Milla Jovovich

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 25 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 4 názory

Povolání: Herečka, Zpěvačka, Modelka, módní návrhářka

Věk: 48 let

Datum narození: 17.12. 1975

Místo narození: Kyjev, Ukrajina

Výška: 174 cm

Žánry: alternativní , indie , experimentální , folk , ukrajinská

Hodnocení Milla Jovovich

Přitažlivost
90% (174 hlasů) 4150.místo
Talent
85% (130 hlasů) 10545.místo
Inteligence
85% (128 hlasů) 9496.místo
Vtipnost
83% (121 hlasů) 9348.místo

Fotky Milla Jovovich (854)

Milla Jovovich nahé fotky (33)

Milla Jovovich nahá ve filmech (15)

Videoklipy Milla Jovovich (63)

Písně Milla Jovovich (207)

Všechny písně Milla Jovovich (207) »

Diskografie Milla Jovovich (4)

Životopis Milla Jovovich Upravit životopis

Milla Jovovich, plným jménem Militza Jovovich (* 17. prosince 1975, Kyjev, Ukrajina) je herečka, modelka, zpěvačka a módní návrhářka.

Její příjmení se vyslovuje [ˈjovoviʧ] tedy [jovovič], rusky Милица Йовович, srbsky Мила Јововић/Milica Jovović, občas je také nesprávně uváděna jako Milla Nataša Jovovich.

Rodina

Její otec Bogić Jovović (někdy zmiňovaný jako Bogi Jovovič) je srbský lékař, matka Galina Loginova herečka. Má nevlastního bratra z otcovy strany Marco Jovovich, a sestřenici z otcovy strany Natalii Jovovich

Dětství

Narodila se v kyjevské porodnici. Její matce lékaři předtím stanovili diagnózu neplodnosti. Do pěti let chodila tak jako každé jiné dítě do mateřské školky v hlavním městě. Již brzy na sebe především vychovatelky upozorňovala svou inteligencí, když ve třech letech recitovala ruské básníky.

Sovětské vízum Bogimu Jovovičovi vypršelo a tak se rozhodl zůstat na Západě. Galina jako tehdy oblíbená vycházející ruská filmová hvězda dostala možnost svého manžela navštívit v Londýně. Po dvou návštěvách, se na potřetí rozhodla nevrátit zpět do Sovětského svazu. Z Londýna se po pěti letech rodina odstěhovala do městečka 20 kilometrů od kalifornského Sacramenta, kde si pronajala dům.

Aby rodina ušetřila na nájmu, poslali ji rodiče na prázdniny na letní tábor. Když navázali přátelský vztah s pronajímatelem objektu, který zpočátku neměl důvěru k přistěhovalcům ze sovětského bloku, představili mu i Millu. V té době však začaly rodině docházet peníze a tak byli nuceni začít pracovat. Bogi začal pracovat jako soukromý lékař a Galina pracovala jako kuchařka a uklízečka v domácnostech.

Její matka chtěla svojí dceru vidět na filmovém plátně a tak malá byla nucena strávit celé dny na castinzích a konkurzech.

Kariéra

Podařilo se jim nakonec prosadit ji do několika malých dětských rolí v televizních filmech Two Moon Junction a The Night Train to Kathmandu. Tehdy si ji začali všímat i modelingoví agenti. V devíti letech se objevila na prvních profesionálních fotografiích. Tato malá dívka byla oblečena do konfekce, nalíčena a vyfotografována. Tehdy začala její strmá modelingová kariéra. V 11 letech se poprvé objevila na titulní stránce italského módního časopisu Lei a o několik měsíců později i na titulní stránce tehdy časopisu pro mladé dívky Seventeen. Poté se začala náhle objevovat i na titulních stránkách nejrůznějších módních časopisů, v televizních i tiskových reklamách. Její honoráře rostly až na 10 000 $ denně. Kromě modelingové kariéry se věnovala i filmům, z nichž nejznámější z té doby je Návrat do Modré laguny (Return to the Blue Lagoon), volné pokračování úspěšného romantického filmu Modrá laguna. Protože režisér měl extrémní nároky ale zákony USA určovaly maximální počet hodin odpracovaných dětmi, rodiče ji prohlásili finančně i právně nezávislou na rodině.

Ve 14 letech tak získala plnoletost. Projevily se u ní známky dospívání, začala kouřit a po skončení natáčení filmu Dazed and Confused si vzala v Las Vegas svého hereckého partnera Shawna Andrewse. Manželství však bylo záhy anulováno jejími rodiči, kteří ji dali podmínku „buďte spolu dva měsíce a když vše bude v pořádku, uspořádáme vám velkou oficiální svatbu, jak se patří“. Se Shawnem Andrewsem se však brzy rozešla.

O dva roky později odjela do Londýna, kde nahrála hudební album The Divine Comedy, které jí vyšlo v 18. letech. Její hudba kombinuje několik různých stylů včetně folku a popu. Po dokončení alba se přesunula zpátky do USA, kde koncertovala v několika městech a opět se vydala na dráhu modelky a zpěvačky.

Na konkurzu ve filmu Pátý element (The Fifth Element) uspěla až napodruhé a získala rovnou hlavní roli. Během natáčení se sblížila s filmovým režisérem Lucem Bessonem, za kterého se vdala v Las Vegas. Jejich manželství vydrželo několik let, avšak skončilo brzy po natočení jejich druhého společného filmu, Johanka z Arku (natáčel se v Česku).

V té době se stala vyhledávanou herečkou a modelkou, objevila se v exkluzivním kalendáři Pirelli. Hrála také v hollywoodských filmech Resident Evil a dostala se tak jako herečka do širokého povědomí veřejnosti.

Dle časopisu Forbes je jednou z nejlépe placených modelek na světě s ročním příjmem přes deset a půl milionu dolarů za modeling, za což vděčí i kontraktu s gigantem L'Oreal.

Od listopadu 2007 je také matkou dcery, jež dostala jméno Ever Gabo Anderson.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Milla Jovovich (18)

5 filmových hrdinů s masivním množstvím zabitých nepřátel

30.10.2023 - Filmoví hrdinové jsou většinou svých fanoušků obdivováni hlavně pro jejich chrabrost a neomylný morální kompas.

TOP 5 filmů s Brucem Willisem v hlavní roli

04.04.2022 - Zprávy se v současnosti šíří šíleným tempem a není to tak dlouho, co svět obletěla informace o ukončení herecké kariéry Bruce Willise (67).

5 filmů s nejnebezpečnějšími viry

29.03.2020 - Celým světem v současnosti zmítá pandemie koronaviru COVID-19, který si již na konci března vyžádal 25 tisíc obětí po celém světě, a nezdá se, že by nějak zpomaloval.

5 nejlepších akčních hereček

05.04.2019 - Akčních filmů s mužskými hrdiny byste na každém prstě napočítali deset.

5 nejlepších filmů podle počítačových her

17.10.2018 - Filmové adaptace počítačových her to opravdu nemají snadné.

7 nejvíc sexy filmových mimozemšťanek

11.10.2018 - Sehnat si přitažlivou herečku není v dnešní době zrovna velký kumšt.

Všechny články o Milla Jovovich (18) »
TOPlist