5 nejoblíbenějších zbraní hororových padouchů

05.10.2019

Záporáci z hororových filmů často budí v divácích svých filmů opravdovou hrůzu. Ať už za to může strašidelná hudba, která je všude provází, děsivé masky či jejich odporné činy, vždy existuje hned několik důvodů, proč mít z těchto zabijáků respekt. Jedním z těchto důvodů bývají i jejich zbraně, kterými bez slitování propichují, skalpují, uřezávají a rozčtvrcují vše, co jim nedokáže uniknout.

Celá řada těchto obávaných monster a zabijáků si ke svým vraždám vybírá obdobné vražedné nástroje. V dnešním článku vám přinášíme pětici nejoblíbenějších zbraní hororových padouchů.

5. Zuby/drápy

První zbraň dnešního seznamu je zároveň tou nejprimitivnější, kterou disponuje každý z nás. K jejímu využití se většinou uchylují filmoví šílenci či paranormální monstra. Prvním vražedným nástrojem jsou totiž zuby a drápy, kterými hororoví padouši dokáží rozsápat své oběti na mikroskopické části nebo odpornou neforemnou hmotu.

Kromě těch klasických monster jako jsou upíři, vlkodlaci a zombie, patří uživatele zubů jako vražedných nástrojů i vetřelci, klaun Pennywise nebo dr. Hannibal Lecter. Pokud bychom rozšířili náš žebříček i na zvířecí zabijáky, okamžitě vyvstane na mysli nebezpečný obří žralok ze Spielbergových (72) Čelistí.

4. Motorové pily

Následující zbraň najdete na opačném konci spektra technologické vyspělosti. Jde o zbraň, která se z Texasu dostala snad do všech koutů hororového světa. Přestože jde o součást lesnického vybavení, rozhodně jsme ji ve filmech častěji viděli v rukou šíleného vraha než ostříleného dřevorubce.

Asi jste už poznali, že následující zbraní není nic jiného než motorová pila. Tu jste v rukách vraždících maniaků mohli vidět například v Texaském masakru motorovou pilou či Motelu Auvajs, ale to jen kloužeme po povrchu. Motorová pila je oblíbenou zbraní šílených kanibalů, děsivých vesničanů, lovců zombie a mnoha dalších maskovaných maniaků.

3. Mačety

I následující nástroj dnešního seznamu není primárně určen k rozsekávání protivníků vejpůl. Hrozivé vzezření mačet však filmové tvůrce přesvědčilo, že jsou i tyto přerostlé nože ideální prostředkem pro filmové zabijáky.

To, že jsou mačety původně určeny k prosekávání se hustým pralesem a k odstraňování částí rostlin, ale hororoví vrahům vůbec nevadí a nebojí se je tak využívat i k mnohem brutálnějším úkonům. Mačety jsou jakýmsi mezistupněm mezi meči a noži a jsou tak oblíbenými zbraněmi celé řady vraždících záporáků. Mačety si k svému řádění volí kromě jiných například Jason Vorhees z Pátku třináctého.

2. Háky

Ačkoliv je následující zbraň spojovaná především s piráty, existuje i celá řada vyšinutých zabijáků, kteří jí dávají přednost. Tentokrát máme na mysli nabroušené špičaté háky, které jsou ideálním vybavením pro propichování obětí, amatérské operace i vystavování bezvládných těl zavražděných nešťastníků. Háky mají celkově zkrátka celou řadu vynalézavých využití.

I háky se proto u vrahů těší velké oblibě. Mimo jiné se na ně spoléhají i takoví hororoví velikáni jako Candyman, Pinhead nebo Leatherface. Přestože háky na první pohled vypadají jako nemotorné nástroje, jejich vražednost nezná soupeře. Zvlášť když jsou v rukách nebezpečných šílenců bez špetky slitování.

1. Nože

Jako poslední zbraň jsme si nechali tu nejuniverzálnější, která má snad nejvíc využití ze všech. Navíc je nedílnou součástí každé domácnosti a díky její nepatrné velikosti jde poměrně snadno skrýt před zvídavými zraky budoucích obětí. Na konec dnešního seznamu jsme si nechali nože a kudly všech velikostí.

Právě nože jsou naprostým základem hororového žánru a jako vražedné nástroje se objevují v naprostých klasikách, jako je Psycho, Vřískot, Pátek třináctého či Osvícení. Ať už je vrazi využívají k podřezávání, propichování nebo vykuchávání, nože jsou naprostou stálicí hororového žánru.

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Steven Spielberg

Filmy:
Texaský masakr motorovou pilou, Vetřelec, Čelisti, Pátek třináctého

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
zrůdy, horory, masoví vrazi, žebříčky, hororové žebříčky, hororové filmy, monstra, vlkodlaci, horory žebříčky, horory zajímavosti, upíři, vraždy mačetou, vraždy ve filmech
TOPlist