5 herců, jimž špatné filmy málem vykolejily kariéry

25.10.2018

 Stane se, že dostanete za úkol ztvárnit postavu, která vám absolutně nic neříká. Ti nejlepší herci se přes takový problém dokáží přenést, ale ne všichni jsou toho schopní. Často proto vzniknou filmy, které vás donutí přemýšlet, jestli jejich herci vůbec mají nějaké herecké nadání.

Takovéto role dokáží svým představitelům často rozhodit i jejich celou kariéru. Pokud se tedy stane, že nějaký film opravdu zkazí, je možné, že už si v Hollywoodu nezahrají. Naštěstí se to nestává každému, a někteří herci tak dostanou šanci na „vykoupení“.

Showbiz vám proto nyní přináší seznam pěti herců, kteří si dokázali napravit svou hereckou reputaci.

5. Ryan Reynolds – X-Men Origins: Wolverine, Green Lantern

Jen těžko si dnes dokážeme představit období, kdy by nebyl Ryan Reynolds (42) na výsluní slávy. Jeho fantastický superhrdinský snímek s názvem Deadpool dokázal v roce 2016 vytřít zrak všem skeptikům, kteří se domnívali, že jsou všechny komiksové filmy „na jedno brdo“.

Přesto však byla doba, kdy se Reynolds zrovna velké přízni netěšil a je nutno dodat, že to ale nebyla nezbytně jen jeho vina. V roce 2009 se do role Deadpoola vtělil poprvé ve snímku X-Men: Origins, který však tohoto brutálního antihrdinu přeměnil k nepoznání. Přisprostlý žoldák, který neustále konverzuje s divákem a střílí si i ze svých protivníků se změnil v němé monstrum s lasery místo očí.

Reynoldsovi nepomohl ani další jeho superhrdinský film, kde vyměnil Marvel za konkurenční DC, aby si mohl zahrát Green Lanterna. Tenhle snímek byl snad ještě horší než X-Men Origins: Wolverine a Reynolds v něm hrál dokonce hlavní roli. Ve filmu nefungovalo téměř nic. Zápletka byla hloupá, záporáci směšní a počítačové efekty vypadaly zastarale už v roce 2011, kdy film vyšel.

Od té doby dostával tento australský herec samé vedlejší role, což se změnilo až v roce 2015 filmem Dáma ve zlatém a o rok později svou pozici skvělého herce potvrdil ve výše zmíněném Deadpoolovi, o jehož vznik se zasloužil téměř vlastnoručně.

4. Jennifer Aniston – Skřítek

Osud světoznámé představitelky Rachel z ještě světoznámějšího seriálu Přátelé nebyl vždycky tak růžový, jak se může zdát dnes. Obzvláště její herecké začátky nebyly rozhodně žádným hitem. Jedním z prvních filmu, ve kterých se tato americká herečka objevila, byl Skřítek z roku 1993.

Tento komediální horor byl příšerný po všech ohledech. Nebyl ani dostatečně vtipný na komedii, ani dostatečně strašidelný na horor. Jeho děj navíc vyprávěl příběh Američanů, kteří se nastěhují do zakletého domu v Irsku, kde ukradnou hrnec plný zlata a vypustí tak na svobodu děsivého skřítka, který se je snaží zabít. To nezní úplně jako materiál na Oscara, že?

Přesto se však Aniston dokázala přes tento vroubek na životopise přenést a o pouhý rok později se změnila v rozmazlenou Rachel, která se musí naučit žít samostatně bez finanční podpory svých rodičů s pěticí svých newyorských Přátel. A zbytek už je historie.

3. Natalie Portman – Star Wars

Jen málokdo se v Hollywoodu proslavil tak brzy jako právě Natalie Portman (37). Prvním velkým filmem, ve kterém tato původem izraelská rodačka hrála, byl světoznámý akční thriller s názvem Leon a s Jeanem Reno (70) v hlavní roli stárnoucího profesionální zabijáka.

Portman v Leonovi zářila už ve svých dvanácti letech, což samozřejmě znamenalo, že budou mít diváci po celém světě od této začínající hvězdy opravdu velká očekávání. Tato očekávání ještě vzrostla, když se zjistilo, že Portman dostane jednu z klíčových rolí prequelových epizod vesmírné ságy Star Wars. Její výkon v roli královny Amidaly byl však takový „nemastný neslaný“.

Stejně však působila i celá prequelová trilogie, takže onen nudný výkon nemůžeme s největší pravděpodobností připisovat jen Natalie Portman, ale především Georgi Lucasovi (74), který film zároveň režíroval a psal k němu i scénář.

Ať za její chabý výkon mohl kdokoliv, znamenalo to, že Portman dlouhou dobu nikdo nechtěl nabídnout žádnou větší roli z obavy, že by v jejich snímku hrála obdobným způsobem jako právě ve Star Wars. Naštěstí si herečka dokázala napravit reputaci díky hitům jako V jako Vendeta, Goyovy přízraky nebo Černá labuť, kde za svůj výkon v hlavní roli dokonce získala Oscara.

2. Ben Affleck – Daredevil/Láska s rizikem

Aby bylo jasno, jsme přesvědčení, že Ben Affleck (46) nikdy nebyl prvotřídním hercem s nějakým velkým rozsahem. Jeho režisérské a scénáristické schopnosti jsou věci jiná. V těchto ohledech Affleck exceluje, což potvrzují i dva Oscary, které za režii Arga a scénář Dobrého Willa Huntinga získal.

S herectvím je Ben na rozdíl od svého mladšího bratra Caseyho (43) často na štíru. Asi se nám nepodaří vymyslet lepší příklad než je nechvalně proslulý Daredevil z roku 2003. Affleck zde hraje slepého právníka Matta Murdocha, který po nocích bojuje se zločinem v ulicích newyorské čtvrti Hell’s Kitchen.

Dobrá, možná jsme vám trochu zalhali. Existuje totiž ještě jeden mnohem horší film, ve kterém Affleck hraje. Tenhle film se jmenuje Láska s rizikem, vyšel v tom samém roce jako Daredevil, na ČSFD má pouhých 25 % a téměř ukončil Affleckovu hereckou kariéru. Dva propadáky v jednom roce totiž není úplně dobrá vizitka.

Po další tři roky se ve filmech téměř neobjevoval a jeho comeback přišel až v roce 2006, kdy si zahrál v úspěšném Hollywoodlandu a v očekávaném pokračování skvělé komedie s názvem Clerks 2: Muži za pultem.

1. Michael B. Jordan – Fantastická čtyřka

Michael B. Jordan (31) se málem stal další z mnoha obětí kletby jménem Fantastická čtyřka. V roce 2015 si totiž zahrál v rebootované verzi příběhů o stejnojmenném superhrdinském týmu, který stejně jako všichni jeho předchůdci absolutně propadl.

Jen těžko se dá přijít na to, v čem tkví neúspěch tohoto vcelku oblíbeného komiksu, ale zdá se, že je každá verze filmových příběhu odsouzena k neúspěchu. Když navíc takhle velký film propadne, často s sebou vezme i herce, kteří v něm hráli. Jednou z těchto obětí se málem stal i Jordan, který v rebootu hrál superhrdinu jménem Human Torch.

Naštěstí v tom samém roce vyšel i snímek Creed, kde si Jordan zahrál po boku Sylvestera Stallonea (31) učně vysloužilého boxera Rockyho Balboy. Tam se konečně ukázalo, že má Jordan opravdové herecké nadání, což potvrdil i v roli sympatického záporáka Killmongera v letošním Black Pantherovi.

(tod)

 

 

Fandím
34 fanoušků
Nesnáším
4 antifanoušci
Celebrity:
Natalie Portman, Jennifer Aniston, Ben Affleck, Ryan Reynolds, Casey Affleck, Sylvester Stallone, Michael B. Jordan

Filmy:
Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, Daredevil, Skřítek, Láska s rizikem, X-Men Origins: Wolverine, Green Lantern, Fantastic Four

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké herečky, američtí herci, Jennifer Aniston filmy, slavné herečky, Jennifer Aniston role, Ben Affleck role, Ben Affleck filmy, filmový průmysl, špatné filmy, neúspěšné filmy, špatně hodnocené filmy
TOPlist