5 nejlepších rolí Keanu Reevese

14.09.2021

Není to tak dlouho, co vyšla první plnohodnotná upoutávka na chystaný čtvrtý díl Matrixu. Ten by měl jít do kin už 22. prosince letošního roku, což je osmnáct let po premiéře trojky s podtitulem Revolutions. I v novém Matrixu se hlavní role chopí fenomenální Keanu Reeves (57), který se už počtvrté vžije do role „Vyvoleného“ Nea.

Právě na Reevese se zaměříme i v dnešním článku. Chceme vám totiž představit pětici nejlepších rolí, kterých se tento původem libanonský herec během své filmové kariéry zhostil. Vybrali jsme pro vás jeho nejlepší postavy, což však nezbytně neznamená, že jde o nejlepší počiny, ve kterých se objevil. Napište nám do komentářů, jestli jsme se trefili i do vaší TOP 5, nebo jestli byste vybrali jiné role.

5. John Constantine

První snímek dnešního seznamu je adaptací komiksových příběhů studia DC. Constantine se však v kinech objevil už v roce 2005, což bylo ještě notnou chvíli před tím, než začala ta pravá komiksová mánie, kterou způsobil první Iron Man. I proto je snímek o prokletém vymítači ďábla často přehlížen a v žebříčcích nejlepších superhrdinských filmů byste jej hledali těžko.

Přesto má však Constantine něco do sebe. Jeho tvůrci si totiž moc nedělali z původních komiksů a rozhodli se natočit takový snímek, jaký se bude líbit jim. Pokud byste hledali skutečně věrnou adaptaci příběhů o Johnu Constantinovi, můžeme vám doporučit stejnojmenný seriál z roku 2014.

Filmový John Constantine je slušně oblečený drsňák, který vidí svět mnohem černěji než ostatní. Dokáže totiž pouhým okem rozpoznávat démony, kteří jsou lidskému zraku jinak skrytí. V minulosti se pokusil o sebevraždu, čímž získal přímou jízdenku do pekla. Sebevraždu přežije, ale zanedlouho se dozví zdrcující diagnózu, kvůli které má v dohledné době skutečně zemřít. Rozhodne se proto dát zbytku svého života smysl a pokusí se alespoň částečně vykoupit bojem se silami zla.

4. Johnny Silverhand

V dalším bodě dnešního seznamu uděláme trochu výjimku. V dnešním článku vám sice představíme pětici nejlepších rolí Keanu Reevese, ale nikdo neřekl, že to musí být role filmové. Proto dalším bodem zabrousíme na pole videoher, a to konkrétně k velmi dlouho očekávanému Cyberpunku 2077. Tahle hra byla ve vývoji dlouhých devět let, což u fanoušků samozřejmě vyvolalo takřka nesplnitelná očekávání.

Na čem se však většina hráčů shodla, byl vynikající výkon Keanu Reevese v roli rockera Johnnyho Silverhanda, který hráčům dělá společnost téměř po celou dobu trvání hry. Ta se odehrává v nedaleké budoucnosti, ve které svět ovládají ozbrojené gangy a bilionové korporace.

Johnny byl slavným zpěvákem a kytaristou, který otevřeně bojoval proti systému, a to nejen v textech svých písní. Jeho činy by se bez nadsázky daly označit za terorismus a během jedné z těchto šílených akcí sám přišel o život, i když ne docela. Jeho mysl byla uložena na přenosný disk, který je nadobro umístěn do hlavy vaší postavy. Dvě mysli však nemohou žít v jedné hlavě, a tak se hráči musí dříve nebo později rozhodnout, komu dají přednost.

3. John Wick

Keanu Reeves je známý nejen tím, že jde o jednu z nejslušnějších a nejlaskavějších celebrit, ale i tím, že do svých rolí dává opravdu všechno. Během své kariéry se naučil řadě talentů, a to jen proto, že je ovládaly jeho postavy. Mimo jiné ovládá i různá bojová umění, za což vděčí nejen Matrixu, ale i další ze své akčních sérií, která poprvé spatřila světlo světa v roce 2014.

Reeves v ní hraje obávaného nájemného zabijáka, který se rozhodl seknout se svojí profesí. Poté, co však přišel téměř o všechno, nezbylo mu nic jiného, než se znovu chopit svých zbraní a vydat se potrestat všechny, kdo se proti němu provinili. Po smrti jeho ženy mu totiž zbylo jen jeho štěně, které mu věnovala, ale to mu banda pomatených gangsterů nemilosrdně popravila.

John Wick rozhodně není žádným kladným hrdinou, ale sympatickým antihrdinou, kterému po celou dobu trvání filmu fandíte. K tomu napomáhá nejen osobnost Keanu Reevese, ale i senzační akční scény, kterých je celá trilogie plná až po okraj. Pokud jste fanoušky akčních filmů a Johna Wicka jste zatím neviděli, rozhodně máte co napravovat.

2. Jack Traven

Když už jsme zmínili Reevesovy akční filmy, nesmíme zapomenout na ten, který natočil v roce 1994. Tehdy si totiž zahrál elitního policistu, který se snaží zachránit splašený autobus plný nevinných civilistů před výbuchem. Řízení autobusu připadne mladé studentce v podání Sandry Bullock (57), která volant převezme poté, co je řidič nedopatřením postřelen.

Většina z vás už asi uhodla, že máme na mysli první Nebezpečnou rychlost, ve které si Reeves zahrál neohroženého policistu Jacka Travena. Jack a jeho parťák Harry jsou na stopě nebezpečnému atentátníkovi, který se rozhodl zaútočit na jeden z autobusů hromadné dopravy v Los Angeles. Ten exploduje, pokud jeho rychlost klesne pod 50 mil za hodinu.

Jacka proto čeká nejen hledání nebezpečného teroristy, ale i snaha o záchranu splašeného autobusu. Ani jeden z těchto úkolů není nijak snadný, ale to tak zkušeného policistu rozhodně nezastaví.

1. Neo

Na konec dnešního článku jsme si nemohli nechat jinou postavu, než kterou jsme zmínili v samotném úvodu. Thomas Anderson je obyčejnou „kancelářskou krysou“, kterou šeď všedního života naprosto ubíjí. Jednoho dne se ale dozví novinku, která mu naprosto změní pohled na svět. Koho by taky nechal chladným fakt, že nic není skutečné?

Ve světě Matrixu lidskou rasu zotročili mimozemšťané a náš život je tak pouhou simulací. Neuvěřitelně komplexní a vzájemně propojenou, ale stále jen simulací. Anderson alias Neo se však stane jedním z mála, kteří prohlédnou za počítačový kód a podaří se jim z falešného světa dostat na svobodu. „Skutečný“ svět je však mnohem depresivnější, než by si kdokoliv mohl myslet.

Lidstvo je uzavřené ve speciálních kójích, které z lidí čerpají cenné látky, které mimozemšťané potřebují jako zdroj energie. Neo je poslední nadějí lidstva na záchranu a jediným, kdo dokáže mimozemské stroje zastavit. Koho jiného jsme si tak mohli nechat na úplný konec dnešního článku?

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Keanu Reeves, Sandra Bullock

Filmy:
Matrix Revolutions, Nebezpečná rychlost, Constantine

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
slavní herci, Keanu Reeves filmy, Keanu Reeves role, akční komedie, Matrix 4, Matrix, Neeo role, Keanu Reeves postavy, drsňáci
TOPlist