5 nechvalně proslulých remaků

02.04.2019

Remaky a rebooty známých a zažitých filmů a sérií jsou pro filmová studia velmi výhodnými počiny. Nemusí tolik času trávit vymýšlením nových příběhů a zápletek, a pokud navíc vlastní práva na původní filmy, ušetří i pořádný balík peněz. Právě proto se s tímto druhem filmů takzvaně „roztrhl pytel“ a filmová studia tak těží z úspěchů původních filmů.

Některé remaky ale rozhodně nejsou k zahození. Filmy jako Dannyho parťáci, Pravdivé lži nebo Úsvit mrtvých jsou skvělými počiny, které si vaši pozornost rozhodně zaslouží. Kvůli těm tu však dnes nejsme. Dnes si totiž posvítíme na remaky, které svým předlohám rozhodně nedělají dobré jméno. Následující pětice filmů za zhlédnutí bohužel nestojí.

Už v minulosti jsme vám přinesli článek o pěti remacích slavných filmů, které u diváků propadly a dnes na tuto tradici navážeme dalšími filmovými hříšníky. Je jich totiž mnohem více, než by se mohlo na první pohled zdát.

5. Zámek hrůzy

Prvním remakem dnešního seznamu je Zámek hrůzy, kterým se režisér Jan de Bont (75) pokusil aktualizovat příběhy filmu z roku 1963. Ten nesl v českém prostředí hned několik jmen a v různých filmotékách byste jej našli pod názvy Zámek hrůzy, Hrůza, ale nejčastěji jako Strašení. Strašení je ikonickým hororem, který celá řada filmových expertů včetně Martina Scorseseho (76) má za nejoblíbenější snímek z tohoto žánru.

Jeho remake si však už tak dobře nevede. Zatímco je jeho předchůdce jedním z nejlepších hororů všech dob, tak je moderní remake na opačném konci tohoto spektra. Přestože je snímek plný velkých hereckých jmen jako Liam Neeson (66), Liv Taylor (52), Catherine Zeta-Jones (49) nebo Owen Wilson (50), stal se tento snímek naprostým propadákem.

Pokud se budeme bavit čistě o kritickém úspěchu filmu, je potřeba říct, že Zámek hrůzy získal pětici nominací na ocenění. Bohužel to však všechno byly nominace na Zlaté maliny, což jsou anticeny pro nejhorší filmové počiny roku, které se udělují v podobných kategoriích jako například Oscary. Zámek hrůzy byl proto nominován v kategoriích: nejhorší film, nejhorší režisér, nejhorší herečka, nejhorší scénář a nejhorší kombinace k vidění.

4. Záhadné zmizení

V roce 1993 šel do kin americký remake o pět let mladšího francouzsko-holandského filmu, jehož český název zní Spoorlos. Americký remake, ve kterém se hlavních rolí ujali Jeff Bridges (69) a Keifer Sutherland (52) je však do češtiny překládán jako Záhadné zmizení. Bohužel, stejně všední je i příběh tohoto předělaného filmu.

Diváky nejvíce rozčílil fakt, že si americká verze neponechala konec původního snímku, kdy hrdina filmu končí pohřben za živa a padouch si vesele kráčí na svobodě. Místo toho se tvůrci remaku rozhodli pro tradiční hollywoodský konec, kdy se hrdina ze své situace dostane a padoucha zabije. Ačkoliv měl i tento snímek skvělé obsazení, které doplňovala i Sandra Bullock (54), ani jemu se nepodařilo dostát úspěchům svého předchůdce.

3. Sejměte Cartera

Následující americký film z roku 2000 je předělávkou britského akčního thrilleru z roku 1971, ve kterém si hlavní roli surového londýnského gangstera Jacka Cartera zahrál Michael Caine (86). Ten se vydává do rodného Newcastlu, aby na vlastní oči prošetřil smrt svého bratra. Jeho bratr měl údajně zemřít při autonehodě, ale Carter začíná postupně odhalovat, že spousta věcí v případu zkrátka „nesedí“.

Ze sofistikovaného Chyťte Cartera však na začátku nového tisíciletí vzniklo Sejměte Cartera, ve kterém se z charizmatického Londýňana stal… Sylvester Stallone (72). Příběh se z Londýna a Newcastlu přesouvá do Vegas a Seattlu zatímco se původní film řadí mezi Caineovy nejlepší snímky, jeho remake patří ke Stalloneovým nejhorším.

Film si získal tak špatnou reputaci, že se jej studio Warner Bros. rozhodlo ve Spojeném království ani neposlat do kin. Veškeré kouzlo originálu totiž v jeho moderní předělávce zmizelo a pokud tedy chcete vidět snímek o muži, kterého žene pomsta, pusťte si buď původního Chyťte Cartera nebo například moderního Johna Wicka. Filmu z roku 2000 se ale raději obloukem vyhněte.

2. Zombies: Den-D přichází

Přestože se to tak podle názvu nemusí zdát, tak je Zombies: Den-D přichází remakem slavného hororového filmu George A. Romera. Že žádný takový film neznáte? Za to může překlad názvu rebootu z roku 2008. V anglofonní distribuci je totiž film znám pod názvem Day of the Dead, což odpovídá původnímu Dnu mrtvých z roku 1985, který už možná znát budete.

Zombies: Den-D přichází je remakem třetího dílu Romerovy série, ale s kvalitami předělávek prvních dvou filmů nemá absolutně nic společného. Zatímco byl Snyderův (53) Úsvit mrtvých povedeným filmem, který originální film v lecčems ozvláštnil, tento paskvil z roku 2008 už jde za hranici únosnosti.

Zombíci najednou umí šplhat po stropě a v momentě, kdy se setkají s ohněm, jejich hlavy vybuchují. Když k tomu přidáte příšerný střih a podivnou zápletku, dostanete film, který si vaši pozornost rozhodně nezaslouží.

1. Rituál

Nicolas Cage (55) to opravdu nemá lehké. Nejenže si s postupem své kariéry neustále vybírá horší a horší filmy, ale nedávno se navíc zažádal o rozvod. Na tom by nebylo nic divného, pokud bychom nevěděli, že se tento svazek rozhodl zrušit pouhé čtyři dny od svatby. Ani poslední manželství mu netrvalo nijak dlouho (skončil jej po 108 dnech), ale nyní už musí sahat na nějaký rekord.

To jsme ale trochu odběhli. O Cageovi se zmiňujeme, jelikož ztvárnil hlavní roli ve filmu Rituál z roku 2006. Stejně jako v případě Zámku hrůzy získal Rituál pětici nominací na Zlaté maliny v různých kategoriích včetně nejhoršího filmu, herce, a dokonce i remaku. Film totiž přejímá příběh stejnojmenného filmu z roku 1973, ale ztrácí veškeré kouzlo originálu.

Nejenže je to překvapivě špatný film, ale dokonce se mu nedaří ani základní principy vlastního žánru, tedy strašení diváků. Raději se proto podívejte na původní snímek, ve kterém si vůdce záhadného kultu zahrál nezapomenutelný Christopher Lee.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Nicolas Cage, George A. Romero, Liam Neeson, Sylvester Stallone

Filmy:
Záhadné zmizení, Zámek hrůzy, Sejměte Cartera, Rituál, Zombies: Den-D přichází

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
zlatá malina, Nicolas Cage role, strašení, Sylvester Stallone filmy, Nicolas Cage filmy, filmové remaky, remaky, filmové propadáky, Liam Neeson filmy, nepovedené remaky, Zlaté maliny filmy, film strašení
TOPlist