5 hereček, které si vzaly následníky trůnu

01.06.2018

Královská svatba prince Harryho a americké herečky Meghan Markle (36) je bezpochyby jednou z největších televizních událostí letošního roku. Co se týče sledovanosti, jen těžko tento sňatek něco předčí. Doslova miliony diváků po celém světě pozorně sledovaly a hltaly každý detail tohoto propracovaného vysílání. Moc často se totiž nestává, že by si členové královských rodin brali celebrity. Nebo snad ano?

Budete se divit, kolik hereček se do různých královských rodin přiženilo. My vám nyní v souvislosti s poslední královskou svatbou přinášíme seznam pěti hvězd, které si vzaly následníky královských rodin.

5. Olivia Wilde a Tao Ruspoli

Olivia Wilde (34) se proslavila jako ctižádostivá „Třináctka“ z oblíbeného seriálu z nemocničního prostředí jménem Dr. House. Wilde se poprvé provdala už v pouhých devatenácti letech, ale nebylo to za leckoho. Jejím manželem se totiž stal Tao Ruspoli, proslulý režisér, fotograf a hudebník v jedné osobě.

To však nejsou všechny atributy, které Ruspolimu patří. Je totiž zároveň synem Price Alessandra Ruspoliho, takže se sňatkem s ním z Olivie Wilde stala jednou z italských princezen. Jejich vztah a se však po osmi letech rozpadl a v roce 2011 se proto tento slavný pár rozvedl.

V současnosti Wilde žije se svým snoubencem – Jasonem Sudeikisem (42) – se kterým má Wilde dvě děti. Pár je navíc už od roku 2013 zasnouben a svatba proto už dost důrazně klepe na dveře.

4. Rita Hayworth a princ Aly Khan

Pro tuhle položku na našem seznamu se musíme poměrně hodně vrátit do minulosti. Chceme vám totiž připomenout o svatbu Rity Haworth a prince Aly Khana. Khan byl nejen úspěšný žokejem, ale především jedním z pakistánských princů.

Khan však nebyl prvním, ale ani posledním manželem, kterého si tato americká diva „nabrnkla“. Ve skutečnosti byl třetím z pěti manželů, které za svůj život Rita Hayworth měla. Pouze s ním a s proslulým Orsonem Wellsem však měla tato herečka děti.

Přesto však tento sňatek neměl dlouhého trvání a za hlavní příčinu rozpadu tohoto vztahu se považuje rozdílné náboženství obou manželů. Khan chtěl totiž jejich dceru vychovávat jako Muslimku, za což Hayworth dokonce nabídl celý milion dolarů, což byl kolem roku 1950 skutečně velký balík peněz.

Khan měl navíc Hayworth údajně podvádět s další hollywoodskou herečkou, kterou byla Joan Fontaine. Hayworth nakonec Pákistánu tajně uprchla zpátky do Kalifornie, odkud zažádala o rozvod z důvodu psychologické šikany ze strany svého manžela.

3. Jamie Lee Curtis a Christopher Guest

Možná vás to překvapí, ale dokonce i hvězdy hororových filmů se mohou provdat do královské rodiny. Nevěříte? Stačí si vzít za příklad americkou herečku Jamie Lee Curtis (59), která zářila v takových hororových klasikách jako je Halloween, Mlha nebo Terror Train.

Pokud vám je hororový žánr cizí, možná ji budete znát z akčního filmu Pravdivé lži, kde si zahrála manželku Arnolda Schwarzeneggera (70). Ve skutečnosti má však už téměř 35 let za manžela diametrálně odlišného gentlemana, kterým je Christopher Guest (70).

Ten je anglo-americkým spisovatelem, skladatelem, hercem, režisérem a scénáristou. Do dnešního článku jsme ho však zařadili především proto, že je také pátým baronem Haden-Guest, který se veřejně zasazuje o to, aby byla Sněmovna lordů přetvořena v demokraticky volenou část britského správního systému.

2. Sophie Winkleman a Frederick Windsor

Sophie Winkleman (37) pro českého diváka pravděpodobně úplně známým jménem není, ale v Británii a Spojených státech se díky své herecké kariéře těší poměrně velké oblibě. Můžete ji znát například se seriálů Trust, Milo a Murphyho zákon, ale epizodní role sehrála i v pořadech Dva a půl chlapa či v obnoveném Červeném trpaslíkovi.

Možná vám ale bude známější její oficiální jméno, kterým je Lady z Windsoru. V roce 2009 si totiž vzala Freddieho Windsora (39), jediného syna prince Michaela z Kentu (75). Freddie je nyní na 47. místě v dědičnosti trůnu, a tak není velká pravděpodobnost, že by Sophie usedla na královský trůn, ale stát se může ledacos.

Sophie v roce 2017 utrpěla velmi ošklivou autonehodu, během které jí dokonce hrozila i smrt. Za své uzdravení je údajně nejvíce vděčná svému nevlastnímu strýci, kterým není nikdo jiný než princ Charles. Na rozdíl od Meghan a další dámy na našem seznamu se Sophie však nemusela své herecké kariéry vzdát a tak nadále může působit ve filmovém průmyslu.

1. Grace Kelly a Princ Rainier III.

Poslední svatba na našem seznamu je snad tím nejznámějším spojením hollywoodské herečky a člena královské rodiny, a to přes to, že nastala už před více než šedesáti lety. Mluvíme samozřejmě o svazku Grace Kelly a monackého prince Rainiera III.

Její knížecí Jasnost kněžna monacká, byla před svou oficiální proměnu v monackou kněžnu neoficiální princeznou Hollywoodu, která hrála v mnoha veleúspěšných snímcích zlatého věku filmového průmyslu. Za zmínku stojí například filmy V pravé poledne, Okno do dvora či The Swan.

S Rainierem se Grace seznámila na filmovém festivalu v Cannes a do monackého prince se okamžitě zamilovala. A to i přesto, že v té době měla za partnera francouzského herce Jeana-Pierra Aumonta. Herecká kariéra kněžny Grace však musela nabitím jejího titulu skončit stejným způsobem jako kariéra Meghan Markle. Lásce se holt musí některé věci obětovat.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Grace Kelly, Rita Hayworth, Olivia Wilde, Sophie Winkleman, Jamie Lee Curtis

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké hvězdy, americké herečky, zahraniční herečky, Sexy herečky, svatby celebrit, pohádkové svatby, svatby osobností, svatby hereček, vdané herečky, následníci trůnu, Tao Ruspoli, Tao Ruspoli žena, Aly Khan, Christopher Guest, Christopher Guest žena, Christopher Guest manželka, Frederick Windsor
TOPlist