Trey Parker

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Režisér, dabér

Věk: 50 let

Datum narození: 19.10. 1969

Místo narození: USA, Kolorado, Conifer

Výška: 185 cm

Člen skupiny: DVDA

Hodnocení Trey Parker

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Trey Parker (31)

Životopis Trey Parker Upravit životopis

Trey Parker, rodným jménem Randolph Severn Parker III, (* 19. října 1969,Denver, Colorado, USA) je americký animátor, scenárista, režisér, producent, hudebník a herec, nejvíce známý jako spoluautor televizního seriálu South Park, který vytvořil se svým kolegou a nejlepším přítelem Mattem Stonem.

Svoji kariéru zahájil v roce 1992, kdy vydal svou prvotinu Ježíš vs. Frosty. Úspěchu se však dočkal až po vydání nezávislého filmu Cannibal! The Musical. Poté vydal ještě Ježíš vs. Santa, což bylo jeho poslední dílo, které vytvořil ještě sám. Odtud začíná spolupracovat se svým kamarádem ze školy, Mattem Stonem. Spolu vytvořili animovaný televizní seriál South Park, který se vysílá již více než deset let a získal 4 ocenění Emmy.

Životopis

Mládí

Narodil se v Denveru ve státě Colorado jako syn Sharon Parkerové, pojišťovací makléřky a Randyho Parkera, geologa. I zde, ve jménech jeho rodičů a navíc i starší sestry, lze nálézt spojitost se seriálovou postavou Parkerova alter ega Stana Marshe. V Denveru i vyrůstal a navštěvoval zde Berklee College of Music, odkud později přestoupil na University of Colorado, kde se specializoval na hudbu. Nicméně, univerzitu nedokončil. A to i přesto, že mu byl nabídnut čestný titul. Ten však odmítl a řekl, že by přijmul pouze "pokud to bylo za astrofyziku."

Kariéra

V roce 1992 vznikl Ježíš vs. Frosty, kde se poprvé objevily i pozdější hvězdy seriálu South Park, čtyři kluci Stan Marsh, Kyle Broflovski, Kenny McKormick a Eric Cartman. Tento počin vznikl ještě v době jeho studií na univerzitě, kde si ho všiml výkonný manažer televizní stanice Fox, Brian Graden. Ten mu a Stoneovi po shlédnutí Cannibal! The Musical nabídl vytvořit podobnou show s názvem Time Warped, ale s podmínkou, že bude každý týden vycházet nový díl. Po dvou úvodních dílech byl však seriál zrušen.

Poptávka po jejich tvorbě však neutichla a tak vznikly dva nové nápady. Jednak pokračování Ježíš vs. Frosty, krátký film nazvaný Ježíš vs. Santa, a také show o postavě pana Hankeyho, která se později objevila přímo v South Parku. Nakonec se autoři rozhodli pro South Park a nakonec se show objevila i na obrazovkách televizního programu Comedy Central. Na konci roku 2009 měl South Park 13 sérií a v rámci smlouvy budou vznikat nové díly minimálně do roku 2011.

V roce 1997 vytvořil s Matte Stonem velice kontroverzní film Orgasmo a během vydávání druhé série South Parku si i zahráli ve filmu BASEketball. Velmi důležitým rokem pro South Park se stal rok 1999, kdy byl uveden celovečerní film South Park: Peklo na Zemi, který si svou neotřelostí a invenčním humorem okamžitě získal spoustu fanoušků. Byl dokonce nominován na Oscara.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Trey Parker (6)

5 nejhorších pokračování úspěšných animáků

22.06.2020 - Tvorba animovaných filmů je velmi náročnou záležitostí, která si často vyžaduje mnohem víc práce než tvorba hraných filmů.

TOP 5 zajímavostí o filmu Team America: Světovej policajt

20.05.2020 - Team America: Světovej policajt je nekorektní komedií, za kterou stojí tvůrci obdobně nekorektního South Parku.

5 nejdrsnějších smrtí Kennyho ze South Parku

09.03.2020 - Ačkoliv tvůrci legendárního animovaného seriálu v současnosti na pravidelné zabíjení jedné ze svých hlavních postav rezignovali, „prožil“ si Kenny za ta léta vysílání Městečka South Park své.

TOP 5 dalších animovaných seriálů pro dospělé

03.11.2019 - Forma a obsah jsou dvěma základními stavebními kameny každého příběhu.

5 sexuálních scén z animovaných filmů

21.02.2019 - Asi nikdo nebude zpochybňovat tvrzení, že je většina animovaných snímků zaměřená na dětské publikum.

5 nejlepších parodií, které se objevily v South Parku

28.08.2018 - South Park je malé městečko v americkém Coloradu, které se může „pyšnit“ spoustou podivných vyšinutých obyvatel.

Všechny články o Trey Parker (6) »
TOPlist