5 nejlepších rolí Scarlett Johansson

10.05.2018

Scarlett Johansson (33) patří mezi nejoblíbenější herečky současnosti, v roce 2007 byla časopisem Playboy jmenována nejvíce sexy ženou planety, přitom většina filmařů na ní oceňuje vyzrálost její osobnosti mnohem více, než krásnou tvář.

Dnes má na kontě přes šedesát filmů, několik nominací na Zlaté glóby a skvěle našlápnutou dráhu v sérii Avengers. Které role ale byly v její kariéře ty nejlepší?

  1. 5. Ztraceno v překladu (2003) - Charlotte

V roli Charlotte zazářila teprve devatenáctiletá Scarlett Johansson v melancholickém drama Ztraceno v překladu. Oscarem oceněný film o náhodných setkáních, pomíjivosti života a bariérách nejen v okolním světě, ale hlavně v nás samotných, dal Scarlett možnost ukázat, jak dokáže být zároveň vyzrálou herečkou i infantilní dívkou a jak umí své postavě vdechnout hloubku a zároveň ji nechat klouzat po povrchu. Hereckým partnerem jí v tomto snímku byl Bill Murray (67), který Ztraceno v překladu označil za svůj nejoblíbenější film, ve kterém hrál.

  1. 4. Dívka s perlou (2003) - Griet

Ve stejném roce si Scarlett střihla ještě jednu z velmi povedených rolí, kterou převzala po svých kolegyních Kate Hudson a Kirsten Dunst, které z projektu odstoupily.  Stala se služebnicí slavného malíře Johanesse Vermeera v historickém romantickém filmu Dívka s perlou.

I když zde nedostala příliš prostoru, co se kostýmové stránky týče, a po většinu scén zůstala zahalená v jednoduchém čepci pro služky, zájem o umění a schopnost pochopit složitou duši malíře její postava svou upozaděnou krásu dostatečně vykompenzovala.

  1. 3. Dokonalý trik (2006) – Olivia Wenscombe

Role kouzelnické asistentky po boku dvou hrdinů komixových filmů Hugha Jackmana (49) a Christiana Balea (44) patří rozhodně mezi Scarlettiny nejsvůdnější, kde mohla vsadit nejen na svůj půvab, ale i fakt, že v retro kostýmech s kudrlinkami, krajkami a květinami je Scarlett zkrátka neuvěřitelně ženská.

Coby figurka i hráč zároveň se provlní filmem s grácií a noblesou a dodá ději jiskru, která může vzniknout jenom ve chvíli, kdy se do komplikovaného vztahu dvou mužů přimíchá žena. 

  1. 2. Lucy (2014) – Lucy

Lucy je tak trochu jiná super hrdinka, než s jakými se běžně na stříbrném plátně setkáváme. Své schopnosti nezískala zcela dobrovolně – po těle se jí rozlévá droga, která umožňuje Lucy využívat veškerou mozkovou kapacitu, bojovat a myslet, jako by ani nebyla člověk.

Scarlett v roli této neohrožené bojovnice nahradila Angelinu Jolie, která do ní byla původně obsazena. Z něžné holčičky, které občas hrává, se mění v drsňačku, která se nebojí drogových gangsterů, ani sama sebe. I když film spadá spíše mezi kvalitnější béčka, dal Scarlett možnost ukázat, že krásná tvářička není rozhodně všechno, čím disponuje. 

  1. 1. Iron Man 2 (2010) – Black Widow

Postava, která Scarlett Johansson zaškatulkovala v hollywoodské elitě, kde si bude hovět ještě zřejmě pěkných pár let, je Black Widow z marvelovského světa, který představuje současný největší komiksový stroj na peníze. 

Mladší generace už Scarlett téměř nezná v jiné roli, než jako Natašu Romanovovou, která se poprvé objevila v Iron Manovi 2 a od té doby kosí jeden marvelovský film za druhým.

Kromě schopnosti ovládat deset bojových umění má Black Widow na kontě speciální oblek a pro Scarlett netypické zrzavé lokny, které jí dávají ještě větší šmrnc.

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Scarlett Johansson

Filmy:
Iron Man 2, Ztraceno v překladu, Dívka s perlou, Dokonalý trik

Kategorie:
Filmy,

Tagy:
americké herečky, americké celebrity, hollywoodské hvězdy, Hollywood, nejlepší filmy, black widow, žebříčky, Scarlett Johansson Lucy, Griet Scarlett Johansson, Scarlett Johansson filmografie, Scarlett Johansson top filmy, Scarlett Johansson kariéra, Scarlett Johansson nejlepší filmy, nejkrásnější herečky světa
TOPlist