5 herců, kteří dostali „padáka“ během natáčení

24.06.2021

Udržet si stabilní pracovní pozici je v dnešním světě často velmi náročné. I když nějaký konkurz vyhrajete, nemáte nikdy jistotu, že si vás v práci nechají. Možná byste si mohli myslet, že u herců to tak není. Že jakmile získají roli, jsou s filmem neoddělitelně spjati. Většinou tomu tak skutečně je, ale jak známo, výjimky potvrzují pravidlo.

Proto se v dnešním článku zaměříme na herecká esa, která dostala vyhazov během natáčení svých filmů. Filmaři se je z různých důvodů rozhodli nahradit někým jiným, a tyhle hvězdy se tak musely poohlédnout po jiných filmech. Zajímá vás, kteří herci „byli odejiti“ poté, co už několik scén natočili? Pak se s chutí pusťte do dnešního článku.

James Purefoy – V jako Vendeta

Jen těžko bychom si v roli maskovaného V z filmu V jako Vendetta dnes dokázali představit kohokoliv jiného než fantastického Huga Weavinga (61). Představitel agenta Smithe, Red Skulla nebo lorda Elronda propůjčil i tajemnému V svůj ikonický hlas, a je s ním proto navždy spojený. Vsadíme se, že i když se začtete do stránek komiksu, na kterém byl film z roku 2005 založen, budete v hlavě slyšet Weavingův hlas.

Věděli jste ale, že to tak původně vůbec být nemělo? Role nebezpečného anarchisty se měl totiž původně ujmout jiný britský herec – James Purefoy (57). V případě filmu V jako Vendeta to byl sám herec, který se rozhodl od filmu odejít, a to kvůli tomu, že nebyl spokojený se směřováním filmu. Jelikož tvář záhadného V po celou dobu filmu halí neprůstupná maska, byly ve filmu zachovány i některé scény, které Purefoy stihl natočit. Weaving je musel pouze předabovat, což studio stálo mnohem méně peněz, než kdyby se již hotové záběry musely znovu přetáčet.

Harvey Keitel – Apokalypsa

Kultovní snímek Apokalypsa Francise Forda Coppoly (82) se v roce 1979 nesmazatelně zapsal do dějin filmové historie. Vyprávěl krutý příběh o vlivu válečné vřavy na psychiku bojujících vojáků a ukazoval, kam až může zlomený člověk dojít. Hlavním hrdinou snímku je kapitán Willard, který si během války ve Vietnamu získal pověst vynikajícího vojáka. Nyní dostává svůj nejtěžší úkol. Má zlikvidovat amerického plukovníka Kurtze, který dezertoval a teď stojí v čele místního odboje.

Role Willarda je dnes neodmyslitelně spojená s Martinem Sheenem (80), který byl Coppolovým favoritem od samého začátku filmové produkce. Protože měl však herec plný kalendář jiných projektů, musel Coppola sáhnout po jiném hereckém esu – Harveymu Keitelovi (82). Po několika natáčecích dnech však režisér zjistil, že mu tahle náhrada nevyhovuje. Coppolovi se nakonec podařilo s Sheenem přeci jen domluvit a zbytek už je historie.

Colin Firth – Paddington

Výměny hlavních herců nepřipadají jen válečným a anarchistickým filmům. Podobnou zásadní změnou si prošla i jedna z nejmilejších pohádek posledních let o roztomilém medvídkovi, který se ocitá uprostřed Londýna. Paddington je sympatickým méďou se ztřeštěnými nápady a dobrým srdcem, kterého se ujala dobrosrdečná rodina Brownových.

Přestože jde o animované vycpané zvíře, sálá z něj obrovské charisma na každém kroku. To je především díky vynikajícímu výkonu Bena Whishawa (40), který medvídkovi propůjčil svůj hlas. Role titulního medvídka se měl původně ujmout jiný britský gentleman s ještě zvučnějším jménem.

Jelikož se však filmaři s Colinem Firthem (60) později shodli, že jeho hlas není pro postavu rozpustilého médi „to pravé ořechové“, rozhodli se tvůrci hledat jeho náhradu. Toho pravého pak zanedlouho našli u výše zmíněného Whishawa, jehož sametový hlas k roztomilému Paddingtonovi absolutně seděl.

Eric Stoltz – Návrat do budoucnosti

Doktor Emmet Brown a Marty McFly jsou tak ikonickou dvojicí, že jejich podobu využívá i jeden z nejslavnějších animovaných komediálních seriálů současnosti. Právě tihle dva totiž byli předlohou pro Ricka a Mortyho ze stejnojmenného seriálu. Animovaná verze tohohle nezapomenutelného dua však mohla vypadat úplně jinak, kdyby v roli Martyho zůstal Eric Stoltz (59).

Původní volbou Roberta Zemeckise (70) byl sice Michael J. Fox (60), ten se ale kvůli tehdejšímu natáčení seriálu Rodinná pouta původně nemohl Návratu do budoucnosti účastnit. Zemeckis proto vybral Stoltze, který byl Foxovi v obličeji velmi podobný. Jeho přístup byl však diametrálně odlišný, což ho nakonec stálo i roli Martyho McFlye.

Zemeckis totiž nebyl spokojený se Stoltzovým naprosto vážným přístupem k hlavní roli v jeho nové sci-fi komedii a spíš potřeboval někoho s dobrým smyslem pro humor. Přesto několik týdnů natáčel záběry se Stoltzem, jen aby mu později oznámil, že ho nakonec přeci jen nahradí Fox. Tohle rozhodnutí stálo studio miliony dolarů a spousta scén se tak musela natáčet znovu. Michael J. Fox je však v roli Martyho naprosto nezapomenutelný, a tak se tahle změna nakonec opravdu vyplatila.

Kevin Spacey – Všechny prachy světa

Na konec dnešního článku jsme si nechali herce, s jehož kariérou naprosto zacloumala aféra #MeToo. Kevin Spacey (61) byl do té doby jedním z nejuznávanějších hollywoodských herců, který v každém svém filmu nebo seriálu podával naprosto prvotřídní výkon. I on se však v minulosti dopustil opovrženíhodného chování vůči mladším hercům, kteří v sobě tyhle zkušenosti až donedávna dusili.

Když se o něm začala množit různá svědectví, Hollywood o Spaceyho naprosto ztratil zájem. Nejvýraznějších kroků se dopustili tvůrci seriálu Domek z karet, který byl kompletně postavený na Spaceyho postavě, a Ridley Scott (83), který v té době natáčel životopisný krimi film s názvem Všechny prachy světa.

Spacey v něm měl hrát miliardářského dědečka uneseného chlapce, který odmítá zaplatit výkupné. Kvůli hercovým prohřeškům z minulosti byl však Spacey v roli vystřídán nedávno zesnulým Christopherem Plummerem, který v roli Johna Gettyho nakonec podal skvělý výkon. Všechny prachy světa jsou zvláštní ještě v jednom ohledu. Film byl už totiž celkově zkompletovaný a připravený na svou premiéru, když se Scott rozhodl, že v něm nesmí být vidět tvář Kevina Spaceyho.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Kevin Spacey, Colin Firth, Harvey Keitel, Eric Stoltz

Filmy:
V jako Vendeta, Apokalypsa, Návrat do budoucnosti

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
natáčení filmu, slavní herci, zajímavosti z natáčení, Kevin Spacey zajímavosti
TOPlist