě proto si většina diváků mohla myslet, že byl původce havárie letadla, která příběh odstartovala, ukázán už v pilotní epizodě seriálu. Při katastrofě totiž můžete sledovat černou šmouhu, která odlétává od jedné z explozí havarovaného letadla. Mnozí si proto mysleli, že jde o záhadné kouřové monstrum, které hrdinům komplikovalo život v následujících epizodách, ale tvůrci seriálu nakonec celou situaci vysvětlili jinak.

Šlo zkrátka o chybu. Ona černá šmouha byla jakýmsi pozůstatkem z tvorby speciálních efektů, které si při kontrole záběrů zkrátka nikdo nevšiml. Nešlo tedy ani o obávaný kouř, ani o další monstrum, které teprve čekalo na své odhalení, ale o obyčejné přehlédnutí ze strany tvůrců počítačových efektů.

2. Neviditelný knipl – Firefly

Neotřelá kombinace sci-fi a westernu s názvem Firefly měla skutečně originální koncept. Zvláštní rozhodnutí televize Fox však znamenala, že se seriál dočkal pouze jediné série, po které byl nemilosrdně ukončen. Díky obrovskému naštvání fanoušků pak vznikl ještě snímek s názvem Serenity, který příběhy seriálu uzavíral, ale jeden film se zkrátka nevyrovná několika plánovaným sériím, které by děj projektu Josse Whedona (54) popsaly ve větším detailu.

Ani tento seriál se však ani on neubránil několika zvláštním chybám. Jedna z těch nejokatějších se odehrává na konci první epizody, kdy posádka přežije útok nebezpečných Reaverů díky mistrnému ovládání vesmírné lodi Serenity jejím pilotem Washem. Jeho manévry jsou skutečně odvážné, ale je vidět, že i jemu se uleví poté, co svým pronásledovatelům konečně unikne.

Zdá se ale, že si veškeré zásluhy za tuto odvážnou záchranu přisvojuje neprávem, jelikož následující záběr jasně ukazuje, že Wash pilotování jen předstírá. Zatímco tvůrci speciálních efektů v seriálu Ztraceni přidali efektů mnoho, v této scéně jich tým Firefly přidal málo. Herec Alan Tudyk (48) totiž pouze předstírá, že drží knipl lodi. Jeho natažená ruka však nesvírá zhola nic a pouze visí ve vzduchu. Zdá se proto, že Serenity letěla celou dobu pouze na autopilota.

1. Zapomenutá dovednost – Přátelé

Když utváříte seriál, který má na konci svého života celých deset sérií, a i tak je všemi svými fanoušky neustále milován, odvádíte zatraceně dobrou práci. Pokud jsou vaše příběhy tak skvěle vystavené, že jsou vám fanoušci ochotni odpustit i nějakou tu chybu, je jasné, že asi děláte něco dobře. Své by o tom mohli vyprávět tvůrci legendárních Přátel, jejichž seriál je dodnes považován za jeden z nejlepších sitcomů historie.

Ani oni však nejsou naprosto bezchybní. Vedle několika menších chyb se totiž dopustili i jedné, která je hodně zřejmá a poměrně hloupá. Recyklovali totiž jeden příběh do dvou epizod vzdálených pět sérií. Když jde totiž Chandler s Monikou v sedmé sérii do luxusní restaurace, kde nemohou sehnat místo, rozhodne se Chandler číšníkovi nenápadně vsunout bankovku, aby je někam usadil.

Vůbec mu to ale nejde a naštvaně prohlásí, že by to Moničinu bývalému příteli Richardovi určitě problém nedělalo. Sám by však měl moc dobře vědět, jak moc je tento výrok pravdivý. V druhé sérii jej totiž tenhle samý trik Richard naučil. Vtípek na Chandlerovu neschopnost se tvůrcům zřejmě zalíbil natolik, že se jej rozhodli využít hned dvakrát.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Joss Whedon, Sophie Turner, Kit Harington

Filmy:
Hra o trůny, Firefly, Buffy, přemožitelka upírů, Ztraceni

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
televizní seriály, seriál přátelé, komediální seriály, oblíbené seriály, kultovní seriály, slavné seriály, Hra o trůny chyby, Hra o trůny kafe, Hra o trůny káva, Sophie Turner seriály, Sophie Turner role
TOPlist