5 nejnebezpečnějších filmových zabijáků

07.05.2019

Nájemní zabijáci to ve filmech často nemají vůbec snadné. Jejich osobnosti bývají redukovány na ostřílené profesionály, kteří bez slitování zavraždí kohokoliv, na koho dostanou kontrakt. Spíše než skutečnými propracovanými postavami se tak stávají živoucími nástroji, které padouši využívají ke zkomplikování životů hrdinů svých filmů.

Ne každý zabiják je však takto plochou postavou, což vám dokážeme v dnešním článku. Někteří režiséři totiž nájemné vrahy používají i jako hlavní postavy svých snímků, takže je musí divákům nějakým způsobem přiblížit. Kromě opravdové profesionality se tak tito zabijáci mohou často chlubit i sympatickou osobností, kterou si v průběhu filmu chtě nechtě zamilujete.

5. Chev Chelios – Zastav a nepřežiješ

Dnešní článek začneme člověkem, ze kterého na první pohled ona ledová profesionalita a chladnokrevnost nevyzařuje. To je však způsobeno situací, do které se dostává. Chev Chelios je hlavním hrdinou snímku Zastav a nepřežiješ, jehož název vám poměrně přesně popíše celou zápletku filmu.

Chev je nájemným zabijákem, který byl otráven speciálním jedem. Ten jej usmrtí v okamžiku, kdy se jeho tep zpomalí na běžnou frekvenci. Proto musí být neustále v pohybu a snaží se tak svůj adrenalin udržet na nejvyšších možných hodnotách. Není proto klasickým metodickým zabijákem, který si vše pořádně dopředu promyslí, ale své cíle vraždí „Rambo“ stylem.

Svou tepovou frekvenci si ve vysokých číslech drží všemožnými způsoby a před smrtí se několikrát zachrání i užitím tvrdých drog. To z něj dělá ještě nebezpečnějšího protivníka, protože je kvůli své rychlosti skombinované s drogovým opojením naprosto nepředvídatelným maniakem.

4. Vincent – Collateral

Vincent ze snímku Collateral je naprosto opačným případem než Chev. V thrilleru z roku 2004 jej hraje Tom Cruise (56), který si jednou vyzkoušel, jaké to je, hrát záporáka. Hlavním hrdinou tohoto snímku totiž není on, ale Jamie Foxx (51), který v něm hraje taxikáře, který má tu smůlu, že se jednoho večera stává osobním řidičem nájemného vraha.

Vincent je prototypem onoho vypočítavého profesionála, který do žádné akce nejde nepřipraven. Není však ani typickým padouchem, ani antihrdinou, kterými filmoví zabijáci většinou jsou. Vincent spadá někam přesně mezi tyto dvě kategorie. Přestože svého taxikářského rukojmí využívá k chladnokrevnému odstraňování svých cílů, vyzařuje z něj ono Cruisovské charizma, takže ho divák nemůže ani přímo nenávidět.

3. John Wick – John Wick

Dalším nájemným vrahem, se kterým není radno si zahrávat, je John Wick. U něj to platí obzvlášť, jelikož pokud ho nějakým způsobem naštvete, můžete si být jistí, že vás nečeká dlouhý a spokojený život. John je totiž expertem nejen se střelnými zbraněmi, ale i v bojových uměních. Dokáže si poradit téměř s jakoukoliv situací a právě proto je tím nejobávanějším nájemným zabijákem, kterého se bojí i mafiánští bossové.

John se na každou práci poctivě připravuje a svá zabití tak má promyšlené do detailů. Počítá i s tím, že by všechno nemuselo vyjít přesně podle jeho plánu, a tak si vytváří i prostředky pro rychlé úniky ze zpackaných akcí. Většinou to však není potřeba, jelikož je John takovou jednočlennou armádou.

Johna navíc hraje Keanu Reeves (54), který je proslulý svou oddaností filmovému řemeslu. Přestože už v minulosti několik akčních filmů natáčel, pro Johna Wicka podstoupil další intenzivní trénink ve střelbě a bojových uměních. Film se proto nespoléhá na rychlé střihy a různé kaskadéry, ale nabízí dlouhé akční záběry, ve kterých očividně figuruje sám Reeves. Nechtěli bychom si proto proti sobě poštvat ani Johna ani Keanu. Oba by s námi asi udělali krátký proces.

2. Beatrix Kiddo – Kill Bill

Následující vrah je jedinou ženou na dnešním seznamu. Beatrix Kiddo, známá také jako „Nevěsta“ či „Černá mamba“, je hlavní hrdinkou série Kill Bill. V obou filmech ji ztvárnila Uma Thurman (49), dvorní herečka Quentina Tarantina (56). Beatrix byla jednou z nejlepších vražedkyň z takzvaného Zabijáckého Komanda Zmijí, ale rozhodla se se svou kariérou skoncovat. V den její svatby se jí její bývalí kolegové přišli zbavit a vyvraždili celou obřadní síň včetně těhotné Beatrix.

Ta však masakr a střelu do hlavy zázrakem přežije a po čtyřech letech se probouzí z kómatu s jedinou myšlenkou. Jak nejlépe se pomstít zbývajícím členům Komanda a především jejich vůdci, nelítostnému Billovi. Přestože její cesta za pomstou rozhodně není hladká a bez zádrhelů, prokazuje Beatrix, že je velmi nebezpečnou vražedkyní, která je své nepřátele schopná zabít v ozbrojených i neozbrojených soubojích.

Její nejoblíbenější zbraní je však neoddiskutovatelně japonský meč zvaný katana, se kterým je schopná porazit (a posléze rozčtvrtit) téměř kohokoliv. Když do tohoto smrtícího koktejlu navíc přidáte její Techniku Pěti Prstů a Puklého Srdce, stává se Beatrix opravdu nebezpečnou protivnicí, která je schopná zabít své nepřátele jen s použitím jediné ruky.

1. Leon – Leon

Jako posledního nájemného zabijáka jsme si pro vás nechali Leona, kterému se přezdívá Profesionál. Léon: The Professional totiž zní i anglický název filmu Luca Bessona (60), ve kterém role tohoto vraha ujal Jean Reno (70). Leon šel do kin už v roce 1994 a byl také prvním filmem, ve kterém se představila nadějná původem izraelská herečka Natalie Portman (37).

Ta ve filmu hraje dvanáctiletou Matildu, která nájemnému vrahovi obrátí život naruby. Leon je totiž skutečně nebezpečným zabijákem, jehož nedokáže nic zastavit. Když však narazí na mladou dívku, jejíž rodina byla vyvražděna zkorumpovaným policistou, rozhodne se dívce pomoci v její cestě za pomstou.

Leon je málomluvným vrahem, který je mistrem ve svém oboru, ale poměrně naivní v jiných ohledech života. Jeho profesionalita však nemá obdoby. Kdo jiný by dokázala dvanáctiletou dívku vycvičit v ostříleného zabijáka během několika dní? Sám se dokáže nepřátel zbavovat velmi efektivně a je vidět, že je jeho přezdívka skutečně přiléhavá.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Jamie Foxx, Keanu Reeves, Uma Thurman, Tom Cruise

Filmy:
Zastav a nepřežiješ, Kill Bill, Collateral

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
filmové postavy, zabijáci, žebříčky, Jason Statham filmy, filmoví zabijácí, žebříčky filmových postav, Beatrix Kiddo, Kill Bill postavy, John Wick herec, John Wick role, John Wick film
TOPlist