5 filmů se slavnými herci, které byly tak špatné, že byly staženy z kin

25.02.2018

Jednoznačným cílem většiny filmových tvůrců je vytvořit kvalitní snímek, který kritici milují a za který fanoušci na lístcích do kina zaplatí přinejmenším tolik, aby se investice do filmu vrátila. Ne u všech snímků se to ale podaří a peníze vynaložené na natáčení se nikdy nevrátí. Některé režiséry takový přešlap může stát kariéru. A to i přes to, že do hlavních rolí obsadili známé tváře. Jaké filmy patří mezi největší propadáky, ačkoliv se v nich ukázali prověření herci?

5. Hacker/Blackhat

Krimi thriller s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli, který navíc režíruje zkušený Michael Mann? Propadák? Bohužel ano. Největší chybou totiž bylo naplánování premiéry. Film šel do kin společně se očekávaným snímkem Americký sniper. Hemsworth zazářil například ve snímku Rivalové, ale kritické ohlasy na Hackera byly poměrně rozporuplné, což byl další důvod, proč neuspěl.

Film stál 70 milionů dolarů, ale vydělal pouhý zlomek. Stal se tak jedním z největších finančních propadáků. Po dvou týdnech ho studio Universal stáhlo z většiny kin. Poté se promítal pouze v 236 kinech, což je na film světového formátu, který z počátku uvádělo 2 500 kin, smutně málo. Posledním trnem v patě je i to, že se film vůbec nedostal do kin v Belgii, ani v Hemsworthově rodné Austrálii.

Hodnocení na CSFD: 53%

4. Vendeta/Seeking Justice

Nicolas Cage si už dobrých pár let nezahrál ve filmu, který by byl kvalitní a dobře přijímaný. Naopak přijímá spíše role, které by asi lepší herci odmítli. Je tak pověstný tím že se ukazuje převážně v druhořadých filmech, takže v jeho případě selhání filmu, ve kterém hraje, není ani překvapením. Přitom tomu tak nebývalo vždy.

Například Obchodník se smrtí je slušný snímek a ani komedie Lovci pokladů není nejhorší. Mezi komunitou internetu je poslední dobou vnímán spíše jako šašek, který vezme jakoukoliv roli a který přehrává, co mu síly stačí. A lépe to nedopadlo ani v akčním thrilleru Vendeta. Během tří týdnů totiž zmizel z většiny kin, ve kterých byl promítán, což bylo pouhé dvě stovky. Ve Spojených státech film vydělal jen 500 000 dolarů. Stejnou situaci zažil Cage i s filmem Unesená, který do kin vstoupil krátce poté.

Hodnocení na CSFD: 58%

3. Trosečníci/ Swept Away

Madonna je sice hvězdná zpěvačka, ale ve filmové roli ve filmu Trosečníci její hvězda z nebe spadla. A to docela bolestivě. Trosečníci se (jak název napovídá) věnuje dvojici, která ztroskotala na lodi. I přes původní nesnášenlivost si k sobě najdou cestu. A to je asi tak vše. O scénář i režii filmu se postaral manžel Madonny Guy Ritchie, který před tímto béčkovým filmem režíroval skvělé komedie Podfu(c)k a Sbal prahy a vypadni.

Jeho odbočka k romantickým filmům ale skončila zoufale. Film byl už od počátku promítán jen ve 196 kinech, poté se tento počet snížil na 59. Na domácím trhu vydělal pouhých 600 000 dolarů. Ať už byl jeho motiv, proč se rozhodl znovu natočit původně italský film z roku 1974, jakýkoliv, pěkně se mu prodražil.

Hodnocení na CSFD: 38%

2. Mortdecai: Grandiózní případ

Byly doby, kdy samotné jméno Johnnyho Deppa dokázalo ve velké míře zajistit úspěch a návštěvnost filmu. Alenka v říši divů, Karlík a továrna na čokoládu, Piráti z Karibiku, Sweeney ToddJohnny Depp si prostě vedl dobře. Mezi lety 2010 a 2015 ale natočil převážně slabší filmy. A mezi ně patří právě i detektivní komedie Mortdecai, ve které ztvárnil hlavní roli podivínského vyšetřovatele.

Na to, že vedle Deppa ve filmu hráli i velikáni jako Gwyneth Paltrow a Ewan McGregor, se snímek setkal s velmi špatným hodnocením. Během prvního víkendu vydělal pouhých 5 milionů dolarů. Po třech týdnech ho tvůrci stáhli z 2400 kin. S tak špatným výkonem se jedná o jeden z nejzoufalejších „zářezů“ Deppovy kariéry.

Hodnocení na CSFD: 55%

1. Láska s rizikem/Gigli

Láska s rizikem je jeden z nejhorších filmů roku 2003. Bena Afflecka a Jennifer Lopez mohl stát jejich kariéry. Osudným se stal pro režiséra Martina Bresta, který režíroval například film Seznamte se, Joe Black. Po Lásce s rizikem už nikdy nic nenatočil.

Tato romantická komedie za 75 milionů dolarů byla opravdovým propadákem. Během prvních dvou týdnů filmu neskutečně klesala návštěvnost v kinech a po třech týdnech ho v USA promítalo jen 73 kin. Poté, co byl film kritiky rozcupován, ho v Británii přestali promítat téměř úplně. Snímek se umístil na 19. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu Empire.

Hodnocení na CSFD: 25%

Fandím
22 fanoušků
Nesnáším
5 antifanoušků
Celebrity:
Nicolas Cage, Johnny Depp, Michael Mann, Jennifer Lopez, Ben Affleck, Chris Hemsworth

Filmy:
Trosečníci, Láska s rizikem, Vendeta

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké filmy, nejhorší filmy, Johnny Depp filmy, kinematografie, žebříčky, propadáky, filmové propadáky, Chris Hemswort filmy, Blackhat, špatné filmy, neúspěšné filmy, nevydělečné filmy, Hollwood, filmový tvůrci
TOPlist