5 nejděsivějších hororových masek z filmů

27.09.2019

Hororoví záporáci mohou být buď chladnokrevní kalkulující vrazi, kteří se vyžívají v postupném mučení a terorizování svých obětí, či odporná monstra s obdobnou zálibou. Právě na druhou skupinu těchto maniaků se v dnešním článku zaměříme. Chceme vám totiž představit to, co tyto postavy dělá tak děsivými.

Kromě svého hrůzostrašného zabíjení mají totiž často znetvořené to, čemu se u obyčejných lidí říká obličej. Někteří mají svou tvář skutečně zdeformovanou, což může být i jedním z důvodů jejich maniakálního chování, a jiným k jejich opovrženíhodným činům využívají děsivé masky. Někteří se navíc rozhodli svůj odporný obličej zakrýt ještě odpornější maskou. My se dnes zaměříme právě na ony masky, které skutečně nahánějí hrůzu.

5. Prasečí maska – Saw

První maska dnešního seznamu není sama od sebe tak děsivá, jde totiž jen o masku prasete. Prasata přeci nejsou strašidelná, ne? Pokud jste však viděli hororovou sérii Saw, určitě nám potvrdíte, že masky prasat, které se objevují zde, rozhodně hrůzu nahání. Nejenže jsou „vylepšené“, aby vypadaly ještě hrozivěji, ale navíc je nosí sérioví vrazi, kteří své oběti umisťují do brutálních pastí a labyrintů.

Tito únosci se navíc objevují v nejděsivějších scénách, kterým se nevyrovnají ani detailně brutální smrti. Ty jsou sice odporné, ale bát se u nich moc nebudete. To si tvůrci této série schovali pro únosy. Tyto scény jsou totiž natočeny velmi chaoticky s neklidnou kamerou, oslňujícími světly a rychlým střihem, což samo o sobě u diváků vzbuzuje pocit nejistoty a strachu.

Když do této kombinace přidáte právě výše zmíněné prasečí masky, je o hrůzu skutečně postaráno. Tváře prasat však nejsou jedinými maskami, které se v této sérii objevují. Mnohem známější je totiž maska loutky hlavního vraha série, ale ta vzbuzuje spíše neklid než strach. O děs se starají právě prasata.

4. Dětská tvářička – Hory zalité krví

Následující maska pochází z nejmladšího filmu dnešního seznamu, kterým je snímek Hory zalité krví z roku 2009. Ten vypráví příběh hororových nadšenců, kteří se vydávají hledat proslulý film, který má být tím nejkrvavějším a nejbrutálnějším snímkem historie. Po filmu, který se měl natáčet v osmdesátých letech, se však slehla zem a nikdo o něm nic neví. Je proto dost možné, že je jeho existence pouhou báchorkou.

Vzhledem k tomu, že se však Hory zalité krví objevují v dnešním článku, už asi tušíte, že tito tři kamarádi na natáčecích místech pověstného hororu přeci jen něco objeví. Nebude to však pouze filmová páska, ale i představitel hlavního záporáka onoho snímku. Tomu však přeskočilo a rozhodl se zabít každého, kdo se mu postaví do cesty.

Obličej má zakrytý bílou porcelánovou maskou zdeformovaného obličeje batolete, na které se dost podepsal čas. Na mnoha místech je popraskaná a její čelist je naprosto rozdrcená. Co je však nejhorší, je fakt, že ji má šílený vrah na hlavě připevněnou ostnatým drátem, který se mu zezadu vrývá do hlavy. Onen herec se během natáčení naprosto vžil do své postavy a odřízl si vlastní obličej, který nahradil tváří dítěte.

3. Michael Myers – Halloween

Hororová série Halloween se nesmazatelně zapsala do filmové historie jako jeden z předních průkopníků hororového žánru. Právě z toho důvodu existuje hned jedenáct filmů, které nesou jméno Halloween. Úspěch všech těchto snímků však nepochybně stojí na prvním dílu z roku 1978, kde poprvé objevil šílený Michael Myers.

Je až neuvěřitelné, jak děsivý může obličej Williama Shatnera (88), představitele kapitána Kirka z původního Star Treku,být.  Právě jeho gumovou masku totiž Michael nosí při svých vraždících eskapádách na obličeji. Jeho vraždící schopnosti jsou legendární a Michael tak se svou maskou dokáže zavraždit téměř kohokoliv, koho si zamane. Navíc je nadpřirozeně silný a téměř nezničitelný a jeho zpuchřelá maska s prázdnýma očima a vybledlou tváří tak jeho děsivost umocňuje.

2. Ghostface – Vřískot

Následující maska je opravdovou stálicí hororových filmů. To je vlastně vcelku absurdní, jelikož filmový vřískot režiséra Wese Cravena vzniknul spíše jako soubor narážek na hororová klišé a přitom se stal jedním z nejznámějších filmů žánru, který se snažil parodovat. Přesně tímhle způsobem by měly fungovat všechny parodie. Aby si totiž člověk mohl z něčeho dělat legraci, musí původnímu materiálu dost dobře rozumět.

Craven byl v oboru hororových filmů skutečným mistrem, což lze pozorovat i z jednoduché, ale účinné masky, kterou zvolil pro vrahy Vřískotů. „Ghostface“ je černobílou plastovou maskou zobrazující ducha s protáhlými ústy a deformovanýma očima. Vrahové této série navíc nosí černé mikiny či pláště s kapucí, což přidává na pocitu, že před vámi skutečně stojí nějaký duch. Přestože je většina hrdinů těchto filmů poměrně otrlými diváky hororů, tahle maska v nich vzbuzuje stejný děs jako u diváků Vřískotu.

1. Jason – Pátek třináctého

Pro poslední bod dnešního seznamu děsivých hororových masek jsme si schovali dalšího legendárního zabijáka, kterým je Jason ze série Pátek třináctého. U něj tvůrci snímku vsadili na jednoduchost a jeho tvář skryly pod obyčejnou hokejovou masku. Ta se stala naprosto synonymní s vraždami tohoto zabijáka, že ji dnes koupíte spíše jako součást strašidelného kostýmu než jako sportovní vybavení.

Jason se svou novou maskou mohl chlubit až od třetího dílu z roku 1982, kde se už potřetí rozhodl vytrestat skupinku všetečných teenagerů. Jeden z nich měl u sebe tuto ikonickou masku, kterou si Jason přivlastnil jako součást svého vraždícího oblečku. Od té doby ji Jason nosí v každém svém filmu a hokejová maska tak nabyla naprosto odlišného významu, než který její tvůrci původně zamýšleli. Nyní už své nositele před zraněními nechrání, naopak je aktivně způsobuje.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
William Shatner, Wes Craven

Filmy:
Halloween, Vřískot, Pátek třináctého 3, Hory zalité krví

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
smrt, strach, Wes Craven horor, horor Vřískot, horor, vraždy, masoví vrazi, Halloween, hororové filmy, film Vřískot, brutální filmové scény, filmoví zabijácí, hororové masky, filmoví vrazi, děsivé masky
TOPlist