5 nejočekávanějších filmů letošního léta

22.05.2023

Léto se kvapem blíží a s ním i notná dávka letních blockbusterů. Filmaři se už definitivně probrali z covidové krize, a tak nás během letních měsíců čeká hned několik filmových hitů, které do kin přilákají miliony diváků po celém světě. Na jaké filmy se ale letos vlastně můžeme těšit?

Zajímá vás, od jakých filmů odborníci očekávají největší tržby v létě 2023? Pak se s chutí pusťte do dnešního článku!

Barbie

První snímek dnešního seznamu je pro mnohé stále poměrně velkou záhadou. To ale neznamená, že by od něj široká i odborná veřejnost nejevily zájem, právě naopak. Snad všichni jsou zvědaví, jak se režisérce Gretě Gerwig (39) podaří převést jednou z těch nejslavnějších hraček historie na filmová plátna.

To se dozvíme už 20. července, kdy bude mít premiéru snímek s jednoduchým názvem Barbie. Role titulní hrdinky se ujme okouzlující Margot Robbie (32) a jejího životního partnera Kena ztvární Ryan Gosling (42). Zatím to vypadá, že půjde o šílenou jízdu plnou humoru a absurdních scén, ale jaká Barbie bude skutečně, ukáže až premiéra filmu, od kterého odborná veřejnost očekává zisky v hodnotě až 400 milionů dolarů.

Oppenheimer

Z hravého tématu se přesuneme k jedné ze zlomových událostí lidské historie, která nijak zábavná není. To ale neznamená, že se u filmu Oppenheimer nebudete bavit. Dá se očekávat, že opak bude pravdou, jelikož se filmu o vynálezci atomové bomby ujal sám Christopher Nolan (52).

Ten si do role amerického fyzika a vedoucího projektu Manhattan vybral Cilliana Murphyho (46), se kterým již dříve spolupracoval například na Dunkerku, druhém díle batmanovské trilogienebo Počátku. Oppenheimer slibuje skvělou podívanou plnou „bombastické“ akce a vhledu do mysli muže, který se sám označoval za Smrt, ničitele světů.

Indiana Jones a nástroj osudu

O kvalitách čtvrtého dílu Indiana Jonese s podtitulem Království křišťálové lebky by se mohly vést dlouhé spory, ze kterých by dobře nevyšel nejspíš nikdo. To ale nic nemění na tom, že se tenhle snímek z roku 2008 neoddiskutovatelně stal kasovním trhákem, který si své fanoušky našel.

I to je důvodem, proč se Harrison Ford (80) rozhodl ještě jednou nasadit na svou hlavu ikonický klobouk a vydat se na další ze svých archeologických dobrodružství. Snímku Indiana Jones a nástroj osudu se dočkáme už 29. června, kdy má pátý „Indy“ premiéru. Ford už oznámil, že je to jeho poslední snímek v této sérii, a tak se dá očekávat, že mu filmaři přichystají hezké rozloučení. Dopomoci by k tomu mělo i zhruba 950 milionů dolarů, které má snímek podle odhadů v kinech obdržet.

Spider-Man: Napříč paralelními světy

O tom, že jsou ty největší úspěchy superhrdinských filmů nejspíš za námi, asi není potřeba přesvědčovat nikoho. Jen těžko něco překoná nadšení, které budili původní Avengers nebo uzavření této série snímkem s podtitulem Endgame. Přesto se tu a tam objeví projekt, který lásku k superhrdinům opět probudí.

V roce 2018 se takovým překvapivým hitem stal animovaný film s názvem Spider-Man: Paralelní světy, který se letos v létě dočká svého prvního pokračování. Hrdinou filmu Spider-Man: Napříč paralelními světy bude i tentokrát Miles Morales, kterému svůj hlas propůjčí Shameik Moore (28). Původní snímek byl skutečně unikátním filmem a fanoušci Paralelních světů tak netrpělivě čekají, jestli se tvůrcům podaří ono kouzlo zopakovat.

Mission: Impossible Odplata – První část

Na konec dnešního seznamu jsme si nechali krále současných letních blockbusterů, kterým není nikdo jiný než Tom Cruise (60). Vloni filmové nadšence ohromil pokračováním kultovního Top Gunu a letos se je pokusí získat už sedmým dílem série o tajném agentovi Ethanu Huntovi z organizace IMF.

Řeč je samozřejmě o veleúspěšné akční sérii Mission: Impossible, která každým dalším snímkem zvedá laťku filmové akce o úroveň výše. Velkou zásluhu na tom má i sám Cruise, který trvá na tom, aby si mohl naprostou většinu kaskadérských kousků natočit sám bez použití kaskadérů. Už teď koluje spousta zvěstí o tom, do čeho se herec při natáčení sedmého dílu Mission: Impossible pustil, a pokud je alespoň polovina z nich pravdivá, máme se opravdu na co těšit.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Harrison Ford, Tom Cruise, Ryan Gosling, Margot Robbie

Filmy:
Mission: Impossible, Indiana Jones a Království křišťálové lebky

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nové filmy, Harrison Ford Indiana Jones, Indiana Jones 5, christopher nolan film, Barbie, blockbustery, Spider-Man, kasovní trháky, filmy 2023
TOPlist