5 nejlepších parodií, které se objevily v South Parku

28.08.2018

South Park je malé městečko v americkém Coloradu, které se může „pyšnit“ spoustou podivných vyšinutých obyvatel. Je to také název animovaného seriálu z dílny Matta Stonea (47) a Treye Parkera (48), kteří si prostřednictvím South Parku dělají nekorektní legraci ze všeho, co je napadne. Jejich seriál je známý díky dvěma věcem. Břitké politické satiře smíchané s černým přisprostlým humorem.

Tvůrci South Parku si však nedělají legraci pouze z politické situace. Do hledáčku se jim dostaly i různé celebrity, které se s pořadem dokonce několikrát soudily, nebo i celé hollywoodské filmy.

Právě proto jsme si pro vás dnes nachystali žebříček nejlepších filmových parodií, které se v tomto animovaném seriálu objevily.

5. Světová válka Zimmerman – Světová válka Z

Jakmile se někde objeví nějaké kontroverzní téma, můžete si být jistí, že si na něj tvůrci South Parkubrousí zuby. Stejně tak to bylo s případem zastřelení černošského studenta Trayvona Martina členem sousedské hlídky Georgem Zimmermanem.

Celá epizoda s názvem Světová válka Zimmerman začíná tím, že Cartman usne ve třídě a začne se mu zdát sen o nepokojích, které kvůli Zimmermanově zproštění viny vypuknou po celých Spojených státech. Jelikož však Cartman nedávno viděl snímek Světová válka Z, samozřejmě se mu zdá, že černošské výtržnosti vypadají jako útoky zombie z daného filmu.

Celá epizoda si proto střílí nejen ze samotného případu, který v roce 2012 vyvolal vlnu nepokojů, ale skvěle to mísí i s parodií filmu. Stone a Parker si utahují z některých podivných scén, které ve filmu s Bradem Pittem (54) v hlavní roli jsou, včetně rodinné jízdy autem, či celé scény v letadle.

Jak je ale u South Parku zvykem, jeho tvůrci do této ožehavé epizody vložili svůj názor na výtržnosti iniciované tragickými událostmi, rasizmus a politickou korektnost. I tato epizoda proto obsahuje již tradiční morální ponaučení.

4. Mecha-Streisand – Godzilla

Pokud se jakéhokoliv fanouška South Parku zeptáte, kterou celebritu Stone a Parker nesnáší ze všech nejvíce, jejich odpověď bude téměř vždy stejná. Stone a Parker přímo nenávidí filmovou a muzikálovou zpěvačku Barbru Streisand (76) a dělají si z ní legraci při každé příležitosti.

Parodie na Streisand se objevila už ve finále první série z roku 1998. V díle nazvaném Mecha-Streisand zpěvačka zajme Stana, Cartmana, Kylea a Kennyho, když si dělají legraci z jejího příšerného zpěvu. Poté se ale zpěvačka díky záhadnému artefaktu promění v obří mechanické monstrum, které začne devastovat Coloradské městečko.

To, že si film půjčuje elementy Godzilly a spojuje je s osobností slavné zpěvačky, je už samo o sobě dost zábavné, ale když se do souboje přidají Mothra, Gamera a Ultraman, je celá situace ještě vtipnější. Zdá se, že mají tvůrci South Parku ve filmech o monstrech stejně dobrý přehled jako v aktuálním politickém dění.

3. iPadnožka – Lidská stonožka

Pokud jste dosud neslyšeli o sérii Lidské stonožky, můžete se považovat za velké klikaře. Tento nizozemský horor totiž popisuje evropský výlet amerických turistů, které jednoho večera unese šílený německý chirurg. Ten si libuje v chirurgických experimentech a jeho největším snem je vytvoření lidské stonožky. Pokud máte trochu představivosti, asi vám dojde, na kterých místech budou jednotliví lidé spojení. Teď nás omluvte, udělalo se nám trochu „šoufl“.

Tento námět se rozhodli využít i tvůrci South Parku, kteří jej však vzali hodně po svém. Namísto hlavy německého psychopatického chirurga se totiž nápad na stvoření lidské stonožky zrodí v hlavě Stevea Jobse, zakladatele technologické společnosti Apple.

Když si totiž Kyle pořádně nepřečte smluvní podmínky jednoho z programů této firmy, omylem odsouhlasí, svou účast na projektu spojení tří jedinců do lidské stonožky. Epizoda si proto dělá legraci nejen z absurdity oné hororové série, ale i neuvěřitelně obsáhlých smluvních podmínek, které ve skutečnosti nikdo nečte.

2. Coon and Friends – Superhrdinské snímky

Většina epizod animovaného South Parku funguje sama o sobě, nezávisle na ostatních. Nedávno se však tvůrci seriálu rozhodli, že bude mít každá série jedno nosné téma, jehož příběh se bude rozvíjet na pozadí všech epizod dané řady. Ještě před tím však existovaly vícedílné speciály, které se týkaly jednoho tématu.

Takovým speciálem je i Coon and Friends, který si střílí ze všech supehrdinských snímků, se kterými se v posledních letech skutečně „roztrhl pytel“. Cartman se stává superhrdinou Coonem, který musí sestavit celý tým dalších hrdinů, aby se postavili zlověstnému Profesoru Chaosovi. Tímto superpadouchem přitom není nikdo jiný než roztomilý Butters, který však osobnost maniakálního zloducha přijal se vší parádou.

Coon and Friends si dělá legraci ze všech aspektů superhrdinských sérií. Je tu naznačen konkurenční prostor komiksových studií DC a Marvel, všechny hrdiny v týmu nejvíce zajímá jen to, kdy dostanou vlastní sólový film a místo soubojů s padouchem vede většina superhrdinů spory se svými kolegy.

1. Návrat Společenstva prstenu do Dvou věží

Příběh poslední epizody, kterou vám dnes představíme, začíná docela nevinně. Stanův táta Randy vyšle chlapce k Buttersovým rodičům s videokazetou Pána prstenů. Chlapci ale záhy zjistí, že v obalu není fantasy film režiséra Petera Jacksona (56), ale obyčejné porno.

Než se ale diváci nadějí, tak se celá epizoda South Parku promění ve fantastickou parodii oné fantazy trilogie, a to včetně přesných převedení několika nejslavnějších scén filmů ze Středozemě do zážitků maloměstských kluků. Návrat Společenstva prstenu do Dvou věží je tak ještě lepší parodií na ucelenou sérii filmů než parodie na Star Wars, za kterými stojí tvůrci animáku Griffinovi.

Která z těchto parodií se vám líbila nejvíce? Nebo snad máte rádi jiné southparkovské parodie? Viděli byste na našem seznamu raději parodie na Mlčení jehňátek v díle Toaletní papír nebo snad 300: Bitva u Thermopyl v díle Les-Bos? Napište nám do komentářů!

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Matt Stone, Barbra Streisand, Peter Jackson, Brad Pitt, Trey Parker

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
parodie, černý humor, komediální seriály, kultovní seriály, animované seriály, seriál South Park, parodické seriály, parodie v South Parku, Matt Stone tvorba, Trey Parker seriály, politická satira, animované komediální seriály, Světová válka Z, Georg Zimmerman, parodie Pán Prstenů, vtipné seriály
TOPlist