5 nejlepších filmů se Stevenem Seagalem

31.03.2019

Nalijme si čistého vína. Filmy, kde hlavní roli ztvárňuje Steven Seagal (66) rozhodně nejsou žádnými kinematografickými skvosty. Většinou jde o obyčejná „béčka“, která se nacházejí někde u dna této kategorie. I takové filmy si však můžete užívat. Stačí u nich vypnout mozek a naladit se na vlnu bezduché akce, pěstních soubojů a drsňáckých hlášek.

Dnes jsme si pro vás proto připravili žebříček těch nejlepších snímků, které „Lord Steven“ kdy natočil. Musíme vás ale předem varovat. Pokud čekáte intelektuální zábavu, v Seagalových filmech ji nenajdete. Pokud však chcete vidět stárnoucího pána, jak svým aikidem zkopává své nepřátele do kulaté krychle, jste tu správně.

Tento žebříček jsme sestavili podle hodnocení Seagalových filmů na tuzemském hodnotícím serveru ČSFD. V červených číslech (70 % a více) se však nachází jen jediný snímek, který jsme proto zařadili na první pozici. Ostatní Seagalovy filmové počiny dosahují nižších výsledků, ale to na jejich zábavnosti nijak neubírá. Některé totiž fungují na principu „tak špatné, až je to skvělé“.

5. Těžko ho zabít – 63 %

Třiašedesát procent si na ČSFD vysloužilo hned několik Seagalových snímků. Nakonec jsme však vedle Nica a Muže s cejchem smrti pro dnešní článek zvolili film s názvem Těžko ho zabít. V tomto filmu je Seagal detektivem Masonem Stormem, který se rozhodne skoncovat s mafií. Naneštěstí však korupce v jeho městě sahá až na nejvyšší místa, a tak se ho skupina vrahů pokusí odstranit.

V každém správném akčním filmu potřebuje váš hrdina silnou motivaci, kterou je většinou mrtvá rodina. Ani v Těžko ho zabít tomu není jinak. Při pokusu o detektivovu vraždu totiž přijde o život jeho manželka a on sám je také považován za mrtvého. Ve skutečnosti však jen stráví sedm let v kómatu.

 Když se však z umělého spánku probere, je jeho další cesta jasná. Poté, co získá zpět svou pohyblivost, se vydá po stopě vrahům své ženy, se kterými nebude mít žádné slitování.

4. Lovec policajtů – 65 %

pětašedesáti procenty sedí na čtvrté příčce Lovec policajtů z roku 2001. Seagal hraje v tomto snímku dalšího policistu, který jde za spravedlností přes mrtvoly. Svým vyšetřováním odhalí další korupci, která se týká zmizení 50 kilogramů heroinu, a jejíž stopy jasně vedou k jeho policejním kolegům.

Spojí se proto s obchodníkem s drogami a společně se vydávají vymýtit korupci, drogy a zločin z ulic Detroitu. Jejich boj proti celému policejnímu oddělení však nebude žádnou procházkou růžovým sadem. Prohnilí a podplacení poldové totiž dělají vše pro to, aby posledního čestného policajta v Detroitu a jeho dealerského společníka nadobro odstranili.

3. Nemilosrdná spravedlnost – 67 %

Akční snímek Nemilosrdná spravedlnost šel do kin už v roce 1991 a od recenzentů na ČSFD si vysloužil 67 %. Film se odehrává v Brooklynu a Seagal v něm hraje Gina Felina, jednoho z parťáků nedávno zastřeleného policisty. Ten přišel o život kvůli stále rostoucímu vlivu brooklynské mafie, která si ve městě dělá, co se jí zlíbí.

Gino se rozhodne svého přítele pomstít, ačkoliv proti nebezpečným gangsterům stojí v podstatě sám. Je ale naštěstí přeborníkem v asijských bojových uměních a navíc je i velmi přesným střelcem. S mafiánskými pohůnky tak dělá krátký proces plný pěstí, kopanců a dobře mířených střel.

2. Machete – 67 %

V roce 2010 se Robert Rodriguez rozhodl (50), že natočí akční film s názvem Machete. Ten není tradičním Seagalovským snímkem, protože v něm nehraje klaďase, který je ve většině případů bývalým policistou s násilnickými sklony, ale pořádného nefalšovaného záporáka. V příběhu filmu Seagal zavraždí manželku hlavního hrdiny Macheteho, kterého si ve snímku zahrál Dany Trejo (74).

Ten se už dříve v několika filmech po Seagalově boku objevil, vždy v nich ale hrál padoucha Seagalovým hrdinům. Tentokrát se však karta obrátila a Steven tak končí na druhém konci tažení z pomsty. Trejo ve filmu hraje bývalého elitního agenta, který musí očistit své jméno a brutálně trestá každého, kdo se mu postaví do cesty.

1. Přepadení v Pacifiku – 73 %

Jak už jsme avizovali na začátku článku, z celé Seagalovy filmografie existuje jediný snímek, který má na serveru ČSFD více než 70 procent v uživatelských hodnoceních. Tímto filmem je Přepadení v Pacifiku z roku 1992, kde si Seagal zahrál kuchaře na americké bitevní lodi. Ta se vydává na svou poslední slavnostní plavbu před tím, než bude oficiálně vyřazena z armády.

Slavnosti se však zanedlouho promění v boj o život, jelikož loď vyzbrojenou jadernými hlavicemi přepadnou teroristé, kteří se jich chtějí zmocnit. Jediný, kdo jim může jejich ďábelské plány překazit je přehlédnutý kuchtík, který byl dříve elitním vojenským specialistou. Jedině on může zastavit teroristy vedené Tommy Lee Jonesem (72).

Přepadení v Pacifiku je plné přehnaných bojových scén, brutálních zabití a zvláštního humoru, které z filmu dělají nejlepší Seagalův snímek a hodnocení 73 % je proto víc než zasloužené.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Tommy Lee Jones, Danny Trejo, Steven Seagal, Robert Rodriguez

Filmy:
Machete, Přepadení v Pacifiku, Lovec policajtů, Těžko ho zabít, Nemilosrdná spravedlnost

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Steven Seagal filmy, akční herci, bojové umění, akční filmy, hollywoodští herci, Aikido, žebříčky, filmové žebříčky, nejlepší akční filmy, Steven Seagal zajímavoti, Steven Seagal tvorba, bojové umění Aikido, legendy akčních filmů
TOPlist