5 nejlepších znělek z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech

17.07.2018

Před nedávnem skončil Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (zkráceně KVIFF), který je největším filmovým svátkem, jež v České republice máme. Samozřejmě existují i jiné filmové festivaly, jako například Letní filmová škola v Uherském Hradišti, Jeden svět či Academia Film Olomouc, ale žádný z nich nedosahuje takové prestiže, jako právě KVIFF.

Důkazem o jeho vysokém statusu jsou i slavní hosté, kteří na festival každoročně přijíždějí. Ať jde o hvězdy české nebo zahraniční kinematografie, řediteli festivalu Jiřímu Bartoškovi (71) se vždy podaří na KVIFF přilákat velmi zvučná jména.

Ty největší hvězdy navíc téměř vždy bezvýhradně přislíbí, že pro festival natočí krátkou upoutávku, kterou se bude příští ročník festivalu prezentovat. Tyto znělky jsou typické svým humorem, který si střílí ze svých herců, či samotného festivalu.

Showbiz vám nyní přináší seznam pěti nejlepších z nich.

5. Casey Affleck – 53. ročník

První festivalová znělka, kterou vám dnes představíme je tou nejmladší a nejsvěžejší, kterou můžete v současné době najít. Byla totiž oficiálním klipem k letošnímu ročníku festivalu, který probíhal od 29. června do 7. července 2018. Hlavní roli si v něm „střihl“ Casey Affleck (42), který festival navštívil v roce 2017.

V traileru na letošní ročník se Casey snaží prodat svou sošku a několik dalších věcí, které doma objevil při letním úklidu, v malé zaplivané zastavárně uprostřed jakéhosi amerického „zapadákova“. Poté, co se mu však nevrlá prodavačka začne věnovat, zjistí unavený Casey nemilou věc.

Přisprostlá majitelka zastavárny mladšímu z bratrů Affleckových totiž ukáže hned tři další sošky, které u ní nechali jejich předešlí majitelé. Casey proto odejde z obchodu s nepořízenou a svou sošku naštvaně hodí zpět na korbu svého pick-upu.

Scénka s Caseym je naprosto typickým příkladem toho, jak si dokáže karlovarský filmový festival střílet sám ze sebe. Podobné vtípky na „užitečnost“ svých cen totiž najdete téměř v každé festivalové scénce.

4. Harvey Keitel – 43. ročník

Brooklynský rodák Harvey Keitel (79) zazářil ve znělce na 43. ročník Mezinárodního festivalu Karlovy Vary. Scénka tohoto Tarantinova (55) oblíbence je skvělá svou jednoduchostí a upřímným povzdechnutím nad strastmi, které s sebou život neustále přináší.

Celý krátký filmeček režiséra Ivana Zachariáše (47) se odehrává v jednom z newyorských barů, kde Keitel spokojeně popíjí svůj drink. Tedy až do chvíle, kdy se ho barman zeptá, co to má s nohou. Po chvilce mu Harvey prozradí, že má nohu v sádře kvůli své návštěvě filmového festivalu v místě zvaném Karlovy Vary.

Barman jen pokrčí rameny a Keitel pokračuje: „No a jeden blbec, kterej mi měl předat tuhle cenu, mi ji upustil na nohu.“ Barman znovu pokrčí rameny a prohlásí: „Hey, shit happens, right?“. Načež se Keitel jen pobaveně usměje, přikývne a znovu si přihne ze své sklenice.

3. Josef Somr – 52. ročník

Další znělka je důkazem toho, že nemusí jít o zahraniční herce, aby byly krátké filmečky pro propagaci karlovarského festivalu takzvaně „světové“. Své role v těchto klipech sehráli například Zdeněk Svěrák (82) či Jiří Menzel (80), ale jako jednoznačně nejlepší nám přišel klip k loňskému ročníku, ve kterém si zahrál Josef Somr (84).

Tato scénka začíná tím, že se prezident festivalu Jiří Bartoška rozhodne Somra pozvat na KVIFF, kde mu chce předat cenu. Ten však kvůli své nedoslýchavosti a špatnému telefonnímu signálu „Barťákovi“ nerozumí, a má za to, že se mu místo předání ceny pro herce, snaží někdo podstrčit dobrou cenu za hrnce.

Protože už ale jednou těmto „šmejdům“ naletěl, zpraží Somr Bartošku několika nadávkami a telefon mu položí.

2. Jude Law – 46. ročník

 

Pro další políčko na našem dnešním seznamu se vydáme do Británie, konkrétně do Londýna za světoznámým Judem Law (45). Ten si zahrál v klipu na 46. ročník a jeho scéna je jednou z těch delších, které Ivan Zachariáš pro festival natočil. Pořád jde ale jen o minutu a čtyřicet vteřin a i tato scénka rozhodně stojí za zhlédnutí.

Jude v ní totiž zjistí, že jeho Rolls Royce někdo připravil o sochu anděla, kterou má toto auto vepředu na kapotě. Poté, co se po telefonu dozví, jak dlouho by oprava trvala a kolik by výměna sošky stála, pragmaticky prohlásí „fuck that“ a zamíří do garáže.

Po chvilce hledání objeví sošku z Karlových Varů a několika silnými údery ji připraví o křišťálovou kouli na jejím vrchu a pilkou na železo ji zkrátí tak, aby šla umístit na předek jeho „Rollse“. Poté už se jen spokojeně projíždí ve svém opraveném voze.

1. John Malkovich – 45. ročník

Scénka s Johnem Malkovichem (64) je podle našeho názoru tou nejlepší, která pro festival kdy vznikla. Celá se odehrává v newyorském taxíku, a Malkovich se v ní právě vrací z KVIFFu. Šoférem jeho taxíku je zvědavý Ind, který se snaží zjistit, za co Malkovich obdržel svou trofej.

Poté, co vyzkouší nejlepšího herce v hlavní i vedlejší roli a nejlepšího režiséra už to Malkovich nevydrží a taxikáři prozradí, že svou sošku má za celoživotní přínos kinematografii. To taxikáři sebere vítr z plachet a prohlásí jen: „Oh…“

Už tak dost popuzený Malkovich kvůli této poznámce vybuchne. „A co má kur*a to ‚Oh…‘ znamenat? Oh, už bylo na čase? Oh, to jste si vážně zasloužil? Oh, vaše zkur*ená kariéra právě skončila? NO?!“ Rozhozený řidič se z této situace snaží nějakým způsobem vylhat, ale spíše se do situace ještě více zamotává a Malkovich jen naštvaně pokračuje ve své jízdě taxíkem.

Která z těchto festivalových scének vám přišla jako nejlepší? Nebo snad máte jiné favority? Možná se vám víc líbí scéna s Dannym DeVitem (73), s Helen Mirren (72) nebo s Andym Garciou (62). Určitě se nestyďte a napište nám vaši oblíbenou scénku do komentářů!

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Jude Law, John Malkovich, Harvey Keitel, Josef Somr, Casey Affleck

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
vtipné video, osobnosti, zahraniční herci, festivaly, čeští herci, karlovarský festival, Filmové festivaly, herecké legendy, české festivaly, Josef Somr video, mezinárodní festivaly, legendární herci, Festival Karlovy Vary, znělky, vtipné znělky, festival v Karlových Varech, Josef Somr ceny, John Malkovich cena, John Malkovich ocenění, KVIFF, mezinárodní filmové festivaly
TOPlist