5 hollywoodských dvojic, které spolu rády pracují

15.03.2022

Hollywood je sice plný slavných herců, ale přesto se stává, že se ve filmech setkáváme pořád s tou stejnou „sebrankou“. Jakmile se totiž někdo proslaví, filmová studia se o něj mohou přetrhnout. Stačí natočit jeden úspěšný film a můžete si být jistí, že vám na stole přistane hned několik nabídek více či méně kvalitních filmů.

Možná jste si všimli ještě jednoho fenoménu. Často se totiž stává, že se nějakým filmem proslaví dvojice herců, a ti se pak společně objevují i v dalších filmových projektech. Přesně na takové dvojičky se podíváme v dnešním článku, kde vám představíme pět párů hollywoodských herců, kteří spolu často a rádi spolupracují.

Adam Sandler a Drew Barrymore

První dvojicí dnešního seznamu se vrátíme těsně za přelom tisíciletí, a to konkrétně do roku 1998. Tehdy se totiž na jednom plátně poprvé společně objevili Adam Sandler (55) a Drew Barrymore (47). Jejich společná romantická komedie s názvem Píseň pro nevěstu se stala okamžitým hitem, a ze Sandlera a Barrymore se tak stalo ikonické filmové duo.

Jen o šest let později se jako dvojice zamilovaných objevili v překvapivě povedeném snímku s názvem 50x a stále poprvé, což jeden z nejlepších filmů obou těchto etablovaných hollywoodských matadorů. Prozatím naposledy si spolu zahráli ve filmu Dovolená za trest, kde úspěšně dokázali, že jejich vzájemná „chemie“ nevyprchala ani po šestnácti letech.

Chris Evans a Scarlett Johansson

Zatímco první pár dnešního seznamu se mohl chlubit jen trojicí společných filmů, Chris Evans (40) a Scarlett Johansson (37) se bok po boku na stříbrných plátnech objevili hned desetkrát, a letos je čeká dokonce jedenáctý společný počin. Oba tyhle herce proslavily komiksové snímky Marvelu, jelikož v nich Evans hraje superhrdinu, který si nechává říkat Captain America a Johansson je bývalou špionkou s krycím jménem Black Widow.

Poprvé se však na natáčení setkali ještě mnohem dřív, než někdo vůbec tušil, že se ze superhrdinských filmů stane takový fenomén. V roce 2004 se společně účastnili natáčení komedie s názvem Perfektní skóre a před premiérou prvního Iron Mana, který superhrdinské šílenství odstartoval, stihli ještě Holku na hlídání.

Letos má do kin jít remake muzikálové sci-fi komedie s prvky hororu s názvem Malý krámek hrůz, ve kterém se Evans i Johansson opět setkají, tentokrát však bez svých superhrdinských kostýmů.

Owen Wilson a Ben Stiller

Další dvojice je živoucím důkazem toho, že herecké „parťáctví“ nemusí vždy fungovat pouze mezi herci opačného pohlaví. Owen Wilson (53) se v minulosti účastnil natáčení tří filmů s Jackie Chanem (67), ale v Hollywoodu má ještě jednoho stálejšího hereckého kámoše.

Po boku Bena Stillera (56) se Wilson objevil v neuvěřitelných dvanácti filmech. Občas šlo sice jen o malé herecké štěky, ale většina těchto filmů stojí na jejich blízké spolupráci. Jejich první společné vystoupení proběhlo už v roce 1996, kdy získali oba vedlejší roli ve filmu Cable Guy s Jimem Carreym (60) v hlavní roli vyšinutého montéra.

Od té doby se jejich kariérní dráhy spojily a z jejich spolupráce vzešla například Noc v muzeu, Fotr je lotr, Starsky & Hutch nebo Zoolander a jeho druhé pokračování. Právě druhý Zoolander z roku 2016 je jejich prozatím posledním společným filmem. Tomu se v kinech ale moc nedařilo, a tak není jasné, kdy se Wilson a Stiller do nějakého společného snímku zase pustí.

Ben Affleck a Matt Damon

I v předposledním bodě dnešního seznamu se budeme držet dvojice kamarádů, kteří se navzájem podporují v každé situaci. Jejich vzájemné přátelství je v Hollywoodu tak proslulé, že se často stává terčem vtípků ze strany moderátorů různých talkshow. Řeč je samozřejmě o Benu Affleckovi (49) a Mattu Damonovi (51).

Ti se spolu na jednom plátně poprvé objevili už v roce 1989 díky sportovnímu filmu Hřiště snů. Od té doby různými způsoby spolupracovali na dvanácti filmech a jejich posledním byl teprve loňský Poslední souboj, který je na tuzemském serveru ČSFD ohodnocen jako jejich druhý nejlepší snímek hned po Dobrém Willu Huntingovi.

Johnny Depp a Helena Bonham Carter

Na konec jsme si nechali herce a herečku, které spojila osoba režiséra Tima Burtona (63). Ten totiž proslul nejen svým unikátním vizuálním stylem, podle kterého jeho filmy bezpečně poznáte hned na první pohled, ale i souborem několika oblíbených herců, které využívá v každém svém filmu.

Z těchto herců nejvíce vyčnívá Johnny Depp (58) a Burtonova bývalá partnerka Helena Bonham Carter (55). Ti se bok po boku objevili v celkem sedmi filmech včetně jednoho animáku. Právě Mrtvá nevěsta Tima Burtona je jejich nejlepším počinem, který si od uživatelů ČSFD odnesl úctyhodných 84 %.

Burton měl na svědomí pět ze sedmi společných filmů tohoto hollywoodského páru a zbylými dvěma byl Osamělý jezdec a druhý díl Alenky v říši divů.

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Scarlett Johansson, Matt Damon, Adam Sandler, Ben Stiller

Filmy:
Zoolander, 50x a stále poprvé, Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
slavní herci, Hollywood, zajímavosti ze světa filmu, hollywoodské dvojice
TOPlist