5 hraných seriálů, které čeká animovaná verze

20.10.2023

Současný filmový a televizní svět je plný remaků, rebootů, spin-offů a dalších pokračování úspěšných projektů. Vytvořit dnes originální příběh se zdá být nadlidským úkolem, a tvůrci tak často využívají postav a příběhů, které už někdo vytvořil a které si diváci zamilovali. Ne vždy tomu je ale na škodu, což možná dokáže i dnešní článek.

Dnes vám totiž představíme pětici oblíbených hraných seriálů, které se v příštích měsících a letech dočkají animovaného zpracování. Některé z nich jsou relativní novinkou, ale naprostá většina předloh těchto počinů je televizní klasikou, která se na obrazovkách objevila už v minulém století. Možná právě přišel čas na to, aby se oblíbené postavy ukázaly v novém kabátku a získaly si tak mladé publikum.

Frasier

První seriál dnešního článku se k televizním divákům dostal poprvé před třiceti lety. Jeho hlavním hrdinou je psycholog Frasier Crane, kterého v seriálu nezapomenutelně ztvárnil Kelsey Grammer (68). Frasier se pokusu o obnovení už v minulosti dočkal, ale rozhodně nešlo o návrat, který by fanoušci vítali s velkými fanfárami.

Animovaná verze seriálu ale může mít úplně jiný příběh. Psychologa ze Seattlu do kreslené formy převádí na 100 různých kreslířů a animátorů a celý projekt vede Jacob Reed, který se proslavil jako scénárista několika zábavních pořadů včetně talkshow Jimmyho Kimmela (55).

Bewitched

Ačkoliv se u nás seriál Bewitched takové fanouškovské podpory nedočkal, ve Spojených státech jde o opravdový fenomén. Sitcom se tam vysílal v šedesátých letech a vyprávěl příběhy krásné čarodějky Samanthy v podání Elizabeth Montgomery, která se zamiluje do nic netušícího muže, se kterým zažívá různá dobrodružství, za kterými většinou stojí magická rodina.

Nový animák už se nebude soustředit na manželské soužití Samanthy a Darrina, ale bude vyprávět příběhy jejich třináctileté dcery, která musí zvládat kombinovat obyčejný život dospívající dívky se světem plným kouzel. Podle scénáristů bude nový projekt připomínat mix mezi Hannah Montana a Harry Potterem a fanoušci očekávají něco mezi Sabrinou, mladou čarodějnicí a Buffy, přemožitelkou upírů.

Nový animovaný projekt není ani zdaleka prvním rebootem nebo spin-offem úspěšného šedesátkového sitcomu. Českým divákům bude nejspíš nejbližší filmový remake z roku 2005 s názvem Moje krásná čarodějka, ve kterém se hlavní role ujala Nicole Kidman (56).

Zaklínač

Zaklínač původně začínal jako série povídek, ale od svého „početí“ se dočkal dvou seriálů, tří hlavních videoher, nespočtu komiksů a řady různých spin-offů a zpracování. Ani chystaný animák nebude pro svět Andrzeje Sapkowského (75) žádnou novinkou, jelikož jsme se v roce 2021 dočkali senzačního filmu s názvem Zaklínač: Vlčí sen.

Nyní se ale chystá nové „anime“, s názvem The Witcher: Sirens of the Deep, kde hlavním hrdinou nebude ani Geralt, ani Vesemir, ale trubadúrka a přítelkyně Marigolda – Essi Daven. Příběh bude nejspíš vycházet z povídky s názvem Trochu se obětovat, kterou najdete v druhé Sapkowského knize s názvem Meč osudu.

Příběh povídky se v mnohém podobá (stejně jako většina příběhů ze světa Zaklínače) tradiční pohádce, tentokrát Malé mořské víle. Geralt v něm řeší nejen zmizení lovců perel, ale i komplikovaný vztah knížete s jednou z mořských panen.

Doctor Who

Říká se, že nejoddanější sci-fi fanoušky mají vysokorozpočtové série jako Star Wars nebo Star Trek. Často se ale při těchto debatách zapomíná na fanoušky Doctora Who, který se divákům BBC poprvé představil ve svém pořadu v roce 1963, o tři roky dříve než Star Trek a o čtrnáct let dřív než první díl Star Wars.

Hlavního hrdinu seriálu, časoprostorového cestovatele se smyslem pro spravedlnost si v minulosti zahrálo už čtrnáct různých herců včetně Davida Tennanta (52), Christophera Ecclestona (59) nebo Petera Capaldiho (65) a letos se „sonického šroubováku“ chopí Ncuti Gatwa (31). Letos se s Doctorem Who budou dít velké věci kvůli jeho šedesátiletému výročí, a jednou z nich je i animované zpracování jedné ze „ztracených epizod“.

BBC totiž rutinně odstraňovala archivní pořady z let 1967 a 1978 a za oběť padlo i několik řad Doctora Who. K výročí 60 let seriálu tak BBC obnoví jednu z těchto ztracených epizod animovanou formou. Diváci se tak po několika letech dočkají Podvodní hrozby s Patrickem Troughtonem v roli druhého Doktora.

Ženatý se závazky

Na konec dnešního článku jsme si nechali seriál z konce osmdesátých let, který se ale v Česku dočkal obrovské divácké podpory. Dodnes můžete reprízy Ženatého se závazky tu a tam na nějaké televizní stanici chytit. Premisa seriálu je jednoduchá – ukazovat divákům absurdní příběhy dysfunkční rodiny Ala Bundy v podání Eda O’Neilla (77).

Do animovaného rebootu se kromě „hlavy rodiny“ vrátí i další členové Bundovic klanu – Katey Sagal (69), David Faustino (49) i Christina Applegate (51) a půjde tak o plnohodnotný reboot. Na humor, na který Ženatý se závazky dříve ve velké míře spoléhal, je však dnešní společnost extrémně citlivá, tak bude velmi zajímavé sledovat, jak si s tím scénáristé poradí. Nezbývá než doufat v citlivý, ale neméně vtipný návrat ke kořenům.

(tod)

Fandím
8 fanoušků
Nesnáším
2 antifanoušci
Celebrity:
David Tennant, Kelsey Grammer, Nicole Kidman, Ed O'Neill

Filmy:
Ženatý se závazky, Frasier, Doctor Who, Zaklínač

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké sitcomy, animované filmy, kultovní seriály, animé, animované seriály, reboot, Zaklínač, ženatý se závazky
TOPlist