5 nejočekávanějších filmů letošních Vánoc

14.12.2019

Vánoční svátky jsou nejen plné klidu a rodinné pohody, ale i premiér velmi očekávaných filmů. Pokud tedy o vánočním volnu dáváte přednost návštěvám kin nad domácím krbem, máme pro vás dobrou zprávu. Dnes jsme si pro vás totiž připravili článek o těch nejočekávanějších snímcích, které s v prosince 2019 chystají do kin.

Dnešním článkem potěšíme příznivce snad všech žánrů, jelikož pro vás máme připravený dobrodružný film, muzikál, životopisné drama, válečný snímek, či nový díl oblíbené sci-fi ságy. Oblečte si proto ten nejošklivější vánoční svetr, připravte si popcorn, a nalaďte se do té správné vánoční filmové nálady.

5. Jumanji: Další level

První snímek dnešního seznamu sice už v kinech nějakou dobu je, ale vzhledem k jeho prosincové premiéře kritéria dnešního článku splňuje, a tak jej můžeme do článku beztrestně zařadit. Jde o pokračování rebootu úspěšného dobrodružného snímku o netradiční deskové hře, která dává nový význam sousloví „vtáhne vás do děje“.

Samozřejmě máme na mysli legendární Jumanji z roku 1995, které se před dvěma lety dočkalo moderního zpracování, ve kterém deskovou hru vystřídala videohra. Většina fanoušků původního filmu byla k nové verzi zprvu skeptická, ale Jumanji: Vítejte v džungli! bylo skutečně propracovaným snímkem, který překonal veškerá očekávání.

I díky tomu šel 5. prosince do kin druhý díl této obnovené série s názvem Jumanji: Další level. V novém filmu se objevují nejen hrdinové z předchozího dílu, ale i noví „hráči“, kteří s průběhem hry pěkně zamíchají. Nezbývá než doufat, že bude druhý díl stejně zábavný, jako ten první.

4. Cats

Druhý snímek dnešního seznamu bude pro mnohé možná trochu kontroverzní. I zde se totiž jedná o reboot, který více méně nikdo nechtěl. Až čas ukáže, jestli se moderní zpracování muzikálové klasiky Kočky povede stejně, jako restartování dobrodružného Jumanji.

Doposud ukázaný materiál nás nechává v silné nejistotě, jelikož moderní zpívající Kočky vypadají přinejmenším prapodivně. Hrdinové filmu jsou vyobrazeni pomocí zvláštní směsice živých záběrů a počítačových efektů a na leckoho mohou tyto kočko/lidské tváře působit až nepříjemným dojmem.

Možná jsme ale příliš kritičtí a celkový výsledek bude nakonec stát za to. Koneckonců snímek je plný známých tváří úspěšných herců a zpěváků jako je Idris Elba (47), Taylor Swift (30) nebo Ian McKellen (80). Nezbývá než si počkat. U nás se Cats objeví sice až na začátku ledna, ve světě budou kočky v kinech tančit a zpívat už 20. prosince.

3. Bombshell

Třetí snímek, který by vám o letošních Vánocích neměl uniknout, je životopisné drama, vyprávějící příběhy několika zprávařek americké stanice Fox News. Tyto ženy se zasadily o odhalení skandálu sexuálního obtěžování v jejich televizi a díky jejich statečnosti se nespočet dalších žen rozhodlo pustit do světa své vlastní příběhy.

Bombshell se vám zaručeně bude líbit, pokud máte rádi silné příběhy založené na skutečné události. Obsazení snímku je navíc také velmi působivé, jelikož se hlavních rolí ujaly Charlize Theron (44), Nicole Kidman (52) a Margot Robbie (29). Bombshell jde do českých kin už 13. prosince, takže jej máte šanci stihnout ještě před Vánoci.

2. 1917

Jak se dá odhadnout už z jeho názvu, příběhy válečného snímku s názvem 1917 se odehrávají během první světové války. Hlavními hrdiny jsou dva mladí britští vojáci, kteří dostávají zdánlivě nesplnitelný úkol. Musí totiž překročit nepřátelské území a doručit velení důležitou zprávu, která má zachránit stovky životů. V cestě jim stojí spousta nepřátelských vojáků a čas na záchranu jejich spolubojovníků se neúprosně krátí.

Film oscarového režiséra Sama Mendese (54), který stojí za úspěšnými snímky jako jsou poslední dvě „Bondovky“, Mariňák a Americká krása jde do českých kin už 4. prosince, a podobně jako další snímky dnešního seznamu se 1917 může chlubit senzačním obsazením. Ve vedlejších rolích se objeví takové hvězdy jako Colin Firth (59), Benedict Cumberbatch (43) nebo Mark Strong (56).

1. Star Wars: Vzestup Skywalkera

Poslední snímek dnešního seznamu jste zde s největší pravděpodobností hledali už od kliknutí na článek. Při připomínání těch nejočekávanějších filmů letošních Vánoc by byl hřích nevzpomenout na jednu z těch vůbec nejslavnějších filmových sérií všech dob. Už 19. prosince se totiž dočkáme posledního dílu nové trilogie Star Wars s podtitulem Vzestup Skywalkera.

Třetím dílem nové trilogie režisér J. J. Abrams (53) uzavře příběhy, které „odstartoval“ v roce 2015 filmem s podtitulem Síla se probouzí. Pro druhý díl série převzal režisérské otěže Rian Johnson (45), ale teď se řízení Star Wars vrátilo zpátky. Poslední film poměrně zásadním způsobem rozdělil fanoušky série a zanechal spoustu nezodpovězených otázek, se kterými se bude Abrams muset vyrovnat. Uvidíme, jestli se Abramsovi podaří nadšence do Star Wars znovu sjednotit a vrátit sérii ono nezaměnitelné kouzlo, o které v posledních letech přišla.

(tod)

Fandím
18 fanoušků
Nesnáším
2 antifanoušci
Celebrity:
Benedict Cumberbatch, Taylor Swift, Nicole Kidman, Margot Robbie

Filmy:
Jumanji, Star Wars: Episode VII

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Hvězdné války, bombshell, filmové hity, nové star wars, filmové hity vánoc, film 1917, nové Jumanji, filmy v kinech o vánocích, vánoce v kinech, Jumanji: Další level, Bombshell film, Star Wars: Vzestup Skywalkera, Skywalker, sic-fi, nové Hvězdné války, J. J. Abrams, J. J. Abrams filmy, J. J. Abrams Hvězdné války, J. J. Abrams Star Wars, Taylor Swift filmy
TOPlist