5 remaků slavných filmů, které u diváků propadly

30.12.2018

Pouštět se do předělávky úspěšných a oblíbených filmů může být pořádně nebezpečné. Sice si tím, že nemusíte vymýšlet příběh, ušetříte spoustu práce a navíc „stavíte na něčem“, co mělo u diváků v minulosti úspěch, ale jakmile snímek nenatočíte podle jejich přesných představ, budou váš film až k smrti nenávidět.

Je proto otázkou, nakolik se natáčení remaků filmařům nakonec vůbec vyplatí. Vedle mnoha úspěšných jako jsou například Dannyho parťáci nebo letošní hit Zrodila se hvězda totiž existuje spousta takových filmů, které diváci naprosto odsoudili. A přesně na takové případy si v dnešním článku posvítíme.

5. Krotitelé duchů

Jen těžko byste hledali někoho, kdo nemiluje původní Krotitele duchů z roku 1984. Bill Murray (68), Dan Aykroyd (66) i Sigourney Weaver (69) ve svých rolích naprosto září a film se tak bez problému zařadil na seznam světové kinematografie, která by neměla uniknout nikomu. Když byl však oznámen remake pro rok 2016, většina fanoušků původních dvou filmů byla velmi obezřetná a ukázalo se, že z dobrého důvodu.

Přestože si fanoušci série snažili třetí díl vymodlit už od dob premiéry „dvojky“, jim způsob, jakým bojovníky s nadpřirozenými hrozbami vyobrazil režisér Paul Feig (56), zkrátka nevyhovoval. Trochu přitroublé vědátory nahradil nesympatický ženský tým, kterému se bohužel daří z každého zábavného momentu udělat neskutečnou trapnost.

Reputaci filmu se nedaří napravit ani vtipně podivínské Kate McKinnon (34), která je snad jediným kladem celého filmu. Fanoušci to dali tvůrcům také pěkně „sežrat“, jelikož se obnoveným Krotitelům nepodařilo na domácím trhu utržit ani tolik, kolik do něj studio Sony vložilo, a to o celých šestnáct milionů dolarů. Všechny naděje na vnik celé série tak remake definitivně pohřbil.

4. Věc: Počátek

Hororová Věc režiséra Johna Carpentera (70) je mnoha filmovými fanoušky dodnes považována za jeden z nejděsivějších filmů osmdesátých let. Film vypráví příběh americké výzkumné jednotky na Antarktidě, kterou začne terorizovat vetřelec z jiné planety. Ten si na sebe navíc dokáže přesvědčivě vzít podobu čehokoliv.

I snímek z roku 1982 byl vlastně remakem stejnojmenného filmu z roku 1951, ale byl příkladem toho, jak se to dělat má. To samé bohužel nejde říct o paskvilu, který šel do kin v roce 2011. S největší pravděpodobností jste o existenci této verze s názvem Věc: Počátek ani neslyšeli, a věřte nám, že je to tak dobře.

Věc: Počátek se totiž snaží převyprávět téměř identický příběh jako jeho o třicet let mladší verze, jen s tím rozdílem, že postrádá ono kouzlo, které z Carpenterova snímku udělalo nezapomenutelný filmový klenot. Z 38 milionového rozpočtu se nejnovější verzi podařilo na domácím trhu získat zpět jen 17 milionů a i v případě, že do výdělků započítáme celosvětové prodeje, se Věci: Počátku nepodařilo vyrovnat cenu produkce.

3. Psycho

Pokud vás někdy napadne natočit remake jakéhokoliv Hitchcockova filmu, máme pro vás jednu jedinou radu. Nedělejte to. Pokud si navíc vezmete za cíl jeden z jeho nejslavnějších filmů, jsou vaše šance na úspěch takřka mizivé, a to i přesto, že si do svého filmu obsadíte slavná jména jako Julianne Moore (58), Viggo Mortensen (60) nebo Vince Vaughn (48).

Přesně tyto kroky učinil režisér Gus Van Sant (66), který se v roce 1998 rozhodl přetočit Hitchcockovo slavné Psycho. Film samotný není nijak špatnou záležitostí, ale nejabsurdnější na celé situaci je fakt, že se někdo rozhodne předělat snímek, který zestárnul tak dokonale jako právě původní Psycho.

To se bohužel podepsalo i na úspěšnosti remaku, kterému se z šedesátimilionového rozpočtu podařilo celosvětově získat zpět jen 37 milionů. To je u režiséra filmů jako Dobrý Will Hunting nebo Milk opravdu zvláštní výsledek.

2. Den, kdy se zastavila Země

Ani další autor propadákového remaku není žádným režisérským ořezávátkem. Konec konců stojí za filmy jako Doctor Strange, Sinister nebo V moci ďábla. Moc dobře proto nechápeme, co se stalo s remakem slavného katastrofického filmu s názvem Den, kdy se zastavila Země.

Scott Derrickson (52) měl pro svůj snímek z roku 2008 prakticky ruku plnou trumfů. Podařilo se mu získat práva na remake úspěšné předlohy, kterou mohl opatřit moderními efekty a do hlavní role navíc obsadil Keanu Reevese (54).

Přesto se však tvůrcům filmu na další mimozemskou invazi nepodařilo přilákat dostatek diváků, a tak film v kinech také bohužel neuspěl. Přestože se na celosvětovém trhu podařilo filmu získat poměrně slušný balík peněz, vstupenky do amerických kin ani nepokryly původní náklady, což filmu přisoudilo nálepku propadáku.

1. Ben Hur

Už jsme vám vymlouvali natáčení remaků filmů Alfreda Hitchcocka, takže si asi dokážete představit naši radu pro případ jednoho z nejslavnějších filmů historie ověnčeného jedenácti Oscary. Původní Ben Hur z roku 1959 je skutečně obrovským filmem, jenž prolomil mnoho rekordů a dodnes je jedním ze tří filmů, kteří si drží tak obrovský počet zlatých sošek.

Jeho remake z roku 2016 se však žádným takovým úspěchem bohužel chlubit nemůže. Namísto toho je však držitelem několika anticen za nejhorší remake. Stačí, když se podíváte na čísla. Zatímco původnímu filmu se na domácím trhu podařilo z patnácti milionů dolarů vytěžit přes 74 (a to ještě musíte brát v potaz inflaci), remake stál sto milionů a vydělal jen něco málo přes 26.

Remake tak režiséru Timuru Bekmambetovi (57) prakticky ukončil veškeré naděje na další možnou kariéru v hollywoodském světě červených koberců, a teď tak musí točit jen zpátky v Rusku.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Paul Feig, Bill Murray, Alfred Hitchcock, Julianne Moore, Keanu Reeves, John Carpenter, Sigourney Weaver

Filmy:
Ben Hur, Krotitelé duchů, Den, kdy se zastavila Země, Věc: Počátek, Den

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nejhorší filmy, Hollywood, remaky slavných filmů, remaky, propadáky, filmové propadáky, neúspěšné filmy, Krotitelé duchů remake, Věc remake
TOPlist