5 hvězd, o kterých jste netušili, že si „střihly“ camea v sitcomech

27.09.2018

Nejprve by bylo asi vhodné připomenout si, co to přesně ono „cameo“ vlastně je. Cameo označuje krátké vystupování (takzvaný „štěk“) známé osobnosti v nějakém filmu či televizním pořadu. Nejčastěji jde o režiséra či tvůrce původního projektu, ale v podstatě může jít o jakoukoliv slavnou osobnost.

Takovým příkladem za všechny jsou všechny současné komiksové filmy od Marvelu. Každý z nich totiž do svého příběhu vkládá scénu se Stanem Lee (95), jedním z prvních tvůrců komiksů této společnosti.

My si ale v dnešním článku posvítíme na seriály, konkrétně na sitcomy. Ty jsou totiž plné takových mini rolí celebrit, které vám mohly velmi snadno uniknout. Často jsou v těchto seriálech tak krátce, že než se rozkoukáte, tak jsou pryč. Naštěstí je tu však Showbiz, který vám dnes přináší pětici hvězd, jejichž camea jste mohli v sitcomech snadno přehlédnout.

5. Katy Perry – Jak jsem poznal vaši matku

První sitcomové cameo, které vám dnes představíme se týká oblíbeného seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Ten sleduje pětici newyorských přátel, kteří se snaží prokousat se k dospělosti. Tedy všichni až na Barneyho, který je se svým životem plným drahého alkoholu a krásných žen naprosto spokojený.

Jeden z jeho ženských úlovků byl však v patnácté epizodě šesté série pro fanoušky seriálu naprostým šokem. Zde si totiž jednu z jednodušších krasavic, které se stávají Barneyho trofejemi, zahrála slavná zpěvačka Katy Perry (33).

Ta si v epizodě s názvem Ale zlato… zahrála neskutečně důvěřivou slečnu, které ale později nikdo nemůže přijít na jméno. Ted, který celý příběh vypráví svým dětem ji tak celou dobu nazývá jednoduše „Zlato“, protože cokoliv, co udělá nebo řekne, je hodné zvolání: „Ale zlato…“

Zpěvaččin výkon v seriálu byl tak povedený, že si za něj vysloužila cenu People’s Choice za nejlepší hostující výkon v televizním seriálu.

4. Ariana Grande – Griffinovi

Katy Perry však není jedinou zpěvačkou, která se na krátko objevila v seriálu. I když v případě Ariany Grande (25) se v animovaném seriálu Griffinovi objevil pouze její hlas.

Griffinovi jsou svými hostujícími herci poměrně proslulí. Různé celebrity v tomto seriálu totiž většinou hrají pološílené verze sebe sama. Například Adam West hrál v seriálu stejnojmenného potrhlého starostu městečka, ve kterém Peter Griffin se svou rodinou žije. Ariana Grande však dostala úplně jiné cameo.

Zpěvačka, kterou proslavily hity jako Dangerous Woman nebo Side to Side, se v seriálu skutečně jen mihla. V titulcích je uvedena jako italská dcera a v seriálu jí scénáristé přidělili jedinou větu. Grande se v Griffinových objeví jako součást jednoho z komických skečů, kterých je seriál plný. Když se totiž Stewie a Brian baví o svých nových italských sousedech, je slyšet zpěvaččin hlas, jak žádá svého seriálového otce o peníze na oběd.

3. Jennifer Lawrence – Můj přítel Monk

Seriál Můj přítel Monk není úplně tradičním sitcomem. Spíše jde o kriminální seriál s komediálními prvky. Jeho cameo, které vám však dnes chceme představit, je tak nečekané, že jsme tento seriál zkrátka museli na dnešní seznam zařadit.

Tony Shalhoub (64) hraje podivínského detektiva Monka, který trpí různými psychologickými poruchami. Ty ho připravily o jeho místo policejního detektiva oddělení vražd v San Franciscu. Monk trpí obsedantně kompulzivní poruchou, bojí se bakterií, má hrůzu z davů a rušných ulic, má odpor k mléku a mnoha dalším věcem.

Právě v tomto seriálu se objevila jedna z nejlépe placených hereček současnosti – Jennifer Lawrence (28). V epizodě z roku 2006 si zahrála školního sportovního maskota a jediné, co kromě ohlášení skóre basketbalového zápasu řekne, je to, že je unavená. V té době však byla tato slavná herečka ještě poměrně neznámá a na svou první velkou filmovou roli si musela ještě dva roky počkat.

2. Elon Musk – Teorie velkého třesku

Teorie velkého třesku je úspěšným sitcomem, který se točí okolo partičky asociálních vědců a jejich krásné sousedky Penny. Úspěch seriálu zajistil za dvanáct let své existence jeho tvůrcům neuvěřitelná camea z herecké i vědecké branže. V Teorii velkého třesku se proto objevili nejen popkulturní ikony jako Leonard Nimoy či James Earl Jones (87), ale také celebrity z vědeckých kruhů.

V seriálu se proto objevil například Bill Nye (62), Neil deGrasse Tyson (59) nebo dokonce i nedávno zesnulý Stephen Hawking. Kratičkou roli v seriálu získal i vizionářský miliardář Elon Musk (47), který stojí za automobilkou Tesla či za vesmírným programem SpaceX.

Musk v epizodě s názvem Vystřídání partnerských rolí hraje sám sebe, což pro fanoušky seriálu nebylo žádným překvapením. Tak totiž fungují všechna camea seriálu. Co už ale diváky překvapilo, bylo místo, kde se Musk objevil. Nebyl totiž v laboratoři či na žádném vědeckém sjezdu, ale v dobrovolnické kuchyni na Den díkuvzdání. 

1. Brad Pitt – Přátelé

Dobrá, uznáváme, že Brada Pitta (54) jste v Přátelích mohli přehlédnout jen těžko. Kolem jeho postavy se totiž točila celá osmá epizoda deváté série. Vzhledem k tomu, že se však objevil jen a pouze v ní, rozhodli jsme se, že do dnešního článku zařadíme i Pittovo cameo.

Pitt si svou roli Willa Colberta, středoškolského kamaráda Rosse, v Přátelích střihnul ještě v době, kdy byl stále ženatý s Jennifer Aniston (49), která v seriálu hraje Rachel. To dělá celou epizodu ještě vtipnější, jelikož Will Rachel naprosto nesnáší.

Během epizody s názvem Pomluvy navíc vyjde najevo, že během jejich středoškolských let Will s Rosem (a jedním výměnným studentem z Thajska) založili klub s názvem „Nenávidím Rachel Greenovou“, prostřednictvím kterého o Rachel mezi jejími spolužáky rozšířili nepěknou pomluvu. To Rachel samozřejmě rozzuří, ale Willa se zase dotkne, když zjistí, že Ross s Rachel chodil a momentálně s ní čeká dítě.

Vcelku jde o jednu z nejlepších epizod osmé série a troufáme si i tvrdit, že i o jednu z nejlepších epizod celého seriálu.

(tod)

Fandím
30 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Katy Perry, Brad Pitt, Ariana Grande, Jennifer Lawrence

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké zpěvačky, hollywoodské hvězdy, herecké hvězdy, komediální seriály, americké komedie, americké sitcomy, sitcomy, Jennifer Lawrence role, Cameo, Katy Perry herečka, Elon Musk, Elon Musk Teorie velkého třesku, Přátelé seriál, Brad Pitt Přátelé, Jennifer Lawrence v seriálu
TOPlist