5 nejlepších akčních hereček

05.04.2019

Akčních filmů s mužskými hrdiny byste na každém prstě napočítali deset. Pokud byste však hledali filmy, ve kterých se ostřílených a drsňáckých akčních rolí ujaly ženy, našli byste jich mnohem méně. Přitom krásné ženy a akční scény jsou tím, co spousta lidí ve filmech vyhledává. Je proto až ostudné, jak málo akčních filmů s ženami v hlavních rolích vzniká.

My jsme se však tuhle křivdu rozhodli alespoň částečně napravit a dnes vám proto přinášíme pětici nejlepších akčních hereček a jejich filmů. Své mužské protějšky skvěle zastupují a my jsme toho názoru, že je dokonce v lecčems překonávají. Ostatně… Posuďte sami!

5. Michelle Rodriguez

Herečku s latinskoamerickými kořeny Michelle Rodriguez (40) nemůžete mít spojenou s jinými než drsňáckými rolemi. Každá role této Texasanky, je tou nejdrsnější postavou jakéhokoliv snímku, ve kterém se objevuje. A to často hraje po boku takových velikánů akčních filmů jako je Vin Diesel (51) nebo Danny Trejo (74).

Herečku můžete znát z takových trháků jako je série Rychle a zběsile, Machete zabíjí, S.W.A.T – Jednotka rychlého nasazení nebo dvou dílů akční hororové série s názvem Resident Evil. Michelle je ve svých filmech většinou oděná do tmavého tílka, které jí nebrání v nakopávání zadnic svých protivníků.

Přesto, že se tato analogie nabízí, není Michelle v příbuzenském vztahu s kultovním režisérem akčních filmů Robertem Rodriguezem (50), ačkoliv se objevuje v celé řadě jeho snímků.

4. Mila Jovovich

Když už jsme zmínili sérii Resident Evil, byl by hřích zapomenout na ukrajinskou krásku Milu Jovovich (43). Ta se poprvé dostala do povědomí široké veřejnosti díky akčnímu sci-fi Luca Bessona (60) z roku 1997 s názvem Pátý element. Zde hrála krásnou vyšší bytost Leeloo, kterou si budete pamatovat v jejím bílém futuristickém kostýmu, který se skládá jen z několika strategicky umístěných pásů.

Kromě své krásy je Leeloo také neohroženou bojovnicí a to právě díky akrobatickému a bojovému umu ukrajinské herečky. Své nadání pro akční scény dokazuje v téměř každém svém filmu. Nejznámějšími snímky Jovovich jsou však ty ze série Resident Evil, kde hraje hlavní hrdinku Alici. Poslední dobou jí však v mnoha filmech nevídáme, což by se v roce 2019 mělo změnit.

Letos jí totiž mají vyjít hned tři filmy, což je více, než stihla za poslední dva roky dohromady. Tím největším filmovým počinem, ve kterém se má Mila letos objevit, je reboot komiksového Hellboye. Ten má jít do kin už za pár dní a my se nové verze tohoto zplozence pekel nemůžeme dočkat.

3. Angelina Jolie

Žádný seznam hereček z akčních filmů by nebyl kompletní bez Angeliny Jolie (43). Ta se jakožto dcera slavného herce Jona Voighta (80) k herectví dostala poměrně brzy. Její prvním velkým akčním filmem však bylo až 60 sekund z roku 2000, kde hrála po boku Nicolase Cage (55). Zde se však stále nejednalo o hlavní roli v akčním filmu.

Ta přišla až o rok později, a to díky snímku podle počítačové hry stejného jména Lara Croft – Tomb Raider. Lara Croft  se v roce 2003 dočkala svého pokračování s podtitulem kolébka života a v loňském roce nového rebootu, kde se ale hlavní role už nezhostila Angelina, ale Alicia Vikander (30).

Jolie se objevila ještě ve Wanted nebo filmu Cizinec, ale v poslední době se zdá, že své filmové kariéře moc nedává. Jejím poslední rolí byl dabing ve třetím díle animované Kung Fu Pandy z roku 2016.

2. Zoe Saldana

Současný stav kariéry Zoe Saldany (40) je na tom úplně opačně než filmová dráha Angeliny Jolie. Zatímco Jolie se odebírá do ústraní, Saldana se účastní větších a větších filmových trháků. Nejenže v minulosti zářila v rebootovaném Star Treku režiséra J.J. Ambramse (52), ale v současnosti je i součástí filmového univerza komiksového Marvelu.

Jakožto členka Strážců galaxie Gamora se Saldana objevila i v loňském Avengers: Infinity War, kde ji ale potkal nepěkný osud. Přesto se však má objevit i v připravovaném Endgame, jehož premiéra už prakticky klepe na dveře. Zůstává otázkou, zda se ostatním Avengerům podaří Gamoru oživit, nebo se ve filmu objeví jen v rámci nějaké vzpomínky. Gamora totiž jako jediná superhrdinka nezemřela na následky Thanosova obávaného lusknutí, ale ještě před rozplynutím jejích kolegů.

Superhrdinské filmy od Marvelu jsou plné silných ženských postav a hereček jako je Scarlett Johansson (34), Elizabeth Olsen (30) nebo Karen Gillan (31), Zoe Saldana má však s akčními rolemi větší zkušenosti než její kolegyně, a tak jsme se rozhodli pro dnešní článek vybrat jí.

1. Linda Hamilton

Koho jsme si tak asi mohli nechat na závěr dnešního článku o tvrďáckých akčních herečkách? Pokud máte pocit, že jsme už všechny známé vyčerpali, pravděpodobně zapomínáte na tu nejtvrdší akční hrdinku všech dob, jejíž první velká filmová role je zároveň její nejznámější. Zhostila se jí v roce 1984 a tento film si svým úspěchem vysloužil hned několik pokračování.

Samozřejmě máme na mysli Lindu Hamilton (62), představitelku Sarah Connor v původních snímcích o Terminátorovi. Přestože v těchto filmech Linda nehrála hlavní roli (té se zhostil jistý rakouský svalovec), byla tou nejdrsnější postavou série, a to i přesto, že měla konkurenci v zabijáckém robotovi z budoucnosti.

Přestože byla v prvním díle spíše „dámou v nesnázích“, pro události dvojky se zocelila a stala se tak neskutečným tvrďákem, kterému bychom se nebáli svěřit svůj život.

(tod)

Fandím
37 fanoušků
Nesnáším
6 antifanoušků
Celebrity:
Zoe Saldana, Angelina Jolie, Linda Hamilton, Milla Jovovich

Filmy:
Lara Croft - Tomb Raider, Resident Evil, Pátý element, Terminátor 2: Den zúčtování, Rychle a zběsile, Star Trek

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
krásné herečky, hollywoodske krásky, Sexy herečky, akční filmy, Hollywood, angelina jolie role, Angelina Jolie filmy, akční herečky, hrdinky, hrdinky z akčních filmů, postavy akčních filmů
TOPlist