5 herců, kteří byli při natáčení svých filmů opilí

01.03.2018

Občas se stane, že musí herci hrát postavu, která je lidově řečeno na mol. To však většinou neznamená, že se opít musí i samotní herci. Herectví je přeci jen o předstírání. S tímto argumentem byste ale u herců na našem seznamu jednoduše nepochodili.

Ať už jde o vžití se do role, překonání trémy či oslavu konce natáčení, důvodů pro požití alkoholu je v herecké branži spousta. Přinášíme vám tedy seznam několika z těch, kteří se z různých důvodů při natáčení svých filmů posilnili „něčím ostřejším“.

5. Margot Robbie – Vlk z Wall Street

Margot Robbie

Dnes je Margot Robbie (27) jednou z největších Hollywoodských hvězd. Režiséři tuto americkou krásku obsazují do mnoha svých filmů, včetně Sebevražedného oddílu nebo Sázky na jistotu.

Její slávu však odstartoval až Scorseseho (75) Vlk z Wall Street z roku 2013. Spolupráce s takovými velikány, jako je Leonardo DiCaprio (43) nebo Matthew McConaughey (48) hned u svého prvního velkého filmu by rozhodila každého.

Robbie navíc musela v jedné ze svých scén svádět oscarového DiCapria zcela nahá, což bylo pro mladou začínající herečku velmi stresující. Naštěstí měl někdo z filmového štábu po ruce lahev tequilly, která herečce pomohla uklidnit nervy. Po třech rychlých panácích byla Robbie připravena scénu natočit. A my musíme říct, že dopadla skvěle!

4. Daniel Radcliffe – Harry Potter a Princ dvojí krve

Daniel Radcliffe

Natáčení Harryho Pottera se na svých mladých hercích podepsalo různými způsoby. Celé trio hlavních postav mladých herců si široká veřejnost nesmazatelně zapamatovala pouze jako Harryho, Rona a Hermionu, a tak měli mladí herci velké obtíže hledat nové angažmá. Daniela Radcliffa (28) však sužovala ještě jedna věc. Tou byla závislost na alkoholu.

Tento problém provází spoustu herců, kteří se proslavili svými dětskými rolemi. U Radcliffa jeho alkoholismus přesáhl únosnou mez během natáčení šestého dílu série o kouzelnickém učni s podtitulem Princ dvojí krve. Radcliffe stále tvrdí, že na natáčení samotném nikdy alkohol nepil, ale prý se mu několikrát stalo, že na něj přišel ještě opilý z noci plné alkoholové zábavy.

3. Robert Shaw – Čelisti

Robert Shaw

Ani alkoholismus herce a scénáristy Roberta Shawa nebyl v Hollywoodu žádným tajemstvím. Shaw se prostě vždy rád napil a čím ostřejší jeho nápoj byl, tím lépe. Není proto žádným překvapením, že pil i při natáčení Spielbergova (71) hitu Čelisti. Režisér hitů jako Dobyvatelé ztracené archy, E. T. – Mimozemšťan nebo Jurský park o jeho závislosti na alkoholu moc dobře věděl, přesto mu občasné pití toleroval.

Před natáčením jednoho ze Shawových monologů požádal herec Spielberga, zda by se před tím mohl posilnit alkoholem, aby se mu rozvázal jazyk. Po tom, co dostal svolení, se ale Shaw opil takřka do němoty a proto nebyl schopen ten den natočit vůbec nic. Celé natáčení se tak o den odsunulo, což studio stálo poměrně velké peníze.

Další den přišel Shaw s popelem na hlavě a velmi se všem omlouval. Čelisti se staly obrovským hitem, který je dodnes považován za jeden z vrcholů světové kinematografie, takže my jsme herci jeho exces odpustili.

2. Brad Pitt a Edward Norton – Klub rváčů

Možná vás překvapí, že známá scéna z Klubu Rváčů, kdy si Brad Pitt (54) a Edward Norton (48] ve společnosti několika „lahváčů“ krátí čas odpalováním golfových míčků, v původním scénáři filmu nebyla.

Režisér snímku David Fincher (55) si totiž jednoho večera všiml podnapilých herců s golfovými holemi v rukou během pauzy mezi natáčením. Herci se totiž během práce na filmu spřátelili a rozhodli se, že si zajdou „na jedno“, což vyústilo v odpalování golfových míčků na cateringový karavan.

Fincher Nortona s Pittem zahlédl a rozhodl se jejich opilecké výtržnosti zařadit do svého kultovního filmu. Přišlo mu totiž, že přesně takové chování k jejich postavám skutečně sedí. Jen doufejme, že herci také nevyhodili do povětří několik výškových budov, jako tomu bylo u jejich rolí.

1. Rebecca Romijn – X-Men

Rebecca Romijn

Přestože je pro současného diváka role Mystique známá především v podání Jennifer Lawrence (27), v původní trilogii si modrou mutantku zahrála kalifornská herečka Rebecca Romijn (45).

Pro většinu fanoušků X-Menovské série je navíc původní Mystique tím věrnějším zpracováním zlotřilé mutantky se schopností vydávat se za jiné. Před posledním dnem natáčení prvního dílu z roku 2000 herečka na oslavu přinesla láhev tequilly, kterou společně s několika členy filmového štábu úspěšně vypila.

I když úspěšně asi není to správné slovo. V tom samém dni ji totiž čekalo natáčení epické bojové scény, která se odehrávala uvnitř sochy Svobody. Nejenže se jí těžko předváděla komplikovaná choreografie souboje, ale takové množství alkoholu způsobilo, že ho nedokázala udržet v sobě.

Během souboje s Wolverinem v podání Hugha Jackmana (49) skončil obsah jejího žaludku na hercově kostýmu. Celá situace byla navíc ještě absurdnější, jelikož se kvůli jejímu modrému celotělovému make-upu stejně zbarvil i její žaludeční projektil.

(tod)

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Brad Pitt, Daniel Radcliffe, Edward Norton, Robert Shaw, Rebecca Romijn, Margot Robbie

Filmy:
Klub rváčů, X-Men, Čelisti, Harry Potter a Princ dvojí krve, Vlk z Wall Street

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
alkohol, opilí herci, Daniel Radcliffe alkohol, zajímavosti, závislí herci, Margot Robbie filmy, žebříčky, žebříčky herců, opilí na natáčení, Margot Robbie scény, Margot Robbie nahé scény, Margot Robbie alkohol, Margot Robbie role, Klub rváčů zajímavosti, Čelisti zajímavosti, Rebecca Romijn alkohol, Rebecca Romijn scény, Rebecca Romijn role, X-Men natáčení
TOPlist