5 herců, kteří litují svých rolí v komiksových filmech od DC

27.04.2018

Občas se zkrátka s výběrem role netrefíte. V dnešní době úspěšnosti komiksových snímků je hraní v jednom z nich prakticky zárukou úspěchu. Vždy tomu tak ale nebylo a komiksové filmy byly brány jako velký risk. Pokud se film stal propadákem, často s sebou ke dnu stáhnul i své herce. Někteří z nich se z tohoto neúspěchu přeci jen oklepali, ale jiní mají kvůli nepovedeným filmům se superhrdiny nadosmrti pošramocenou kariéru.

Showbiz vám nyní přináší seznam pěti hollywoodských herců, kteří svých rolí ve filmech od komiksového studia DC v současnosti litují.

5. Halle Berry – Catwoman

Halle Berry
Zdroj: Reprofoto

Akční / Fantasy

USA / Austrálie, 2004, 100 min

Režie: Jean-Christophe Pitof

Scénář: Michael Ferris, John D. Brancato, John Rogers

Hrají: Halle Berry, Benjamin Bratt, Sharon Stone

Catwoman byl film, který na dlouhou dobu pohřbil naděje na jakýkoliv kvalitní komiksový film se silnou superhrdinkou. Halle Berry (51) v roce 2002 získala Oscara za hlavní herečku ve filmu Ples příšer. Jen o dva roky později však natočila film Catwoman, který byl příšerou sám o sobě.

Tristní efekty střídalo pochybné herectví a ubohá zápletka, která se původních komiksů držela jen okrajově. Film dopadl tak příšerně, že obdržel několik nominací na Zlatou malinu (ocenění za nejhorší film roku, pozn. red.). Berry samotná si domů odnesla anticenu za nejhorší herečku roku 2004.

Celou situaci však vzala s humorem, protože při předávání Zlatých malin ironicky děkovala studiu Warner Brothers, které ji do filmu o kočičí ženě obsadilo. Trend natáčení propadáků po získání Oscara však není mezi hollywoodskými herečkami ničím neobvyklým. Stačí se podívat na kariéry Natalie Portman (36), Kate Winslet (42) nebo Jennifer Lawrence (27).

4. Josh Brolin – Jonah Hex

Akční / Thriller / Western / Fantasy

USA, 2010, 81 min

Režie: Jimmy Hayward

Scénář: Mark Neveldine, Brian Taylor

Hrají: Josh Brolin, John Malkovich, Megan Fox

Josh Brolin (50) má s komiksovými filmy poměrně bohaté zkušenosti. V současnosti ztvárňuje největšího padoucha v Galaxii, kterého Marvel Studios má. Hraje totiž téměř všemocného Thanose, který právě trápí Avengery v kinech ve filmu Avengers: Infinity War. Dříve ztvárnil například i mladého Agenta K ve třetím díle Mužů v černém a v květnu půjde do kin druhý díl Deadpoola, ve kterém je Brolin superhrdina Cable.

Roli, které však lituje, ztvárnil v roce 2010. Hrál totiž komiksového Jonaha Hexe ve stejnojmenném snímku. Jonah Hex je lovec odměn z Divokého západu s charakteristickou jizvou přes obličej, který bojuje s různými nadpřirozenými superpadouchy za pomoci svého věrného „šestiraňáku“. Hex je jedním z těch obskurnějších hrdinů studia DC a tvorba jeho vlastního filmu byl risk, který se studiu nakonec nevyplatil.

Už během produkce filmu kritizoval Brolin jeho propagaci a v současnosti využívá každé příležitosti, aby si mohl na film zanadávat. O chabé kvalitě filmu svědčí i fakt, že v půlce natáčení od filmu odešel jeho režisér a velká část scén tak musela být přetočena znovu. Brolin sám prohlásil, že drama, které probíhalo „za oponou“ bylo mnohem zajímavější než to, co se dostalo na plátna kin.

3. Ryan Reynolds – Green Lantern

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2011, 109 min

Režie: Martin Campbell

Předloha: John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)

Scénář: Greg Berlanti, Michael Green, Marc Guggenheim, a další…

Hrají: Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Sarsgaard

Nebojte, nemluvíme o jeho ztvárnění Deadpoola (a o první verzi z filmu Wolverine: Origins se zkrátka nemluví). Moc dobře víme, že Reynolds (41) tohohle komiksového antihrdinu doslova miluje. Právě on se zasloužil o to, aby Wade Wilson alias Deadpool získal vlastní snímek, který se letos v květnu dočká svého prvního pokračování. Jeho láska k ukecanému žoldákovi se superschopnostmi jde vypozorovat i v tom, že z natáčení prvního dílu ukradl Deadpoolův kostým. Pokud vás zajímá jaké další rekvizity si herci ze svých filmů „odnesli“, neváhejte mrknout na náš článek.

To, čeho Reynolds skutečně lituje, se odehrálo ještě před tím, než se stal hvězdou studia Marvel. V roce 2011 totiž hrál superhrdinu z dílny studia DC s krycím jménem Green Lantern. Tento hrdina čerpá svou sílu z magického prstenu, který ho nechává vytvořit cokoliv, co si přeje, a jediným limitem je jeho představivost. Tenhle zajímavý koncept vysloužil Green Lanternovi stálé místo v superhrdinském týmu Justice League.

Bohužel ale Lanternovi nezaručil kvality jeho vlastního filmu. Ten mezi fanoušky superhrdiny propadl a širokou veřejnost také nijak neuchvátil. Na ČSFD má v současnosti nuzných 58 procent. Podivné počítačové efekty a rozhodnutí, že se téměř celý film bude natáčet na zeleném plátně, si také moc příznivců nezískaly. I sám Reynolds si ze své DC role často „střílí“. Několik narážek na film z roku 2011 se objevilo i v prvním Deadpoolovi.

2. Margot Robbie – Sebevražedný oddíl

Margot Robbie
Zdroj: Youtube

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 123 min

Režie: David Ayer

Scénář: David Ayer

Hrají: Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie

Sebevražedný oddíl je nejnovějším filmem na našem seznamu a zároveň i tím nejrozporuplnějším. Mezi jeho diváky naleznete ty, kteří film o skupině superpadouchů zbožňují, ale i ty, kteří ho považují za odpad. Vztah mezi Jokerem a Harley Quinn byl ale jednou z částí, u které se většina fanoušků i kritiků shodla, že byla dobře zpracovaná.

Přesto však představitelka Jokerovy vyvolené, Margot Robbie (27), své role ve filmu lituje. Ne snad proto, že by se svým vystoupením či celkovým přijetím filmu nebyla spokojená. Důvodem, proč si přeje, aby se projektu nikdy nezúčastnila, je přílišná sláva, kterou hraním v komiksovém filmu získala.

Prý totiž vůbec nebyla připravená na to, že by se mohla prakticky přes noc stát takhle světoznámou celebritou. Možná vám přijde zvláštní, že si může někdo na něco takového stěžovat, ale Robbie, to má v současnosti skutečně velmi těžké. Sama se přiznala, že kromě neustálého zájmu paparazzi, dostává denně do své schránky různé dopisy, ve kterých jí dokonce vyhrožují i smrtí. Robbie má proto kolem sebe neustále placenou ochranku, která ji doprovází, kamkoliv jde.

1. George Clooney – Batman a Robin

George Clooney
Zdroj: Youtube

Akční / Krimi / Fantasy

USA / Velká Británie, 1997, 125 min

Režie: Joel Schumacher

Scénář: Akiva Goldsman

Hrají: Arnold Schwarzenegger, George Clooney, Chris O'Donnell

A to nejlepší, tedy vlastně nejhorší na konec. Batman a Robin je zkrátka nepovedeným filmem, plným trapných pokusů o humor, špatně skryté reklamy a otřesných hereckých výkonů. Snímek nezachránil ani charizmatický George Clooney (56), který byl obsazen do role jednoho z nejznámějších superhrdinů ze studia DC.

Právě on se totiž v Batmanovi a Robinovi stal Brucem Waynem, milionářem, který po nocích bojuje se zločinem v ulicích ponurého města Gotham. Odborní recenzenti i fanoušci komiksů film režiséra Joela Schumachera (78) rozcupovali na kusy a trvalo dlouhou dobu, než se maskovanému superhrdinovi podařilo vůbec získat svou dobrou reputaci zpět. Zachránil ho až Christopher Nolan (47) se svou úspěšnou trilogií o Temném rytíři.

Ač filmem pohrdají téměř všichni, nejvíce ho lituje právě George Clooney. V britské talkshow moderátora Grahama Nortona (55) se dokonce všem fanouškům Batmana za svou účast na pohřbení tohoto superhrdiny omluvil. „V té době jsem si myslel, že to bude skvělý kariérní tah. No… Nebyl,“ prohlásil Clooney.

(tod)

Fandím
12 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
George Clooney, Halle Berry, Josh Brolin, Ryan Reynolds, Margot Robbie

Filmy:
Catwoman, Jonah Hex, Batman a Robin, Green Lantern

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komiksy, komiksové filmy, DC, DC filmy, komiksové postavy, fantasy filmy, akční sci-fi, filmy DC, postavy, Catwoman postava, Catwoman komiks, akční, akční fantasy, Jonah Hex film, Green Lantern postava, Green Lantern herec, Halle Berry filmy, Halle Berry postavy, Sebevražedný oddíl herečky, Sebevražedný oddíl obsazení
TOPlist